Факультет фізичного виховання і спорту

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/32798286-0ff5-427c-87ee-42fdfd7e6aa9

Browse

Search Results

Now showing 1 - 2 of 2
  • Thumbnail Image
    Item
    Стрес та його вплив на змагальну та тренувальну діяльність спортсменів
    (Вінниця: ТОВ "Планер", 2017) Шинкарук, Оксана; Шинкарук, Оксана; Shynkaruk, Oksana; Лисенко, Олена; Лысенко, Елена; Lysenko, Elena; Федорчук, Світлана; Федорчук, Светлана; Fedorchuk, Svetlana
    Успіх в спорті значною мірою залежить від індивідуальних психологічних особливостей спортсмена, а конкретні види спорту пред'являють до нього певні вимоги і в той же час формують якості особистості, необхідні для успішного здійснення змагальної діяльності. Під впливом тренувальної і змагальної діяльності формуються певні психодінамічні властивості, які сприяють як розвитку спеціальних здібностей, так і є підґрунтям формування індивідуального стилю діяльності спортсмена. Визначено дві групи стрес-факторів, які найбільш значимо впливають на результати спортивної діяльності і найчастіше зустрічаються: передзмагальні і змагальні. Взаємозв’язки між окремими характеристиками особистості та спортивними результатами свідчать про те, що риси характеру не завжди чітко зумовлюють результативність поведінки спортсмена в тренувальній та змагальній діяльності.
  • Thumbnail Image
    Item
    Психологічна підготовка кваліфікованих гандболістів у змагальному періоді
    (Вінниця: ТОВ "Планер", 2017) Шаверський, Віктор; Шаверський, Виктор; Shavers'kyy, Viktor
    У статті представлено структуру та зміст програми психологічної підготовки як складової управління тренувальним процесом кваліфікованих гандболістів у змагальному періоді. Застосування програми передбачає вирішення комплексу різних за змістом завдань, основні з яких: корекція поведінки спортсменів у межах існуючих у них особливостей структури мотивації досягнення успіху та уникнення невдач; сприяння кращому відновленню після тренувального заняття; залучення функціональних, фізичних і когнітивних резервів організму; усунення можливої неадекватної поведінки спортсмена у зв’язку з виконанням певної настанови тренера; ефективне управління спортсмена своїм психічним станом під час змагань. Вирішення завдань відбувалося під час безпосередньої підготовки до основних змагань та в ході їх проведення.