Факультет фізичного виховання і спорту

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/32798286-0ff5-427c-87ee-42fdfd7e6aa9

Browse

Search Results

Now showing 1 - 10 of 64
  • Thumbnail Image
    Item
    Дослідження рівня фізичної підготовленості курсантів льотних спеціальностей
    (ТОВ "ТВОРИ", 2020) Гуменний, Віктор; Галата, Олег; Ложченко, Олександр; Бондаренко, Юрій; Гуменний, Виктор; Галата, Олег; Ложченко, Александр; Бондаренко, Юрий; Humennyi, Viktor; Halata, Oleh; Lozhchenko, Oleksandr; Bondarenko, Yurii
    Актуальність теми дослідження полягає в тому, що професійна підготовка пілотів є одним із тих компонентів авіаційної системи, в яких приховується велика кількість небезпечних факторів, своєчасне виявлення яких становить суть управління безпекою польотів через удосконалення процесу навчання. Рівень фізичної підготовки впливає на психофізичну підготовленість курсантів до майбутньої професійної діяльності. Надмірні розумові та нервово-емоціональні навантаження, не підкріплені достатнім рівнем фізичної підготовленості, спричиняють погіршення їх працездатності, зниження рівня розвитку рухових і льотних навичок. Проблема фізичної підготовленості майбутніх пілотів на різних етапах професійного становлення є недостатньо вивченою. Методи дослідження. Дослідження проводилося на базі Кременчуцького льотного коледжу Харківського національного університету внутрішніх справ. Досліджено 28 курсантів спеціальності «272 Авіаційний транспорт». У дослідженні було використано такі методи: теоретичний аналіз і узагальнення даних наукової літератури, дослідження рівня фізичної підготовленості, методи математичної статистики. Для визначення рівня фізичної підготовленості обрано такі тести: бігові – біг 100 м, біг 1000 м, човниковий біг 4х9 м; стрибкові – стрибок у довжину з місця; солові – підтягування на перекладині та вис на зігнутих руках. Результати і дискусія. Здійснено оцінку показників фізичної підготовленості курсантів на початку та в кінці курсу навчання. Визначено основні рухові якості, а також просторово-тимчасову точність рухів майбутніх пілотів. Встановлено достовірні зміни показників фізичної підготовленості та просторово-тимчасову точність рухів курсантів внаслідок упровадження у навчальний процес комплексу засобів. Висновок. Удосконалення процесу фізичного виховання полягає в педагогічному аналізі занять з фізичного виховання. Рівень фізичної підготовленості, розвиток фізичних якостей впливають на психофізичну підготовленість курсантів, що в свою чергу має позначитися на результатах
  • Thumbnail Image
    Item
    Особливості фізичної підготовки спортсменів-орієнтувальників високої кваліфікації: дипломна робота
    (2016) Захарова, Поліна Володимирівна; Захарова, П.В.; Zakharova, P.V.
    Аналіз спеціальної науково-методичної літератури дозволяє прийти до висновку, що спортивне орієнтування — складний багатокомпонентний вид спорту, в якому для досягнення високого результату необхідно володіти всіма компонентами підготовки: фізичною, технічною, тактичною, психічною та інтегральною. Аналіз отриманих на початку досліджень показників фізичної підготовленості спортсменів-орієнтувальників свідчить, що вони відповідають представленим в літературі модельним показникам для свого рівня кваліфікації
  • Thumbnail Image
    Item
    Ефективність тренувань легкоатлеток 17-19 років із використанням кросфiт комплексів на загально-підготовчому етапі підготовчого періоду
    (Переяслав-Хмельницкий, 2019) Мірошніченко, В. М.; Мирошниченко, В. Н.; Miroshnichenko, V. M.; Журавльова, А. Х.; Журавлёва, А. Х.; Zhuravlova, A. H.; Кузьмiк, В .Б.; Кузьмик, В. Б.; Kuzmik, V. B.
    Тенденції минулих років коли для покращення спортивних результатів достатньо збільшити обсяг або інтенсивність тренувальних навантажень вичерпали себе. Кросфіт система є одним із таких напрямків, який у поєднанні із традиційними засобами можуть ефективно впливати на різні сторони підготовки. Довели доцільність використання кросфіт комплексів у процесі підготовки легкоатлеток, які спеціалізуються з бігу на середні дистанції.
  • Thumbnail Image
    Item
    Розвиток координаційних здібностей за допомогою занять аеробікою в процесі фізичного виховання
    (Переяслав-Хмельницький, 2019) Швець, О. П.; Краснобаєва, Т. М.; Лопухович, І.; Швец, О. П.; Краснобаева, Т. Н.; Лопухович, И.; Shvets, A. P.; Krasnobaeva, T. M.; Lopuhovych, I.
