Факультет фізичного виховання і спорту

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/32798286-0ff5-427c-87ee-42fdfd7e6aa9

Browse

Search Results

Now showing 1 - 4 of 4
  • Thumbnail Image
    Item
    Характеристика рівня фізичної підготовленості учнів старших класів на початку навчального року
    (ТОВ "ТВОРИ", 2021) Адамчук, Вадим; Дорофєєва, Анна; Шевчук, Микола; Шпатківська, Марія; Adamchuk, Vadym; Dorofeeva, Anna; Shevchuk, Mykola; Shpatkivska, Maria
    Актуальність. За останні роки у зв’язку з інтенсифікацією навчального процесу в закладах загальної середньої освіти спостерігається тенденція до зниження фізичної підготовленості учнівської молоді. Постійне збільшення обсягу навчального матеріалу, який має засвоїти сучасний школяр, майже не залишає йому часу на достатню рухову активність. Особливо гостро ця проблема постає перед учнями старших класів, які поряд із перевантаженням шкільними предметами, мають готуватися до зовнішнього незалежного оцінювання. Тому проблема низького рівня фізичної підготовленості та незацікавленість учнів до виконання фізичних навантажень є досить актуальною. Метою дослідження є дослідження рівня фізичної підготовленості учнів старших класів на початку навчального року. Методи дослідження: теоретичний аналіз і узагальнення науково-методичної і спеціальної літератури, педагогічний експеримент, тестування, методи математичної статистики. Результати. У роботі аналізуються показники фізичної підготовленості учнів 10-х класів в процесі занять на уроках фізичної культури. Проведений аналіз показників фізичної підготовленості дозволив встановити різницю показників відповідно до рівня компетентностей варіативного модулю «легка атлетика». Встановлено, що вихідний рівень фізичної підготовленості знаходиться на низькому та достатньому рівнях. Пошук нових засобів та методів підвищить зацікавленість учнів до виконання фізичних навантажень та сприятиме покращенню показників фізичної підготовленості. Висновки. Аналіз показників фізичної підготовленості учнів 10-х класів на початку експерименту дозволив нам встановити, що у більшості школярів показники тестових вправ не відповідають належним рівням фізичної підготовленості як в контрольній так і в експериментальній групах.
  • Thumbnail Image
    Item
    Формування внутрішньої мотивації до рухової діяльності учнів середніх класів при вивченні варіативного модуля «Баскетбол»
    (ТОВ "ТВОРИ", 2021) Вознюк, Тетяна; Свірщук, Наталія; Галайдюк, Микола; Vozniuk, Tetiana; Svirschuk, Natalia; Galaidyuk, Mykola
    Актуальність. У статті аналізується можливість формування внутрішньої мотивації дітей та юнацтва до підвищення власної рухової активності через підвищення рівня теоретичних знань та усвідомленого ставлення до власного здоров’я. Метою дослідження є визначення методів та засобів формування внутрішньої мотивації школярів на уроках фізичної культури за варіативним модулем «Баскетбол». Методи дослідження: аналіз і узагальнення літературних джерел, педагогічне спостереження, анкетування, педагогічний експеримент, методи математичної статистики. Результати роботи. На основі проведеного анкетування учнів основної школи визначено, що основним джерелом інформації для всіх є мережа Інтернет, водночас з’ясовано, що літературні та інформаційні медіа-ресурси не користуються великою популярністю у всіх школярів. Розроблена та впроваджена в навчальний процес учнів 5-х класів програма формування теоретичних знань за варіативним модулем «Баскетбол», заснована на створенні освітнього середовища з позитивною мотивацією до пізнання. Ключові висновки. Експериментально доведено, що застосування розробленої програми, що містила комплекс заходів, спрямованих на підвищення рівня теоретико-методичних знань сприяла засвоєнню навчального матеріалу з усіх тем варіативного модуля «Баскетбол» у учнів 5-х класів. Усвідомлення отриманих знань спонукало учнів ЕГ до підвищення рівня рухової активності за рахунок виконання ранкової гімнастики, відвідування спортивних секцій, занять фізичною рекреацією.
  • Thumbnail Image
    Item
    Мотиваційні пріоритети до занять фізичною культурою учнів початкової школи
    (ТОВ "Твори", 2020) Яковлів, Володимир; Герасимишин, Віктор; Чуйко, Юрій; Yakovlev, Vladimir; Gerasimishin, Victor; Chuyko, Yuri; Яковлев, Владимир; Герасимишин, Виктор; Чуйко, Юрий
    Актуальність теми дослід-ження. Розглянуто становлення мотивації школярів початкових класів. Описано вікові особливості розвитку мотивації школярів до занять фізичною культурою та спортом. Експериментально дослід-жено і проаналізовано особливості навчальної мотивації школярів до уроку фізичної культури. Мета роботи – визначити особливості мотивації учнів початкової школи до занять фізичною культурою та спортом як передумову підвищення ефективності процесу фізичного виховання. Матеріал і методи. У роботі використано аналіз фахової науково-методичної літератури та соціологічні методи дослідження, методи математичної статистики. Під час укладання анкети використано 10 питань із варіантами відповідей щодо причин незадоволення уроком фізичної культури та мотивами відвідування уроків і методику «Рівень шкільної мотивації». У дослідженні взяли участь школярі у кількості 130 осіб.
  • Thumbnail Image
    Item
    Удосконалення фізичної та функціональної підготовленості дівчат 15-17 років на заняттях з фізичної культури різного спрямування
    (Переяслав-Хмельницький, 2019) Мірошніченко, В. М.; Паньковецька, Н. М.; Галайдюк, М. А.; Мирошниченко, В. Н.; Паньковецкая, Н. М.; Галайдюк, Н. А.; Miroshnichenko, V. M.; Nataliia, P. M.; Halaidiuk, M. A.
    На сучасному етапі реформування освітньої галузі викладання навчальної дисципліни фізична культура зазнало радикальних змін. Наукові дослідження де висвітлюється ефективність уроків фізичної культури за новими програмами лише починають з’являтися. Досліджували динаміку показників фізичної та функціональної підготовленості у дівчат 1517 років під впливом занять на уроках фізичної культури за варіативними модулями різного спрямування. Виявлено особливості впливу уроків фізичної культури за варіативними модулями різного спрямування на фізичну та функціональну підготовленість дівчат 15-17 років.