Факультет фізичного виховання і спорту

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/32798286-0ff5-427c-87ee-42fdfd7e6aa9

Browse

Search Results

Now showing 1 - 10 of 10
  • Thumbnail Image
    Item
    Система навчання студентів плаванню у фізичному вихованні закладів вищої освіти: перспективи дослідження
    (ТОВ "Твори", 2020) Глухов, Іван; Пітин, Мар’ян; Hlukhov, Ivan; Pityn, Maryan; Глухов, Иван; Питын, Марьян
    Актуальність. Галузь фізичної культури і спорту входить до стратегічних напрямів реалізації завдань побудови здорового способу життя з позицій фізичного та психологічного аспектів суспільства. Зважаючи на чіткі пріоритети, покладені в основу процесу фізичного виховання студентської молоді, обов’язковим є оволодіння ними системою прикладних умінь і навичок. Згідно традиційних уявлень, підтверджених упродовж тривалого періоду практичного та наукового пошуку, серед таких є набуття студентами системою рухових умінь і навиків з плавання. Мета – з’ясувати перспективи дослідження з теоретичного та методичного обґрунтування системи навчання плаванню студентів у фізичному вихованні закладів вищої освіти України. Методи: теоретичний аналіз і узагальнення даних наукових і методичних джерел та інформації з ресурсів мережі Інтернет, історико- логічний і системний аналіз, аналіз і синтез, моделювання.
  • Thumbnail Image
    Item
    Удосконалення фізичної підготовленості молодших школярів засобами плавання.
    (Вінниця: ВДПУ, 2019) Здебський, О. О.; Здебский, О. О.; Zdebskyi, O.
    У дипломній роботі представлено результати дослідження рівня фізичної підготовленості учнів молодшого шкільного віку чоловічої та жіночої статі, які відвідують секційні заняття плаванням. Учні, які брали участь у дослідженні, відвідували заняття плаванням 3 рази на тиждень. Встановлено, що у молодших школярів спостерігається вірогідне покращення середньогрупових значень активної гнучкості, динамічної силової витривалості м’язів плечового поясу, сили м’язів-розгиначів пальців правої та лівої рук, а також силової витривалості м’язів живота і розгиначів тазостегнового суглобу. Крім того у школярів покращилася здатність протистояти гіпоксії.
  • Thumbnail Image
    Item
    Ауторефлексія тілесності у студентів Коледжу фізичного виховання під впливом експериментальної програми з плавання
    (ТОВ «Планер», 2018) Павляшик, Віталій; Pavliashyk, Vitalii
    За результатами досліджень попередників більшість показників здоров’я молоді в Україні характеризуються проявами негативних тенденцій. У Національній доктрині розвитку фізичної культури і спорту зазначається, що в Україні склалася вкрай незадовільна ситуація із станом здоров’я населення, а особливо молоді. Значна їх кількість має суттєві відхилення у фізичному розвитку та стані здоров’я. Різко прогресують у підростаючого покоління хронічні ревматичні хвороби серця, гіпертонії, неврози, артрити, сколіози, тощо. Впроваджена в останні роки в навчальний процес з фізичного виховання студентів система оцінки фізичної підготовленості, яка базується на нормативних вимогах, довела високу дієвість цього заходу в справі подальшого вдосконалення фізичного виховання студентської молоді ВНЗ України. Експериментальна програма з використанням плавання охоплювала теоретичний і практичний розділи. Зміст теоретичного розділу спрямований на засвоєння спеціальних знань, на основі яких формується мотивація студентів до занять спеціальними вправами й розвиток потреби до самовдосконалення резервів здоров’я. Практичний розділ програми, окрім засобів загальної фізичної підготовки, включав засоби оздоровчого плавання. При цьому співвідношення інтенсивності фізичних навантажень порогової, середньої і пікової виличини були як 2:3:1. За результатами дослідження збільшилась кількість студентів, які більш позитивно сприймають власне Я, проявляють впевненість в досягненні мети, готовність до подолання невдач за рахунок своїх можливостей та самоактивності. Після експерименту, пов’язаного з перевіркою ефективності експериментальної програми з використанням плавання нами було відзначено варіативну динаміку у кількості молодих людей із різними типами саморефлексії тілесного потенціалу, що знаходила вираз у позитивних змінах під впливом запропонованого підходу. Наведені результати експерименту свідчать про доцільність впровадження експериментальної програми з плавання в межах організації навчального процесу фізичного виховання у коледжі фізичного виховання.
  • Thumbnail Image
    Item
    Корекція дихальної системи жінок першого зрілого віку засобами плавання в процесі кондиційного тренування
    (ТОВ «Планер», 2017) Глущенко, Наталія; Hlushchenko, Nataliia; Буренко, Марина; Burenko, Maryna
