Факультет фізичного виховання і спорту

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/32798286-0ff5-427c-87ee-42fdfd7e6aa9

Browse

Search Results

Now showing 1 - 2 of 2
  • Thumbnail Image
    Item
    Програмоване управління технічною майстерністю кваліфікованих спортсменів
    (ТОВ "ТВОРИ", 2020) Кутек, Тамара; Ахметов, Рустам; Шаверський, Віктор; Kutek, Tamara; Akhmetov, Rustam; Shaversky, Victor; Кутек, Тамара; Ахметов, Рустам; Шаверский, Виктор
    Сучасний рівень розвитку ладнотехнічних видів легкої атлетики потребує вирішення основних проблем розвитку теорії та практики управління навчально-тренувальним процесом, розробки та використання ефективних засобів і методів удосконалення всіх складових частин спортивної підго-товки, в тому числі й технічної. Серйозні недоліки в технічній підготовці спортсменів негативно відображаються на поповненні збірних команд молодими перспективними спортсменами. Мета дослідження – теоретично обґрунтувати й експери-ментально дослідити можливість удосконалення управління технічною підготовкою спортсменів, які спеціа-лізуються в стрибках у висоту з розбігу за допомогою методу електростимуляції м’язів. Для оволодіння новою ритмо-темповою структурою розбігу в стрибках у висоту в дослідженнях застосовувалася міостимуляційна акти-візація м’язів стопи для прискорення включення в роботу згиначів стопи при взаємодії її з опорою в момент відштовхування. Методи дослідження – аналіз, порівняння, систематизація, узагальнення науково-методичної літе-ратури, спостереження, тестування, електрофізіологічні, математичної статистики.
  • Thumbnail Image
    Item
    Психологічна підготовка кваліфікованих гандболістів у змагальному періоді
    (Вінниця: ТОВ "Планер", 2017) Шаверський, Віктор; Шаверський, Виктор; Shavers'kyy, Viktor
    У статті представлено структуру та зміст програми психологічної підготовки як складової управління тренувальним процесом кваліфікованих гандболістів у змагальному періоді. Застосування програми передбачає вирішення комплексу різних за змістом завдань, основні з яких: корекція поведінки спортсменів у межах існуючих у них особливостей структури мотивації досягнення успіху та уникнення невдач; сприяння кращому відновленню після тренувального заняття; залучення функціональних, фізичних і когнітивних резервів організму; усунення можливої неадекватної поведінки спортсмена у зв’язку з виконанням певної настанови тренера; ефективне управління спортсмена своїм психічним станом під час змагань. Вирішення завдань відбувалося під час безпосередньої підготовки до основних змагань та в ході їх проведення.