Факультет фізичного виховання і спорту

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/32798286-0ff5-427c-87ee-42fdfd7e6aa9

Browse

Search Results

Now showing 1 - 10 of 11
  • Thumbnail Image
    Item
    Побудова тренувального процесу студентської футбольної команди в передзмагальному мезоциклі річного макроциклу
    (ТОВ "ТВОРИ", 2020) Костюкевич, Віктор; Стасюк, Вадим; Стасюк, Іван; Гудима, Степан; Коннова, Майя; Kostyukevich, Viktor; Stasyuk, Vadim; Stasyuk, Ivan; Gudyma, Stepan; Konnova, Maya; Костюкевич, Виктор; Стасюк, Вадим; Стасюк, Иван; Гудыма, Степан; Коннова, Мая
    Побудова окремих структурних утворень тренувального процесу спортсменів у межах річного тренувального циклу є однією із основних проблем всієї системи їх підготовки. В статті розглядається експериментальний підхід щодо аналізу структури та змісту тренувального процесу кваліфікованих футболістів у передзмагальному мезоциклі річного тренувального циклу в умовах закладів вищої освіти. Мета – розробити мето-дичний підхід щодо аналізу структури та змісту підготовки студентської футбольної команди в передзма-гальному мезоциклі макроциклу. Матеріал і методи. Дослідження проводилося впродовж підготовчого періоду сезону 2015-2016 рр. У досліджені брали участь кваліфіковані футболісти віком 18-22 роки команди «Буревісник» Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка. Використані такі методи дослідження: аналіз літературних джерел; педагогічне спостереження; хронометраж тренувальної роботи; методи математичної статистики.
  • Thumbnail Image
    Item
    Аналіз показників змагальної діяльності кваліфікованих футболістів на етапі констатувального експерименту
    (ТОВ фірма "Планер", 2019) Стасюк, Вадим; Stasiuk, Vadym
    У статті розглянуто показники техніко-тактичної діяльності кваліфікованих футболістів, які здійснювалися на основі комплексного підходу з урахуванням режимів координаційної складності виконання техніко-тактичних дій. Мета дослідження. На основі комплексного контролю визначити структуру техніко-тактичної діяльності кваліфікованих футболістів. Методи дослідження: аналіз науково-методичної літератури, педагогічне спостереження, відеозйомка загальної діяльності, методи математичної статистики. Результати дослідження: у дослідженні взяли участь 22 кваліфікованих футболісти. Вік спортсменів – 18-23 роки. Контроль змагальної діяльності базується на зіставленні спортивних результатів із запланованими або вже показаними раніше і направлений на виявлення сильних і слабких сторін підготовленості спортсмена в цілях її подальшого вдосконалення. В процесі контролю реєструється загальне число і результативність окремих технічних прийомів і тактичних дій; визначається стабільність, варіативність спортивної техніки і тактики; вивчається реакція основних систем життєдіяльності організму спортсменів, включаючи протікання психічних процесів. Контроль змагальної діяльності вимагає реєстрації комплексу параметрів, що характеризують окремі компоненти дій спортсменів в різних частинах, фазах, елементах вправи. Це і визначає специфічні особливості контролю у футболі. Визначено, що змагальна діяльність кваліфікованих футбольних команд характеризується нерівнозначною структурою як відносно кількісних, так якісних показників. Встановлено, що протягом матчу студентська футбольна команда виконує 703 ± 103 ( ± S) техніко-тактичних дій з коефіцієнтом інтенсивності – 0,69 ± 0,04.
  • Thumbnail Image
    Item
    Структура і зміст тренувального процесу кваліфікованих футболістів у річному макроциклі.
    (2018) Гречанюк, А.М.; Hrechaniuk, A.M.
