Факультет фізичного виховання і спорту

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/32798286-0ff5-427c-87ee-42fdfd7e6aa9

Browse

Search Results

Now showing 1 - 8 of 8
  • Thumbnail Image
    Item
    Програмування й організація тренувального процесу кваліфікованих легкоатлетів багатоборців на етапі безпосередньої підготовки до змагань
    (ТОВ "ТВОРИ", 2021) Адамчук, Вадим
    Мета роботи: адаптація 8-тижневої моделі до особливостей тренувального процесу в багатоборстві з легкої атлетики, розробка програми етапу безпосередньої підготовки до змагань, що забезпечить оптимальні умови для досягнення адаптаційного стрибка перед головними змаганнями. Організація дослідження: в дослідженні прийняли участь група (n=5) висококваліфікованих багатоборців з легкої атлетики (майстри спорту - 4, кандидати в майстри спорту - 1) віком 21-26 років, стажем підготовки з багатоборства 10-12 років. Методи дослідження: аналітичний огляд літератури (наукової, методичної, спеціальної), педагогічні спостереження, спостереження за тренувальним процесом на навчально-тренувальних зборах, опитування тренерів з питань управління підготовкою кваліфікованих багатоборців. Статистична обробка матеріалу з використанням непараметричного критерія Вілкоксона. Результати дослідження: в дослідженні використана адаптована до багатоборства 8-тижнева модель етапу безпосередньої підготовки до головних змагання року. В моделі виділено базовий 2-тижневий, контрольно підготовчий 3-тижневий мезоцикл і передзмагальний 3-тижневий мезоцикл. Приступаючи до програмування етапу безпосередньої підготовки до змагань, ми враховували його вирішальне значення у зростанні спортивної майстерності багатоборців з легкої атлетики, успішності підготовки і досягненні очікуваних результатів виступів у головних змаганнях року. Програмування тренувального процесу спортсменів передбачало наступну послідовність дій: оцінку стану і вихідного рівня підготовленості спортсмена, що передбачав аналіз результатів змагальної діяльності та морфо-функціонального стану; розробку програм (тренувальних занять, мікроциклів, мезоциклів); реалізацію моделей тренувальної програми; оцінку тренувального ефекту; корекцію тренувальної програми; повторну оцінку тренувального ефекту. Динаміка показників фізичного розвитку і функціонального стану спортсменів засвідчує успішність застосування індивідуальної програми підготовки десятиборців, що демонструється статистично значимими (р< 0,05), позитивними змінами показників швидкості, швидкісної витривалості, швидкісно-силових якостей, рівня фізичної працездатності та максимального споживання кисню.
  • Thumbnail Image
    Item
    Адаптація до тренувальних навантажень кваліфікованих волейболістів протягом підготовчого періоду.
    (2018) Горбенко, Андрій; Горбенко, Андрей; Horbenko, Andrii
    У дипломній роботі досліджується проблема адаптації волейболістів високої кваліфікації до тренувальних навантажень протягом підготовчого періоду річного тренувального циклу. Мета роботи – розробити методичні рекомендації з адаптації організму кваліфікованих волейболістів до тренувальних навантажень. У ході досліджень було вивчено процеси формування адаптації волейболістів до фізичного навантаження. В роботі визначено функціональні та інтегральні критерії адаптації кваліфікованих волейболістів до тренувального навантаження. Виявлена динаміка тренувальних навантажень в процесі адаптації волейболістів високої кваліфікації. Розроблені практичні рекомендації, спрямовані на адаптацію кваліфікованих волейболістів до тренувальної діяльності.
  • Thumbnail Image
    Item
    Методи котролю за тренувальними і змагальними навантаженнями
    (Київ: КНТ, 2017) Костюкевич, Віктор Митрофанович; Шинкарук, Оксана Анатоліївна; Воронова, Валентина Іванівна; Борисова, Ольга Володимирівна; Костюкевич, В. М.; Шинкарук, О. А; Воронова, В. І.; Борисова, О. В.; Kostukevich, V. M.; Shynkharuk, O. A.; Voronova, V. I.; Borysova, O. V.
    Побудова тренувального процесу спортсменів різної кваліфікації ґрунтується на закономірностях впливу тренувальних навантажень різної величини і спрямованості. Навантаження поділяються на специфічні і неспецифічні, локальні, регіональні і глобальні. Навантаження характеризується із «зовнішнього» і «внутрішнього» боку. Розрізняють шість зон спрямованості навантажень. У процесі тренувань особливу увагу варто зосередити на правильній послідовності навантажень, різних за характером впливу на організм спортсменів, а саме: алактатним мають передувати гліколітичні навантаження, аеробним – анаеробні алактатні та анаеробні гліколітичні навантаження.
