Факультет фізичного виховання і спорту

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/32798286-0ff5-427c-87ee-42fdfd7e6aa9

Browse

Search Results

Now showing 1 - 6 of 6
  • Thumbnail Image
    Item
    Оцінка ефективності технології корекції порушень просторової організації тіла у боксерів на етапі початкової підготовки
    (2022) Ярош, Г.
    Актуальність теми дослідження. Підвищення ефективності роботи дитячоюнацьких спортивних шкіл і шкіл олімпійського резерву, які грають провідну роль у підготовці спортсменів високого класу, немислимо без серйозних досліджень у галузі спортивної науки. Діагностика та оцінка стану просторової організації тіла юних боксерів в умовах спортивної школи представляє, як теоретичний, так і практичний інтерес. Мета статті полягає у визначенні ефективності технології корекції порушень просторової організації тіла у боксерів 1112 років. Матеріали і методи дослідження. У ході експерименту було залучено 30 боксерів віком від 11-12 років ДЮСШ (м. Київ). Методи дослідження: аналіз науково-методичної літератури й документальних матеріалів, відеометрія, педагогічний експеримент, методи математичної статистики. Для визначення порушень постави обстежуваних боксерів проводили візуальний «скринінг». Результати роботи. Технологія корекції порушень просторової організації тіла у юних боксерів опирається на принципи проектування й інтеграції педагогічних технологій у тренувальному процесі. Дидактичні та спеціальні принципи, функції управління авторською технологією складаються з адаптаційнопідготовчого, основного, контрольнооціночного етапів, теоретичного та корекційно-профілактичного модулів, блоків (корекційного, профілактичного, динамічна постава, стретчинг, вертикальна стійкість, рухливі ігри та естафети), а також критеріїв ефективності. Ефективність запропонованої технології апробовано в педагогічному експерименті. Ключові висновки. Застосування засобів і методів авторської технології, сприяло стабілізації процесу порушень біогеометричного профілю постави юних спортсменів, забезпеченню необхідної просторової організації усього тіла та його окремих
  • Thumbnail Image
    Item
    Обгрунтування ефективності нового методу м’язової експрес-релаксації для зняття зорового перенапруження
    (2022) Чаланова, Р.; Ломинога, С.; Яковлєв, В.
    Актуальність дослідження. Основною причиною підвищення захворюваності на короткозорість у світі є підвищення зорового навантаження на близькій відстані від очей і повна відсутність технічних вимог до електронних приладів, комп’ютерів, джерел штучного освітлення відносно фізіологічно допустимого впливу на орган зору. Метою досліджень є обґрунтування, розробка та вивчення ефективності нового методу м’язової експрес-релаксації для зняття зорового перенавантаження. Матеріал і методи дослідження. У дослідженнях брали участь 18 студентів. Згідно з поставленою метою дослідження проводились протягом 7 діб. В умовах денного освітлення 1 раз на добу протягом 60 хвилин студенти працювали над текстом в смартфоні, після чого виконували вправи м’язової експресрелаксації. Результати. За допомогою запропонованого методу оцінки зорової витривалості встановлені індивідуальні функціональні характеристики акомодаційного апарату у студентів. Застосування запропонованого методу м’язової експрес-релаксації покращує показники зорової витривалості в залежності від індивідуальних особливостей у кожному конкретному випадку. Ключові висновки. Запропонований метод м’язової експресрелаксації обраховує усі складові патогенезу короткозорості та спрямований на відновлення кровопостачання тканин ока, на покращення їх трофіки та на зняття перенавантаження циліарного м’яза. Позитивний результат проведеного дослідження підтверджується запропонованими функціональними методами дослідження. З урахуванням індивідуальних особливостей витривалості акомодаційного апарату ока, метод м’язової експрес-релаксації можна рекомендувати для поширеного використання.
  • Thumbnail Image
    Item
    Техніка виконання комплексу м’язової експрес-релаксації в умовах зорового навантаження
    (Вінниця : ВДПУ, 2022) Чаланова, Раїса; Ломинога, Сергій; Гулякина, Ганна
    З метою зниження м’язової напруги і налагодження повноцінного кровопостачання мозку і очей, авторами запропоновано метод м’язової експрес-релаксації. Комплекс вправ враховує патогенетичні механізми, які сприяють зняттю м’язової напруги екстра- і інтраокулярних м’язів, покращенню кровопостачання тканин ока і зниженню тонусу симпатичної іннервації.
  • Thumbnail Image
    Item
    Особливості змін витривалості конвергентно-акомодаційного апарату в умовах зорового навантаження
    (Вінниця : ВДПУ, 2022) Чаланова, Раїса; Ломинога, Сергій; Сич, Віталіна
    Науковцями кафедри медико-біологічних основ фізичного виховання і фізичної реабілітації запропоновано метод оцінки витривалості конвергентно-акомодаційного апарату. Метою проведених досліджень є вивчення особливостей витривалості конвергентно-акомодаційного апарату в умовах зорового навантаження за допомогою запропонованого методу. Результати проведених досліджень дозволяють пропонувати метод оцінки витривалості конвергентно-акомодаційного апарату для подальших досліджень.
  • Thumbnail Image
    Item
    Розробка методу оцінки витривалості конвергентно-акомодаційного апарату ока для визначення зорової працездатності
    (Вінниця : ВДПУ, 2022) Чаланова, Раїса; Ломинога, Сергій; Сторожук, Наталья
    Різке підвищення кількості короткозорості у світі розцінюється як пандемія і потребує розробки нових методів профілактики і лікування цього захворювання. Але щоб була підтверджена ефективність розроблених методів необхідно розробити метод оцінки функціональної здатності зорового апарату. Метою досліджень є розробка методу оцінки витривалості конвергентно-акомодаційного апарату ока для визначення зорової працездатності. Проведеними дослідженнями встановлена можливість використання запропонованого методу для оцінки функціональної здатності зорового апарату.
  • Thumbnail Image
    Item
    М’язова складова та інервація конвергентно-акомодаційного механізму органа зору
    (Вінниця : ВДПУ, 2022) Чаланова, Раїса; Ломинога, Сергій; Копицяк, Максим
    Еволюційно, з функціональної точки зору, зоровий апарат налаштовано переважно для далеких від ока об’єктів і для роботи при денному світлі. Неконтрольоване підвищення зорового навантаження, що обумовлено прогресуючою поширеністю застосування комп’ютерних технологій у навчанні і повсякденній діяльності людини, сприяє виникненню спазма акомодації і, як наслідок, розвитку короткозорості. Зменшення поширеності короткозорості у світі поштовхує до розробки методів профілактики і лікування цього захворювання. Вивчення м’язової складової конвергентно-акомодаційного механізму в процесі функціонування органу зору є підґрунтям для реалізації цієї мети. Цьому питанню присвячена ця стаття.