    Дипломна робота присвячена дослідженню проблеми побудови тренувального процесу кваліфікованих футболістів у мажах річного циклу підготовки. Мета дослідження – експериментально обґрунтувати ефективність програми побудови тренувального процесу кваліфікованих футболістів. У роботі вивчалися особливості побудови тренувального процесу кваліфікованих футболістів при двохцикловій системі річної підготовки. Вивчалася структура та зміст тренувального процесу футболістів у першому макроциклі. Було визначено показники спеціальних здібностей гравців. Відсутність системного підходу до побудови тренувального процесу кваліфікованих футболістів обумовила необхідність розробки експериментальної програми побудови другого макроциклу. Програма містила такі основні параметри тренувального процесу як загальний обсяг рухової діяльності, його розподіл у структурних утвореннях макроциклу, обсяг і співвідношення різноспрямованих засобів у періодах і мезоциклах, кількість занять із різною величиною навантаження та спрямованістю. Про ефективність впровадження розробленої програми другого циклу річної підготовки свідчить достовірне покращення показників спеціальних здібностей кваліфікованих футболістів, порівняно з першим макроциклом.
  • Thumbnail Image
    Item
    Форми проведення тренувальних занять у навчально-тренувальному процесі кваліфікованих футболістів
    (ТОВ «Планер», 2018) Карпа, Ігор; Karpa, Ihor
    Результати досліджень дозволили визначити, що ефективність річного циклу залежить від спрямованості тренувальних засобів, обсягу та інтенсивності тренувальних навантажень, а також від правильного вибору форм проведення тренувальних занять у тренувальному процесі на всіх етапах підготовки. Великий вплив на рівень підготовленості кваліфікованих футболістів упродовж річного циклу підготовки здійснюється через правильне дозування обсягу та інтенсивності тренувальних навантажень в річному циклі підготовки. Структура та зміст тренувальних навантажень в основному спрямована на технічну, тактичну та фізичну підготовки. Тривалості та зміст видів підготовки впливають на частоту та тривалість розвитку спортивної форми у річному циклі підготовки. Встановлено, що у процесі річного циклу підготовки використовувалися такі форми проведення тренувальних занять з кваліфікованими футболістами: загальнокомандна, групова неіндивідуалізована, групова індивідуалізована, командна індивідуалізована, командна неіндивідуалізована, індивідуалізовано-самостійна. Програмою дослідження передбачалося на етапі формувального експерименту зменшення занять загальнокомандної форми з 46,8% до 14,5%, особливо на спеціально-підготовчому етапі, з одночасним збільшенням тренувальних занять за іншими формами. В першу чергу збільшилася кількість тренувальних занять, що були проведені за груповою індивідуалізованою та індивідуально-самостійною формами організації діяльності футболістів. Саме на цих заняттях у найбільшій мірі здійснювалося впровадження авторських програм удосконалення техніко-тактичної підготовленості футболістів. У дослідженні отримано нові дані, що стосуються проблеми організації навчально-тренувальних занять кваліфікованих футболістів у відповідності до форм їх проведення. Перерозподіл форм проведення тренувальних занять, дозволив більш оптимально здійснювати тренерські впливи щодо підвищення рівня спортивної підготовленості кваліфікованих футболістів
  • Thumbnail Image
    Item
    Динаміка показників фізичної підготовленості кваліфікованих футболістів упродовж всього тренувального макроциклу.
    (ТОВ «Планер», 2018) Костюкевич, Віктор; Kostiukevych, Viktor; Стасюк, Вадим; Stasiuk, Vadym
    У статті представлено результати дослідження рівня фізичної підготовленості кваліфікованих футболістів упродовж тренувального макроциклу. Мета – визначити динаміку фізичної підготовленості кваліфікованих футболістів упродовж тренувального макроциклу. Організація дослідження. Дослідження проводилося протягом річного тренувального циклу, що був розбитий на два макроцикли, кожен з яких складався з підготовчого, змагального та перехідного періодів. В дослідженні брали участь 22 кваліфікованих футболістів (середній вік 19,8±2,09 років; ±S). Результати дослідження. Встановлено показники прояву швидкісних, швидкісно-силових якостей, швидкісної та загальної витривалості кваліфікованих футболістів у підготовчих, змагальних та перехідних періодах тренувальних макроциклів. Визначено, що найвищі показники фізичної підготовленості кваліфікованих футболістів спостерігаються у змагальних періодах. Експериментально доведено, що різниця у показниках, що характеризують початок становлення спортивної форми та її оптимальним рівнем становить у прояві: швидкісних якостей – 0,7-1,4% (р>0,05); швидкісно-силових якостей – 3,2-5,2% (р>0,05); швидкісної витривалості – 4,2-4,3% (р<0,01), загальної витривалості 7,4-8,5% (р<0,01).
