Факультет фізичного виховання і спорту

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/32798286-0ff5-427c-87ee-42fdfd7e6aa9

Browse

Search Results

Now showing 1 - 10 of 14
  • Thumbnail Image
    Item
    Вплив занять плаванням з елементами аквафітнесу на функціональну підготовленість дітей 11-15 років з наслідками бронхо-легеневих захворювань
    (Вінниця : Твори, 2023) Сальникова, Світлана; Головкіна, Вікторія; Пуздимір, Микола; Гончарук, Яна
    Актуальність теми дослідження. Зважаючи на стрімке збільшення у світовому масштабі вірусних хвороб, що викликають у хворих ускладнення дихальної системи, збільшення чисельності таких хворих і, як наслідок, перенавантаження лікувальних закладів, що забезпечують повноцінну реабілітацію, виникає потреба в розробці альтернативних програм реабілітації осіб з наслідками бронхо легеневих захворювань, які б сприяли пришвидшенню адаптації та поверненню усіх систем організму до фізіологічної норми. Мета – за динамікою показників функціональних проб Штагне та Генча експериментально обґрунтувати доцільність комплексного застосування в програмі реабілітації дітей 11-15 років з наслідками бронхо легеневих захворювань засобів плавання із використанням елементів аквафітнесу та вправ на затримку дихання у воді в стані відносного м’язового спокою. Методи дослідження: теоретичний аналіз, педагогічне спостереження, функціональні проби Штанге та Генча. Результати роботи. Під впливом занять плаванням із застосуванням елементів аквафітнесу та вправ на затримку дихання у воді в досліджуваних експериментальних груп незалежно від статі вірогідно покращилися результати виконання проб Штанге та Генча. Ефективність такого впровадження доведено вірогідно більшими показниками цих параметрів на різних етапах дослідження порівняно із вихідними даними та з показниками контрольних груп. Ключові висновки. Динаміка показників функціональної підготовленості хлопців і дівчат 11-15 років засвідчує доцільність використання у процесі фізичної реабілітації дітей, які мають наслідки бронхо-легеневих захворювань, засобів плавання з елементами аквафітнесу та вправ на затримку дихання, що доведено суттєвим збільшенням тривалості затримки дихання на вдиху та видиху порівняно із тими, хто такі засоби не використовував.
  • Thumbnail Image
    Item
    Ефективність застосування інтерактивних засобів у теоретичній підготовці плавців на етапі початкової підготовки
    (Вінниця : Твори, 2023) Губар, Іван
    Актуальність теми дослідження. В роботах більшості фахівців зі спортивної підготовки плавців детально описано техніку та тактику спортивного плавання, змагальну діяльність, функціональну та психологічну підготовку в плаванні. При цьому, лише деякі питання теоретичної підготовки розглянуто в окремих працях. Крім того, у літературних джерелах не виявлено інформації стосовно використання новітніх інформаційних технологій у теоретичній підготовці плавців. Тому, це питання потребує подальшого вивчення. Мета дослідження – визначення ефективності впливу традиційних та інтерактивних засобів теоретичної підготовки на рівень теоретичної підготовленості плавців. Методи дослідження. Використано аналіз, порівняння, індукцію, дедукцію, систематизацію й узагальнення даних наукової та методичної літератури й контенту мережі Інтернет, педагогічне спостереження, педагогічний експеримент, педагогічне тестування, методи математичної статистики. Результати роботи. Заняття, під час яких окрім загальноприйнятих засобів, застосовувалися також інтерактивні засоби теоретичної підготовки із використанням ігрового методу, сприяли вірогідному підвищенню середньостатистичних оцінок рівня теоретичної підготовленості спортсменів, за кожним окремим розділом програми. Про це свідчить значно вищий ступінь зростання середніх оцінок з 9,21±0,40 бали на початок експерименту до 24,10± 0,47 бали (максимальна кількість балів – 28) у фінальному тестуванні. Така різниця у відсотковому співвідношенні дорівнює 161,0% (р<0,001). Висновки. Використання інтерактивних засобів теоретичної підготовки із застосуванням ігрового методу (комп’ютерних ігор) у процесі теоретичної підготовки юних плавців значно підвищує її ефективність, на відміну від занять на яких застосовували лише традиційні засоби і методи теоретичної підготовки.
