Факультет фізичного виховання і спорту

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/32798286-0ff5-427c-87ee-42fdfd7e6aa9

Browse

Search Results

Now showing 1 - 2 of 2
  • Thumbnail Image
    Item
    Як підготувати і захистити дипломну роботу? (для студентів педагогічних вищих навчальних закладів очної та заочної форм навчання освітньо-кваліфікаційних рівнів «бакалавр-спеціаліст-магістр»)
    (Вінниця:ТОВ «Планер», 2010) Гуревич, Р. С.; Гуревич, Р. С.; Gurevich, R.; Сидоренко, В. Д.; Sidorenko, V; Кадемія, М. Ю.; Кадемия, М. Ю.; Cademia, M.
    Навчально-методичний посібник розкриває шляхи підготовки та головні положення щодо написання і захисту дипломної роботи студентами педагогічних вищих закладів освіти очної та заочної форми навчання ступеня вищої освіти «бакалавр-спеціаліст-магістр». Буде корисним керівникам, консультантам і рецензентам дипломних робіт.
  • Thumbnail Image
    Item
    Розвиток професійного тенісу в Європі у ХІІІ – ХVІІІ сторіччях
    (ТОВ «Планер», 2018) Борисова, Ольга; Borysova, Olha; Петренко, Генадій; Petrenko, Henadii; Ши, Шенін; Shy, Shenin
    У статті досліджено передумови виникнення тенісу, шляхи його становлення як професійного виду спорту в Європі у ХІІІ – ХVІІІ ст. Дано характеристику ключовим перетворенням, серед яких прийняття же-де-пому королівськими дворами. Проведено систематизацію факторів впливу на розвиток ігор, що були попередниками тенісу. Досліджено формування інфраструктури та економічних показників діяльності перших професійних ліг, асоціацій майстрів із же-де-пом. Визначено комерційну спрямованість середньовічного же-де-пом, який трансформувався згодом у теніс – популярну гру і професійний вид спорту. Теніс є одним із найбільш популярних видів спорту, який має розвинуту інфраструктуру, стабільну фінансову базу, комерційний інтерес, як із сторони засобів масової інформації, так й великих промислових компаній, а призові фонди турнірів та заробітки тенісистів значно перевищують дохід представників інших видів спорту. Професіоналізація та комерціалізація охопила практично весь спорт, проте більшість із традиційних видів спорту не мають такого колосального досвіду розвитку спортивної індустрії як теніс. Мета дослідження: проаналізувати історичні передумови становлення професійного тенісу, а також особливості та напрями його розвитку в країнах Європи ХІІІ – ХVІІІ ст. У роботі використовувались наступні методи: аналіз та узагальнення історичних даних, проведення історичної аналогії, зіставлення й порівняння. У середні віки теніс стає найпопулярнішим видом спорту, що призвело до розвитку відповідних інфраструктур та появі великої кількості професійних гравців в «же-де-пом», «реал-теніс»; формування рахунку, правил і матеріально-технічної бази виду спорту; формування методичних основ підготовки спортсменів-тенісистів та поширення гри в усій Європі. Професіоналізація тенісу в Європі часів Відродження обумовлена економічним, політичним та соціальним життям суспільства