Факультет фізичного виховання і спорту

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/32798286-0ff5-427c-87ee-42fdfd7e6aa9

Browse

Search Results

Now showing 1 - 4 of 4
  • Thumbnail Image
    Item
    Скелелазіння як засіб реабілітації та відновлення
    (Вінниця : ВДПУ, 2024) Савчишкін, Андрій
    Скелелазіння є ефективним засобом реабілітації, що сприяє зниженню рівня стресу, покращенню самооцінки, розвитку когнітивних функцій та соціальних навичок. Цей вид спорту допомагає відновити психологічний баланс і забезпечує підтримку емоційного благополуччя під час реабілітації.
  • Thumbnail Image
    Item
    Аналіз передзмагальних та змагальних стрес-факторів футболістів
    (Вінниця : ВДПУ, 2024) Войтенко, Діана; Шарко, Петро
    Наразі психолого-педагогічні дослідження не надають чіткого уявлення про нові методи та засоби ефективного контролю стресу у футболістів під час змагань. Встановлені відмінності у стрес-факторах спортивної діяльності футболістів: для чоловіків найбільш значущими є зовнішні об’єктивні причини, такі як попередні погані тренувальні та змагальні результати, попередні невдачі чи несподівано високі результати суперників, тоді як у жінок негативну реакцію в першу чергу викликають погане фізичне самопочуття, больовий фінішний синдром, підвищене хвилювання.
  • Thumbnail Image
    Item
    Підвищення стресостійкості у спортсменів.
    (2024) Войтенко, С.; Горегляд, Я.
    Дослідження висвітлює актуальність проблеми стресу у спортивній діяльності, де вплив психічного стресу на спортсменів є негативним фактором для їхньої успішної участі у змаганнях. Рекомендації включають розробку педагогічної технології, яка, ґрунтуючись на особистісно-орієнтованому підході та враховуючи індивідуальнопсихологічні особливості спортсменів, сприяє підвищенню стресостійкості та покращанню результатів у змаганнях.
  • Thumbnail Image
    Item
    Оздоровчо-рекреаційна рухова активність, як засіб профілактики стресу у студентів під час дистанційного навчання
    (Вінниця : Твори, 2023) Пальчук, Марія; Сухомлинов, Рудольф; Кенсицька, Ірина; Даруга, Аліна
    Актуальність теми дослідження. Навчання у ЗВО є складним етапом у житті молоді, особливо в умовах дистанційного навчання. Великий об’єм нової інформації, фізичні та психологічні навантаження, з якими зіштовхується студент, призводять до постійного напруження та стресу. Оздоровчо-рекреаційна рухова активність має в арсеналі багато засобів, що сприяють зниженню рівня стресу, підвищенню стресостійкості організму до впливу негативних факторів, покращенню психоемоційного стану. Мета роботи полягає в обґрунтуванні та розробці алгоритму формування стресостійкості студентів в умовах дистанційного навчання. Методи дослідження: теоретичний аналіз і узагальнення даних наукової літератури, соціологічні методи дослідження, педагогічні методи дослідження, методи математичної статистики. Результати роботи. Розроблений алгоритм формування стресостійкості студентів в умовах дистанційного навчання, який складається з трьох етапів: діагностичного, діяльнісного та контрольного. Діяльнісний етап передбачав розробку програми занять із використанням засобів рекреаційно оздоровчої рухової активності, яка включала в себе три блоки: підготовчий, основний і підтримуючий. У зміст програми було включено засоби оздоровчо-рекреаційної рухової активності, зокрема, вправи на відчуття власного тіла, дихальні вправи, вправи для тренування усіх груп м’язів, вправи для формування правильної постави, вправи для розвитку таких фізичних якостей, як: гнучкість, координаційні здібності та сила. Висновки. Ефективність розробленої програми занять підтверджена позитивними змінами показників самопочуття, активності, настрою студенток в процесі занять оздоровчо-рекреаційною руховою активністю, а також позитивною динамікою змін самоопису фізичного розвитку.