Факультет фізичного виховання і спорту

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/32798286-0ff5-427c-87ee-42fdfd7e6aa9

Browse

Search Results

Now showing 1 - 2 of 2
  • Thumbnail Image
    Item
    Оптимізація тренувального процесу кваліфікованих легкоатлеток-бар'єристок на основі розвитку фізичних якостей
    (ТОВ «Планер», 2019) Кульчицька, Ірина; Kulchytska, Iryna; Драчук, Сергій; Drachuk, Serhii; Шемчак, Ігор; Shemchak, Ihor; Кулик, Денис; Kulyk, Denys
    Актуальність теми дослідження. Одним із важливих питань теорії спорту є оптимізація тренувального процесу. Ця проблема залишається не до кінця вивченою у легкоатлетів-бар’єристів, оскільки більшість досліджень присвячено вдосконаленню методики тренування. Тренувальний процес спортсменів, які спеціалізуються в бар'єрному бігу відрізняється високою складністю, пов'язаною з необхідністю володіння високим рівнем розвитку фізичних якостей і технічною підготовленістю, яка реалізується на максимальній швидкості бігу. З’ясовано, що пошук найбільш ефективних засобів і методів удосконалення фізичної підготовки, організаційно-методичних форм проведення тренувань залишається актуальним напрямом. Метою дослідження була розробка програми акцентованого розвитку фізичних якостей та її впровадження в тренувальний процес кваліфікованих легкоатлеток-бар'єристок. Для досягнення мети дослідження використовувалися наступні методи: аналіз і узагальнення даних наукової літератури, педагогічне тестування та експеримент, математичні. Результати роботи та ключові висновки. Було впроваджено в тренувальний процес спортсменок програму, в основу якої увійшли різноманітні вправи спрямовані на вдосконалення координації, спритності, гнучкості та рухливості в суглобах. У процесі досліджень доведена її ефективність, про що свідчать результати вірогідного покращення показників фізичної підготовленості досліджуваних спортсменів. На основі отриманих результатів встановлено, що розробка оптимальних тренувальних програм і раціональне поєднання засобів і методів фізичної підготовки є перспективним напрямом оптимізації тренувального процесу.
  • Thumbnail Image
    Item
    Використання засобів crossfit у процесі фізичного виховання студентів закладів вищої освіти
    (ТОВ «Планер», 2019) Шемчак, Ігор; Shemchak, Ihor; Кулик, Денис; Kulyk, Denys
    На сьогоднішній день проблема низького рівня здоров’я і фізичної підготовленості студентської молоді залишається однією з найактуальніших. Виходячи з цього пошук ефективних форм та змісту фізичного виховання у ЗВО, які б сприяли підвищенню рухової активності, фізичної підготовленості та інтересу студентів до занять є провідним напрямом удосконалення системи фізичного виховання. На думку ряду авторів одним із сучасних і перспективних форм організації фізичного виховання у ЗВО є система тренувань за методикою CrossFit. Вона є одним з новітніх видів рухової активності саме серед молоді, який стрімко набирає популярності в нашій країні. Мета дослідження - з’ясувати особливості системи CrossFit та можливості її використання в фізичному вихованні студентів закладів вищої освіти. Матеріал та методи дослідження: аналіз, узагальнення та систематизація даних спеціальної науково-методичної літератури, контент-аналіз інтернет-джерел. Результати роботи та ключові висновки. В процесі досліджень зясовано, що методика CrossFit є інноваційним видом рухової активності, який користується популярністю серед молоді та має низку переваг. CrossFit включає вправи з різних видів спорту: важкої і легкої атлетики, бодібілдингу, пауерліфтингу, гімнастики, гирьового спорту та ін. Різноманітність, доступність та універсальність вправ системи CrossFit дозволяє їх використовувати як на заняттях з фізичного виховання, так і в процесі самостійних занять фізичними вправами студентів з метою удосконалення фізичної підготовленості та підвищення інтересу. Застосування CrossFit в фізичному виховання студентів потребує подальшого дослідження в напрямку розробки методичних підходів до його використання.