  • Thumbnail Image
    Item
    Корекція фізичної підготовленості студентів непрофільних ЗВО засобами плавання
    (Вінниця : ВДПУ, 2022) Сальников, Олександр; Циганок, Андрій
    Перспективою вирішення проблеми побудови програм занять з фізичного виховання у ЗВО є використання сучасних видів рухової активності.Метою роботи є обґрунтування доцільності застосування у системі фізичного виховання студентів спортивного плавання. Встановлено покращення показників фізичної підготовленості у студентів під впливом занять плаванням. Доведена доцільність застосування новітніх видів рухової активності у системі фізичного виховання студентів непрофільних ЗВО.
  • Thumbnail Image
    Item
    Теорія і методика викладання плавання у закладах освіти
    (Вінниця, 2021) Грузевич, І. В.; Грузевич, И. В.; Hruzevych, I.
    Навчально-методичний посібник розроблено згідно робочої програми дисципліни «Теорія і методика викладання плавання» освітньо-професійної програми 017 «Фізична культура і спорт». Навчально-методичний посібник присвячений основам техніки спортивних способів плавання, методики навчання спортивним способам плавання, засобам навчання спортивним способам плавання, правилам змагань з плавання, вирішенню ситуаційних завдань з правил змагань, а також документації, яка необхідна для проведення змагань з плавання. Посібник рекомендовано для викладачів та студентів факультетів фізичного виховання і спорту, тренерів ДЮСШ, керівників гуртків плавання в шкільних та позашкільних навчальних закладах.
  • Thumbnail Image
    Item
    Система навчання студентів плаванню у фізичному вихованні закладів вищої освіти: перспективи дослідження
    (ТОВ "Твори", 2020) Глухов, Іван; Пітин, Мар’ян; Hlukhov, Ivan; Pityn, Maryan; Глухов, Иван; Питын, Марьян
    Актуальність. Галузь фізичної культури і спорту входить до стратегічних напрямів реалізації завдань побудови здорового способу життя з позицій фізичного та психологічного аспектів суспільства. Зважаючи на чіткі пріоритети, покладені в основу процесу фізичного виховання студентської молоді, обов’язковим є оволодіння ними системою прикладних умінь і навичок. Згідно традиційних уявлень, підтверджених упродовж тривалого періоду практичного та наукового пошуку, серед таких є набуття студентами системою рухових умінь і навиків з плавання. Мета – з’ясувати перспективи дослідження з теоретичного та методичного обґрунтування системи навчання плаванню студентів у фізичному вихованні закладів вищої освіти України. Методи: теоретичний аналіз і узагальнення даних наукових і методичних джерел та інформації з ресурсів мережі Інтернет, історико- логічний і системний аналіз, аналіз і синтез, моделювання.
  • Thumbnail Image
    Item
    Удосконалення фізичної підготовленості молодших школярів засобами плавання.
    (Вінниця: ВДПУ, 2019) Здебський, О. О.; Здебский, О. О.; Zdebskyi, O.
    У дипломній роботі представлено результати дослідження рівня фізичної підготовленості учнів молодшого шкільного віку чоловічої та жіночої статі, які відвідують секційні заняття плаванням. Учні, які брали участь у дослідженні, відвідували заняття плаванням 3 рази на тиждень. Встановлено, що у молодших школярів спостерігається вірогідне покращення середньогрупових значень активної гнучкості, динамічної силової витривалості м’язів плечового поясу, сили м’язів-розгиначів пальців правої та лівої рук, а також силової витривалості м’язів живота і розгиначів тазостегнового суглобу. Крім того у школярів покращилася здатність протистояти гіпоксії.