  • Thumbnail Image
    Item
    The orientation of training loads of shock microcycles of qualified athletes who specialize in combined events
    (Вінниця: ТОВ "Планер", 2017) Adamchuk, Vadym; Адамчук, Вадим; Адамчук, Вадим
    This article highlights the issue of orientation training loads shock microcycles in training all-around athletes. The proper rotation of stress with relaxation create favorable conditions that stimulate adaptive responses in the body of all-around athletes. Also presented the qualified all-around athletes` program of 7-day shock microcycle in a specially-preparatory mesocycle and 5-day shock microcycle of pre-competitional mesocycle.
  • Thumbnail Image
    Item
    Планирование тренировочного процесса футболистов высокой квалификации в соревновательном периоде
    (Вінниця: ТОВ "Планер", 2017) Степанов, Василий; Степанов, Василь; Stepanov, Vasyl'; Сырги, Сергей; Сиргі, Сергій; Syrhi, Serhiy
    Эффективность соревновательной деятельности футболистов зависит, главным образом, от рациональности построения тренировочного процесса. В этом отношении рассматривается задача выявления рациональной структуры физической подготовленности футболистов на этапах соревновательного периода. Другая задача исследования заключалась в разработке модели тренировочного процесса на основе взаимодействия микроциклов различной преимущественной направленности.
  • Thumbnail Image
    Item
    Построение тренировочной программы восстановительного микроцикла в базовом мезоцикле специально-подготовительного этапа у юных лыжников-гонщиков
    (Житомир : Вид-во ФОП Євенок О. О., 2016) Таран, Лариса; Taran, Larysa
    В статье анализируются особенности построения тренировочной программы восстановительного микроцикла, который следует за ударным микроциклом с применением специально-подготовительных средств у юных лыжников-гонщиков 15–16 лет. При построении программы восстановительного микроцикла учитывались продолжительность и характер восстановления исследуемых показателей после нагрузок ударного микроцикла. Для проверки ее эффективности был проведен педагогический эксперимент с участием контрольной и экспериментальной групп. Сопоставление результатов выявило достоверные улучшения исследуемых показателей в экспериментальной группе, что свидетельствует о ее рациональном построении.
  • Thumbnail Image
    Item
    Построение тренировочной программы восстановительного микроцикла в базовом мезоцикле специально-подготовительного этапа у юных лыжников-гонщиков
    (Житомир: Вид-во ФОП Євенок О. О., 2016) Таран, Лариса; Taran, Larysa
    В статье анализируются особенности построения тренировочной программы восстановительного микроцикла, который следует за ударным микроциклом с применением специально-подготовительных средств у юных лыжников-гонщиков 15–16 лет. При построении программы восстановительного микроцикла учитывались продолжительность и характер восстановления исследуемых показателей после нагрузок ударного микроцикла. Для проверки ее эффективности был проведен педагогический эксперимент с частием контрольной и экспериментальной групп. Сопоставление результатов выявило достоверные улучшения исследуемых показателей в экспериментальной группе, что свидетельствует о ее рациональном построении.
  • Thumbnail Image
    Item
    Педагогічний контроль тренувального процесу кваліфікованих спортсменів, які спеціалізуються в легкоатлетичному багатоборстві, в підготовчому періоді
    (Житомир: Вид-во ФОП Євенок О. О., 2016) Адамчук, Вадим; Adamchuk, Vadym
    У статті пропонується методика педагогічного контролю тренувального процесу кваліфікованих спортсменів, які спеціалізуються у легкоатлетичному багатоборстві. Дана методика визначає величину і спрямованість тренувальних навантажень, розподіл засобів підготовки як протягом окремих тренувальних занять, так і в процесі побудови мікроциклів. У перспективі досліджувана методика педагогічного контролю дозволить розробити програми тренувального процесу спортсменів у легкоатлетичному багатоборстві на етапі безпосередньої підготовки до змагань.