    Погіршення рівня здоров’я жінок першого зрілого віку потребує пильного розгляду та пошуку нових шляхів реалізації питання підвищення їх фізичної та функціональної підготовленості. В статті розглянуто питання вдосконалення фізичного стану жінок першого зрілого віку. Дослідження полягає в корекції дихальної системи жінок 30-35 років засобами плавання в процесі кондиційного тренування. Необхідність кондиційного тренування з плавання як потужного засобу розвитку дихальної системи організму, обумовлена комплексним підходом до розвитку всіх сторін спеціальної фізичної підготовленості тих, хто займається.
  • Thumbnail Image
    Item
    Ефективність застосування елементів аквафітнесу під час факультативних занять плаванням зі студентками ВНЗ
    (Вінниця: ТОВ "Планер", 2017) Головкіна, Вікторія; Holovkina, Viktoriya; Головкина, Виктория; Сальникова, Світлана; Sal'nykova, Svitlana; Сальникова, Светлана
    Перспективою вирішення проблеми побудови програм занять з фізичного виховання у ВНЗ є використання інноваційних видів рухової активності. Метою роботи є обґрунтування доцільності застосування у системі фізичного виховання студенток плавання із елементами аквафітнесу. Встановлено покращення швидкості, вибухової сили, гнучкості, силової динамічної витривалості м'язів плечового поясу, загальної витривалості. Доведена доцільність застосування новітніх видів рухової активності у системі фізичного виховання студенток ВНЗ.
  • Thumbnail Image
    Item
    Методика развития силы в процессе тренировки пловцов 14-15 лет
    (Вінниця: ТОВ "Планер", 2017) Степанова, Наталья; Степанова, Наталія; Stepanova, Nataliya
    В статье рассматривается возможность повышения силовой подготовленности пловцов 14-15 лет, находящихся на этапе специализированной базовой подготовки путем применения силового комплекса упражнений в воде. Установлено, что применение в течение 12 недель подготовительного периода годичного макроцикла комплекса силовых упражнений с использованием эспандеров, гидротормозящих поясов и серий упражнений силовой направленности в воде достоверно повышают показатели силовой подготовленности.
  • Thumbnail Image
    Item
    Удосконалення фізичної підготовленості плавців на етапі попередньої базової підготовки за допомогою тренажера «Нове дихання»
    (Вінниця: ТОВ "Планер", 2017) Грузевич, Ірина; Грузевич, Ирина; Hruzevych, Iryna; Черниш, Богдан; Черныш, Богдан; Chernysh, Bohdan
    В статті розглядається можливість підвищення спеціальної фізичної підготовленості та функціональних можливостей дихальної системи плавців, що спеціалізуються на довгих дистанціях на етапі спеціалізованої базової підготовки. Встановлено, що застосування тренажера «Нове дихання» в тренувальному процесі плавців сприяє підвищенню працездатності в зоні аеробного енергозабезпечення, дають змогу підвищити стійкість організму до гіпоксії та гіперкапнії, а також викликають позитивні зміни в апараті зовнішнього дихання.
  • Thumbnail Image
    Item
    Підвищення рівня фізичного розвитку дітей молодшого шкільного віку засобами оздоровчого плавання
    (Вінниця: ТОВ "Планер", 2017) Крук, Алла; Крук, Алла; Kruk, Alla
    У роботі представлено рівень фізичного розвитку дітей молодшого шкільного віку. Експериментально досліджено позитивний вплив занять з плавання на показники фізичного розвитку молодших школярів. Встановлений значимий приріст показників фізичного розвитку молодших школярів, які займаються плаванням в дитячо-юнацькій спортивній школі «Авангард» у порівнянні з фізкультурно-оздоровчим комплексом «Lime Fitness»
  • Thumbnail Image
    Item
    Особливості застосування гіпоксичного тренування у спортивному плаванні
    (Житомир : Вид-во ФОП Євенок О. О., 2016) Крук, Алла; Kruk, Alla; Крук, Микола; Крук, Николай; Kruk, Mykola
    У статті зроблено аналіз особливостей розвитку апарату зовнішнього дихання плавців та специфіки використання гіпоксичного тренування, як одного із методів спеціальної підготовки у спортивному плаванні, з метою реабілітації спортсменів та підвищення їх працездатності, що дозволяє досягати високих результатів у спортсменів-плавців за більш короткі терміни підготовки. Також зроблено опис результатів дослідження по визначенню ступеню стійкості організму вихованців Житомирської ДЮСШ «Авангард» до дефіциту кисню за індексом гіпоксії.
  • Thumbnail Image
    Item
    Зміст теоретичної підготовки спортсменів у плаванні
    (Житомир: Вид-во ФОП Євенок О. О., 2016) Богуславська, Вікторія; Богуславская, Виктория; Bohuslavska, Viktoriia
    У роботі охарактеризовано змістовне наповнення теоретичної підготовки на різних етапах багаторічного спортивного вдосконалення у плаванні. Для цього використовувались такі методи дослідження, як теоретичний аналіз та узагальнення навчальних програм, вивчення документальних матеріалів, систематизація наукової інформації. Встановлено відсутність належного науково-методичного обґрунтування структури і змісту теоретичної підготовки, а також об’єктивних критеріїв контролю за її рівнем, на всіх етапах багаторічного удосконалення спортсменів у плаванні.