Факультет фізичного виховання і спорту

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/32798286-0ff5-427c-87ee-42fdfd7e6aa9

Browse

Search Results

Now showing 1 - 3 of 3
  • Thumbnail Image
    Item
    Морфологічний профіль черлідерів на етапі початкової підготовки
    (2022) Крикун, Ю.
    Актуальність теми дослідження. Підвищення ефективності роботи дитячоюнацьких спортивних шкіл і шкіл олімпійського резерву, які грають провідну роль у підготовці спортсменів високого класу, немислимо без серйозних досліджень у галузі спортивної науки. Діагностика та оцінка стану просторової організації тіла юних черлідерів в умовах спортивної школи представляє, як теоретичний, так і практичний інтерес. Мета статті полягає у визначенні показників морфологічного профілю черлідерів 6-8 років. Матеріал і методи дослідження. У ході експерименту було залучено 27 дівчаток черлідерів 6-8 років клубу CheerNika (м. Київ). Для виконання поставленої мети використано такі методи дослідження, як аналіз науково-методичної літератури й документальних матеріалів, антропометрія, педагогічний експеримент. Результати, отримані в процесі дослідження, було оброблено з використанням методів математичної статистики. Результати роботи. Проведене дослідження дало змогу отримати середньостатистичні результати довжини та маси тіла спортсменок, показники яких відповідають віковим і статевим нормам. Довжина тіла юних черлідерів збільшуються з 6-ти до 8-ми років на 10,82 см (S = 5,19 см). Проведене дослідження також дозволило нам отримати показники антропометричних індексів з позиції верифікації ознаки астенічності. Занепокоєння викликає той факт, що за багатьма індексами у юних черлідерів спостерігаються ознаки астенічності, що може вважатись антропометричними маркерами дисплазії сполучної тканини, тому такі спортсменки потребують поглибленого дослідження. Ключові висновки: Отриманні в результаті досліджень дані засвідчують, що розвиток юних черлідерів 6-8 років відбувається за загальновідомими закономірностями. Всі антропометричні показники з віком збільшуються. За показниками деяких індексів, зокрема індексу Пірке та Бругша ознаки астенічності спостерігаються у 100% досліджуваних шестирічного віку.
  • Thumbnail Image
    Item
    Особливості застосування методики антропометрії з метою виявлення порушень постави у студентів закладів вищої освіти
    (Вінниця: ВДПУ, 2019) Гринюк, О. А; Grinyuk, A.
    Дипломна робота за спеціальністю 6.010203 Здоров’я людини – Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського, МОН України. – Вінниця, 2019. Дипломна робота присвячена виявленню особливостей застосування методу антропометрії при оцінці постави у молоді. Встановлено, що лише у 10 % досліджуваних юнаків 18-20 років нормальна постава. Серед основних форм порушення постави у досліджуваних юнаків переважали сутулість, кругла спина та плоска спина. Разом з тим, у 2 юнаків (10%) виявлено сколіоз. Встановлено, що силова витривалість м’язів живота і спини у юнаків 18-20 років відповідає нормі.
  • Thumbnail Image
    Item
    Робочий зошит з анатомії людини з основами спортивної морфології (частина 2).
    (Вінниця, 2017) Мацейко, І. І.; Мацейко, И. И.; Matseyko, I.
    Робочий зошит містить сучасні відомості про будову судинної, нервової, ендокринної систем та органів чуття людини, лабораторний практикум зі спортивної морфології. Призначений для студентів факультету фізичного виховання і спорту.