Факультет фізичного виховання і спорту

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/32798286-0ff5-427c-87ee-42fdfd7e6aa9

Browse

Search Results

Now showing 1 - 10 of 19
  • Thumbnail Image
    Item
    Волейбол та методика його викладання
    (2024) Курташ, С.; Бистра, І.
    Гра у волейбол – це не тільки ефективний засіб фізичного виховання, а й засіб активного та корисного відпочинку. Ця динамічна гра розвиває в людині такі якості , як швидкість, влучність, витривалість, спритність, силу. Поряд з фізичними якостями волейбол в силу своєї специфіки сприяє вихованню моральних якостей в першу чергу товариства, мужності, наполегливості.
  • Thumbnail Image
    Item
    Програмування тренувального процесу кваліфікованих волейболісток у підготовчому періоді в умовах ЗВО
    (Вінниця : ВДПУ, 2022) Захарчук, Олена; Щепотіна, Наталя
    Сучасні тенденції розвитку волейболу обумовлюють необхідність пошуку актуальних підходів до вдосконалення підготовки гравців. Серед перспективних напрямків оптимізації тренувального процесу в командних спортивних іграх варто відзначити методи моделювання та програмування.
  • Thumbnail Image
    Item
    Силовий фітнес у спеціальній підготовці студентів-волейболістів у процесі фізичного виховання
    (Вінниця : ВДПУ, 2022) Бузиний, Богдан
    Враховуючи зростаючі вимоги до універсальної підготовки у волейболі, актуальним є питання про поєднання спеціальної рухової підготовки з удосконаленням прийомів техніки, тобто необхідно застосовувати метод взаємних впливів.
  • Thumbnail Image
    Item
    Аналіз показників фізичної підготовленості студентів факультативних груп зі спортивних ігор
    (2022) Сікорська, Л.; Вознюк, Т.; Галайдюк, М.
    напрямів освітнього процесу у закладах вищої освіти України є зміцнення та збереження здоров’я студентської молоді. Тому, вивчення впливу засобів ігрових видів спорту на рівень фізичної підготовленості студентів педагогічних ЗВО є важливим для подальшого розв’язання встановленої проблеми. Мета дослідження визначити рівень фізичної підготовленості та відмінності у її структурі у студентів педагогічних спеціальностей, які займаються у факультативних групах з різних ігрових видів спорту.
  • Thumbnail Image
    Item
    Сучасні технології навчання волейболу
    (Вінниця : ВДПУ, 2021) Стахов, Є. Є.; Чорний, В. В.
    У статті проаналізовано деякі особливості вивчення та формування техніки ударів в боксі. На основі аналізу літератури встановлено, для кожного удару існує момент, при якому тільки він виявиться найбільш ефективним. Тому саме вміння підбирати правильні удари і їх комбінації є запорукою успіху будь-якого боксера.
  • Thumbnail Image
    Item
    Сучасні технології навчання волейболу
    (Вінниця : ВДПУ, 2021) Рогаль, І. В.; Васькевич, С. С.
    Ефективна модернізація конфігурації розвитку фізичної культури та спорту будується на застосуванні інноваційних технологій. У процесі даної реорганізації досить значну роль займає саме комп’ютеризація даної сфери та впровадження інноваційних педагогічних технологій, так як базові навики з волейболу для студентів залишаються на даний момент досить на низькому рівні, що і зумовило актуальність теми.
  • Thumbnail Image
    Item
    Побудова тренувального процесу кваліфікованих волейболістів у підготовчому періоді річного макроциклу
    (Вінниця : ВДПУ, 2021-01-29) Щепотіна, Н. Ю.; Щепотина, Наталья; Shchepotina, Natalia; Зіняк, Б. І.
    У статті вивчаються основні характеристики тренувального процесу кваліфікованих волейболістів у підготовчому періоді, такі як обсяг тренувальних навантажень і їх інтенсивність, співвідношення різноспрямованих засобів підготовки у мезоциклах.
  • Thumbnail Image
    Item
    Розвиток волейболу на Вінниччині у повоєнні роки (1945-1954 рр.)
    (Переяслав-Хмельницький, 2017) Лозовик, М. П.; Черниш, М. С.; Лозовик, М. П.; Черныш, М. С.; Lozovyk, M. P.; Chernish, M. S.
    У статті розглядаються особливості розвитку волейболу на Вінниччині в повоєнні роки. Велику увагу приділено розвитку волейболу в сільській місцевості. Відзначено заслуги організаторів, тренерів,сільських інструкторів спорту, згадано кращих гравців, колективи фізкультури та волейбольні команди області.
  • Thumbnail Image
    Item
    Підвищення рівня спеціальності підготовленості учнів старшої школи на уроках фізичної культури з волейболу