  • Thumbnail Image
    Item
    Побудова тренувального процесу кваліфікованих футболістів у першому циклі річної підготовки на етапі констатувального експерименту.
    (ТОВ «Планер», 2018) Стасюк, Вадим; Stasiuk, Vadym
    Стаття присвячена вивченню структури та змісту тренувального процесу студентської футбольної команди в межах першого циклу річної підготовки на етапі констатувального експерименту. У статті висвітлюються дані тривалості окремих занять і мікроциклів, раціональне планування обсягів тренувальних навантажень, співвідношення засобів тренувальної роботи.
  • Thumbnail Image
    Item
    Побудова тренувального процесу кваліфікованих футболістів у перехідному етапі першого циклу річної підготовки
    (ТОВ «Планер», 2017) Стасюк, Вадим; Стасюк, Вадим; Stasiuk, Vadym
    У статті висвітлюються дані тривалості окремих занять і мікроциклу, раціональне планування обсягів тренувальних навантажень, співвідношення засобів тренувальної роботи впродовж перехідного етапу першого циклу річної підготовки, які б дозволили спортсменам активно відпочити і разом з тим зберегти певний рівень тренованості, необхідний для початку нового циклу тренування
  • Thumbnail Image
    Item
    Перспективи використання програмування в тренувальному процесі кваліфікованих футболістів
    (Вінниця: ТОВ "Планер", 2017) Стасюк, Вадим; Stasyuk, Vadym; Стасюк, Вадим
    У статті обґрунтовуються основні положення програмування тренувального процесу спортсменів у різних видах спорту. Виявлено чинники, які будуть визначальними для ефективного використання програм у процесі підготовки спортсменів-ігровиків. Доведено необхідність дослідження ефективності розробленої програми тренувального процесу кваліфікованих футболістів у річному циклі підготовки, яка складається з чотирьох блоків.
  • Thumbnail Image
    Item
    Аналіз структури та змісту тренувального процесу кваліфікованих футболістів у змагальному етапі першого циклу річної підготовки
    (Вінниця: ТОВ "Планер", 2017) Стасюк, Вадим; Стасюк, Вадим; Stasyuk, Vadym
    Успішність виступу студентської футбольної команди в кожному спортивному сезоні залежить від ефективного планування навчально-тренувального процесу в річному циклі підготовки. В змагальному етапі тренер працює над збереженням і подальшим підвищенням досягнутого рівня підготовленості гравців. Цей період має власну структуру, в яку входять вправи на удосконалення техніко-тактичної майстерності; індивідуальної, групової та командної тактики гри; збереження психологічної стійкості гравців протягом змагань.
  • Thumbnail Image
    Item
    Структура і зміст тренувального процесу студентських футбольних команд протягом річного макроциклу
    (ТОВ фірма «Планер», 2017) Стасюк, Вадим; Stasiuk, Vadym; Кам’янець-Подільський національний університет ім. І. Огієнка; Каменец-Подольский национальный университет им. И. Огиенко; Kamenetz-Podolsk national University by I. Ogienko
    В статті розглядається побудова тренувального процесу кваліфікованих футболістів протягом річного макроциклу в умовах вищих навчальних закладів. Визначена структура підготовчого, змагального та перехідного періодів річного макроциклу та встановлено співвідношення засобів тренувальної роботи на кожному з цих періодів.