  • Thumbnail Image
    Item
    Ауторефлексія тілесності у студентів Коледжу фізичного виховання під впливом експериментальної програми з плавання
    (ТОВ «Планер», 2018) Павляшик, Віталій; Pavliashyk, Vitalii
    За результатами досліджень попередників більшість показників здоров’я молоді в Україні характеризуються проявами негативних тенденцій. У Національній доктрині розвитку фізичної культури і спорту зазначається, що в Україні склалася вкрай незадовільна ситуація із станом здоров’я населення, а особливо молоді. Значна їх кількість має суттєві відхилення у фізичному розвитку та стані здоров’я. Різко прогресують у підростаючого покоління хронічні ревматичні хвороби серця, гіпертонії, неврози, артрити, сколіози, тощо. Впроваджена в останні роки в навчальний процес з фізичного виховання студентів система оцінки фізичної підготовленості, яка базується на нормативних вимогах, довела високу дієвість цього заходу в справі подальшого вдосконалення фізичного виховання студентської молоді ВНЗ України. Експериментальна програма з використанням плавання охоплювала теоретичний і практичний розділи. Зміст теоретичного розділу спрямований на засвоєння спеціальних знань, на основі яких формується мотивація студентів до занять спеціальними вправами й розвиток потреби до самовдосконалення резервів здоров’я. Практичний розділ програми, окрім засобів загальної фізичної підготовки, включав засоби оздоровчого плавання. При цьому співвідношення інтенсивності фізичних навантажень порогової, середньої і пікової виличини були як 2:3:1. За результатами дослідження збільшилась кількість студентів, які більш позитивно сприймають власне Я, проявляють впевненість в досягненні мети, готовність до подолання невдач за рахунок своїх можливостей та самоактивності. Після експерименту, пов’язаного з перевіркою ефективності експериментальної програми з використанням плавання нами було відзначено варіативну динаміку у кількості молодих людей із різними типами саморефлексії тілесного потенціалу, що знаходила вираз у позитивних змінах під впливом запропонованого підходу. Наведені результати експерименту свідчать про доцільність впровадження експериментальної програми з плавання в межах організації навчального процесу фізичного виховання у коледжі фізичного виховання.
  • Thumbnail Image
    Item
    Корекція дихальної системи жінок першого зрілого віку засобами плавання в процесі кондиційного тренування
    (ТОВ «Планер», 2017) Глущенко, Наталія; Hlushchenko, Nataliia; Буренко, Марина; Burenko, Maryna
    Погіршення рівня здоров’я жінок першого зрілого віку потребує пильного розгляду та пошуку нових шляхів реалізації питання підвищення їх фізичної та функціональної підготовленості. В статті розглянуто питання вдосконалення фізичного стану жінок першого зрілого віку. Дослідження полягає в корекції дихальної системи жінок 30-35 років засобами плавання в процесі кондиційного тренування. Необхідність кондиційного тренування з плавання як потужного засобу розвитку дихальної системи організму, обумовлена комплексним підходом до розвитку всіх сторін спеціальної фізичної підготовленості тих, хто займається.
  • Thumbnail Image
    Item
    Ефективність застосування елементів аквафітнесу під час факультативних занять плаванням зі студентками ВНЗ
    (Вінниця: ТОВ "Планер", 2017) Головкіна, Вікторія; Holovkina, Viktoriya; Головкина, Виктория; Сальникова, Світлана; Sal'nykova, Svitlana; Сальникова, Светлана
    Перспективою вирішення проблеми побудови програм занять з фізичного виховання у ВНЗ є використання інноваційних видів рухової активності. Метою роботи є обґрунтування доцільності застосування у системі фізичного виховання студенток плавання із елементами аквафітнесу. Встановлено покращення швидкості, вибухової сили, гнучкості, силової динамічної витривалості м'язів плечового поясу, загальної витривалості. Доведена доцільність застосування новітніх видів рухової активності у системі фізичного виховання студенток ВНЗ.
  • Thumbnail Image
    Item
    Методика развития силы в процессе тренировки пловцов 14-15 лет
    (Вінниця: ТОВ "Планер", 2017) Степанова, Наталья; Степанова, Наталія; Stepanova, Nataliya
    В статье рассматривается возможность повышения силовой подготовленности пловцов 14-15 лет, находящихся на этапе специализированной базовой подготовки путем применения силового комплекса упражнений в воде. Установлено, что применение в течение 12 недель подготовительного периода годичного макроцикла комплекса силовых упражнений с использованием эспандеров, гидротормозящих поясов и серий упражнений силовой направленности в воде достоверно повышают показатели силовой подготовленности.