    (ТОВ «Планер», 2019) Редько, Сергій; Redko, Serhii; Щастливий, Сергій; Shchastlyvyi, Serhii; Пустовойт, Петро; Pustovoit, Petro; Пильтяй, Сергій; Pyltiai, Serhii
    У статті розглядається актуальна проблема оптимізації процесу фізичного виховання учнів старшої школи у напрямку підвищення рівня спеціальної підготовленості на уроках фізичної культури з волейболу. Мета роботи: дослідити особливості впливу запропонованої методики з волейболу на динаміку підвищення рівня спеціальної підготовленості учнів 10-класів. Методи дослідження: теоретичний аналіз і узагальнення даних науково-методичної літератури; педагогічні методи дослідження (спостереження, експеримент, тестування); методи математичної статистики. Матеріал дослідження: у педагогічному експерименті приймали участь учні 10-х класів загальноосвітніх шкіл м. Глухова Сумської області, які були розподілені на експериментальну (13 хлопців та 12 дівчат) і контрольну (11 хлопців та 10 дівчат). Результати роботи. Для вирішення поставленої проблеми була розроблена методика проведення уроків з волейболу у 10-х класах, що в основі має блочну форму, кожен з яких включає систему спеціальних логічно структурованих вправ. У процесі педагогічного експерименту було визначено, що у хлопців експериментальної групи у порівнянні з хлопцями контрольної групи відбулося більш значуще статистично достовірне покращення: у стрибках угору на блок (0,81%) та з розбігу (0,77%), у кидках набивного м’яча з-за голови сидячи (4,72%), стоячи (11,99%) та у стрибку (4,71%), верхньої прямої подачі (10,89%), передачі м’яча двома руками зверху (11,27%) та знизу (6,14%). Так само дівчата експериментальної групи показали більш значущі покращення показників спеціальних рухових тестів (крім стрибка угору з місця). Висновки. Запропонована методика є ефективною у вирішенні проблеми підвищення рівня спеціальної підготовленості учнів старшої школи на уроках фізичної культури з волейболу.
  • Thumbnail Image
    Item
    Оцінка спеціальної фізичної підготовленості кваліфікованих волейболістів
    (ТОВ «Планер», 2018) Борисова, Ольга; Borysova, Olha; Шльонська, Ольга; Shlonska, Olha; Шутова, Світлана; Shutova, Svitlana; Мунтадр, Федель Кадхам Хамуді; Muntadr, Fedel Kadkham Khamudi
    У сучасному волейболі, у зв’язку з розширенням арсеналу техніко-тактичних дій гравців, збільшенням інтенсивності гри, швидкості польоту та траєкторії м’яча при окремих змагальних діях, особливого значення набуває досконала фізична підготовка спортсменів. Значущість її всебічно вивчали провідні фахівці, які неодноразово стверджували про необхідність вдосконалення спеціальних проявів фізичних якостей, які безпосередньо впливають на спортивний результат та становлення техніко-тактичної майстерності. Тому, оцінка рівня спеціальної фізичної підготовки кваліфікованих волейболістів є значущою науковою проблемою, де основна увага приділяється розвитку швидкісно-силових якостей гравців. Мета дослідження – визначити рівень спеціальної фізичної підготовки кваліфікованих волейболістів за результатами педагогічного тестування. Для оцінки рівня швидкісно-силових якостей кваліфікованих волейболістів були застосовані педагогічні тести: стрибок вгору з місця (за Абалаковим), стрибок вгору з розбігу, «ялинка», «човниковий біг» (обличчям спиною та боком). За результатами педагогічного тестування кваліфікованих волейболістів можна зазначити, що гравці основного складу команди мають вищі показники у виконанні тесту «Човниковий біг» у діапазоні показників від 6,7 до 8,7 с. Особливі труднощі виникали у волейболістів при складанні даного тесту на швидкість переміщення спиною вперед, що складає основу техніки гри у волейболі. Результати педагогічних тестів, які спрямовані на визначення розвитку стрибучості (за Абалаковим та стрибок вгору з розбігу) мають деякі розбіжності між гравцями основного складу команди та запасного складу команди. Висновки. Найбільша кількість кваліфікованих волейболістів мають низький рівень прояву швидкісно-силових якостей, основу яких складають педагогічні тести «Ялинка» та «Човниковий біг», що викликають визначні труднощі при їх виконанні. Тому, з огляду на це, необхідно корегувати навчально-тренувальний процес кваліфікованих волейболістів шляхом його оптимізації та впровадження програми вдосконалення швидкісно-силових якостей кваліфікованих волейболістів у річному макроциклі підготовки