    У зв'язку з великими інтелектуальними навантаженнями і зниженням загальної рухової активності відзначається погіршення здоров'я, зниження працездатності, низький рівень фізичної підготовленості, збільшення маси тіла у студенток вищих навчальних закладів. Аналіз і узагальнення літературних джерел дозволяє зробити висновок про те, що в даний час велику актуальність зберігає проблема підвищення рухової активності молоді. Причини зниження рухової активності, падіння інтересу до традиційних занять із фізичного виховання призвели до потреби звернути особливу увагу на розвиток координаційних здібностей. Ми спробували знайти нові шляхи вдосконалення цієї фізичної якості засобом аеробіки.
  • Thumbnail Image
    Item
    Удосконалення фізичної та функціональної підготовленості дівчат 15-17 років на заняттях з фізичної культури різного спрямування
    (Переяслав-Хмельницький, 2019) Мірошніченко, В. М.; Паньковецька, Н. М.; Галайдюк, М. А.; Мирошниченко, В. Н.; Паньковецкая, Н. М.; Галайдюк, Н. А.; Miroshnichenko, V. M.; Nataliia, P. M.; Halaidiuk, M. A.
    На сучасному етапі реформування освітньої галузі викладання навчальної дисципліни фізична культура зазнало радикальних змін. Наукові дослідження де висвітлюється ефективність уроків фізичної культури за новими програмами лише починають з’являтися. Досліджували динаміку показників фізичної та функціональної підготовленості у дівчат 1517 років під впливом занять на уроках фізичної культури за варіативними модулями різного спрямування. Виявлено особливості впливу уроків фізичної культури за варіативними модулями різного спрямування на фізичну та функціональну підготовленість дівчат 15-17 років.
  • Thumbnail Image
    Item
    Загальна фізична підготовленість, спеціальна фізична і технічна підготовленість футболістів 9-11 років
    (Вінниця: ВДПУ, 2019-01-30) Корецький, Є. О.; Мірошніченко, В. М.; Корецкий, Е. А.; Мирошниченко, В. М.; Korecz`kij, Ye. O.; Mi`roshni`chenko, V. M.
    У статті розглянута загальна фізична підготовленість, спеціальна фізична і технічна підготовленість футболістів 9-11 років.
  • Thumbnail Image
    Item
    Можливості удосконалення фізичної підготовленості студентів засобами фізичного виховання
    (Вінниця: ВДПУ, 2019-01-30) Брезденюк, О. Ю.; Жир, М. О.; Брезденюк, А. Ю.; Жир, М. О.; Brezdeniuk, O. Yu.; Zhyr, M. O.
    У статті висвітлено можливості удосконалення фізичної підготовленості студентів. Встановлено, що ефективними засобами покращення якісних параметрів рухової активності є фізичні навантаження різного спрямування.
  • Thumbnail Image
    Item
    Технологія вдосконалення рівня фізичної підготовленості учнів середніх класів під час секційних занять футболом.
    (Вінниця: ВДПУ, 2019) Федорчук, В. І.; Федорчук, В. И.; Fedorchuk, V.
    У дипломній роботі представлено результати дослідження рівня фізичної підготовленості учнів 11-12 років, які займаються футболом. Школярі, які брали участь у дослідженні, відвідували секційні заняття 6 разів на тиждень. Встановлено, що у школярів спостерігається вірогідне покращення середньогрупових значень стартової (за результатом тесту біг 30 м із високого старту) та загальної (за результатом тесту біг 60 м із високого старту) швидкості.
  • Thumbnail Image
    Item
    Динаміка фізичної та функціональної підготовленості студентів і студенток, які займаються волейболом
    (Вінниця: ВДПУ, 2019) Картова, І. О.; Картова, И. О.; Kartova, I.
    Дипломна робота присвячена вивченню механізмів вдосконалення фізичної підготовленості волейболістів студентських команд протягом підготовчого періоду річного макроциклу. Встановлено більший приріст середніх значень показників сили, гнучкості та спритності у волейболісток, ніж у волейболістів. У розвитку швидкісно-силових здібностей переважали чоловіки, що зумовлено їх антропометричними показниками та компонентним складом маси тіла. У чоловіків також спостерігався достовірний приріст аеробних можливостей організму. У процесі тренувальних занять у представників обох команд спостерігалися ознаки розвитку економізації вегетативних функцій у стані спокою, за достовірними змінами середніх значень показників коефіцієнта економічності кровообігу.
  • Thumbnail Image
    Item
    Удосконалення фізичної підготовленості молодших школярів засобами плавання.
    (Вінниця: ВДПУ, 2019) Здебський, О. О.; Здебский, О. О.; Zdebskyi, O.
    У дипломній роботі представлено результати дослідження рівня фізичної підготовленості учнів молодшого шкільного віку чоловічої та жіночої статі, які відвідують секційні заняття плаванням. Учні, які брали участь у дослідженні, відвідували заняття плаванням 3 рази на тиждень. Встановлено, що у молодших школярів спостерігається вірогідне покращення середньогрупових значень активної гнучкості, динамічної силової витривалості м’язів плечового поясу, сили м’язів-розгиначів пальців правої та лівої рук, а також силової витривалості м’язів живота і розгиначів тазостегнового суглобу. Крім того у школярів покращилася здатність протистояти гіпоксії.