Факультет фізичного виховання і спорту

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/32798286-0ff5-427c-87ee-42fdfd7e6aa9

Browse

Search Results

Now showing 1 - 9 of 9
  • Thumbnail Image
    Item
    Ефективність застосування методу м’язової експрес-релаксації після тривалого зорового навантаження
    (Вінниця : ВДПУ, 2022) Чаланова, Раїса; Ломинога, Сергій; Танчук, Ольга
    Для попередження розвитку спазму акомодації при зоровому перенавантаженні на кафедрі медико-біологічних основ фізичного виховання і фізичної реабілітації було запропоновано метод м’язової експрес-релаксації. Метою досліджень було визначення ефективності застосування методу м’язової експрес-релаксації після тривалого зорового навантаження. Проведеними функціональними дослідженнями з застосуванням запропонованого методу визначення індексу зорової витривалості підтверджена ефективність використання методу м’язової експрес-релаксації.
  • Thumbnail Image
    Item
    Техніка виконання комплексу м’язової експрес-релаксації в умовах зорового навантаження
    (Вінниця : ВДПУ, 2022) Чаланова, Раїса; Ломинога, Сергій; Гулякина, Ганна
    З метою зниження м’язової напруги і налагодження повноцінного кровопостачання мозку і очей, авторами запропоновано метод м’язової експрес-релаксації. Комплекс вправ враховує патогенетичні механізми, які сприяють зняттю м’язової напруги екстра- і інтраокулярних м’язів, покращенню кровопостачання тканин ока і зниженню тонусу симпатичної іннервації.
  • Thumbnail Image
    Item
    Теоретичне підгрунтя розробки методу м’язової експрес-релаксації, спрямованої на розвантаження акомодаційного апарату ока
    (Вінниця : ВДПУ, 2022) Чаланова, Раїса; Ломинога, Сергій; Парасків, Юлія
    Для розробки методу розвантаження акомодаційного апарату ока потрібно максимально враховувати усі можливі складові забезпечення виконання цієї функції органу зору. Метою досліджень було вивчення теоретичного підґрунтя для розробки методу м’язової експрес-релаксації з метою розвантаження акомодаційного апарату ока. Встановлені анатомічні особливості кровопостачання мозку і тканин ока. Можливості його порушення при довготривалому вимушеному положенні голови є підставою для розробки профілактичних засобів з метою зняття зорової перенапруги і покращення трофіки тканин ока.
  • Thumbnail Image
    Item
    Визначення індексу витривалості конвергентно-акомодаційного апарату органу зору
    (Вінниця : ВДПУ, 2022) Чаланова, Раїса; Ломинога, Сергій; Михайлова, Ірина
    Для оцінки функціональної здатності зорового аналізатора авторами запропоновано тестування його витривалості у процесі зорового навантаження. Враховуючи великий діапазон коливань цього показника, якій залежить від індивідуальних особливостей, запропоновано визначати відносний показник – індекс витривалості для оцінки функціональної спроможності акомодаційного апарату ока. Практичний інтерес подає вивчення особливостей показників зорової витривалості у дітей.
  • Thumbnail Image
    Item
    Особливості змін витривалості конвергентно-акомодаційного апарату в умовах зорового навантаження
    (Вінниця : ВДПУ, 2022) Чаланова, Раїса; Ломинога, Сергій; Сич, Віталіна
    Науковцями кафедри медико-біологічних основ фізичного виховання і фізичної реабілітації запропоновано метод оцінки витривалості конвергентно-акомодаційного апарату. Метою проведених досліджень є вивчення особливостей витривалості конвергентно-акомодаційного апарату в умовах зорового навантаження за допомогою запропонованого методу. Результати проведених досліджень дозволяють пропонувати метод оцінки витривалості конвергентно-акомодаційного апарату для подальших досліджень.
  • Thumbnail Image
    Item
    Розробка методу оцінки витривалості конвергентно-акомодаційного апарату ока для визначення зорової працездатності
    (Вінниця : ВДПУ, 2022) Чаланова, Раїса; Ломинога, Сергій; Сторожук, Наталья
    Різке підвищення кількості короткозорості у світі розцінюється як пандемія і потребує розробки нових методів профілактики і лікування цього захворювання. Але щоб була підтверджена ефективність розроблених методів необхідно розробити метод оцінки функціональної здатності зорового апарату. Метою досліджень є розробка методу оцінки витривалості конвергентно-акомодаційного апарату ока для визначення зорової працездатності. Проведеними дослідженнями встановлена можливість використання запропонованого методу для оцінки функціональної здатності зорового апарату.
  • Thumbnail Image
    Item
    М’язова складова та інервація конвергентно-акомодаційного механізму органа зору
    (Вінниця : ВДПУ, 2022) Чаланова, Раїса; Ломинога, Сергій; Копицяк, Максим
    Еволюційно, з функціональної точки зору, зоровий апарат налаштовано переважно для далеких від ока об’єктів і для роботи при денному світлі. Неконтрольоване підвищення зорового навантаження, що обумовлено прогресуючою поширеністю застосування комп’ютерних технологій у навчанні і повсякденній діяльності людини, сприяє виникненню спазма акомодації і, як наслідок, розвитку короткозорості. Зменшення поширеності короткозорості у світі поштовхує до розробки методів профілактики і лікування цього захворювання. Вивчення м’язової складової конвергентно-акомодаційного механізму в процесі функціонування органу зору є підґрунтям для реалізації цієї мети. Цьому питанню присвячена ця стаття.
  • Thumbnail Image
    Item
    Вплив застосування дістанційної форми навчання на рівень теоретичної підготовки магістрів за спеціальністю «Фізичне виховання»
    (Вінниця: ВДПУ, 2021) Асаулюк, Інна; Чаланова, Раїса
    Застосування дистанційної форми навчання не нова. Її впровадження було викликано необхідністю удосконалити заочну форму, а також, поліпшити умови для отримання освіти широким колом бажаючих підвищити свій освітній рівень і особам, які обмежені в можливості отримати освіту за традиційною схемою. Пандемія на корона вірус змусила освітян перейти на дистанційну форму навчання як на базову. Для викладачів інтерес представляє яким чином відобразився перехід на дистанційну форму на навчальному процесі, які є його наслідки. Мета. Проаналізувати вплив дистанційної форми навчання на рівень теоретичної підготовки магістрів за спеціальністю « Фізичне виховання».
  • Thumbnail Image
    Item
    Активація сенсорних систем як патогенетично обгрунтований напрям психофізичної реабілітації
    (ТОВ «Планер», 2019) Чаланова, Раїса; Сhalanova, Raisa
    Постановка проблеми. Етапу реабілітації і підвищенню ефективності реабілітаціїних заходів в сучасній медицині приділяється все більш уваги. Метою досліджень є визначення ролі сенсорних систем і їх мобілізації для підвищення ефективності оздоровлюючих заходів сучасної реабілітології. Матеріал і методи. Матеріалом для проведення досліджень були сучасні джерела наукової літератури, які відображають стан наукової думки щодо вище зазначеної проблеми. Результати. Визначено, що під впливом методів арт-терапії через активацію сенсорних систем відбувається перебудова нейронних структур, здійснюється утворення нових нейронних шляхів, завдяки чому поліпшується психологічний і фізичних стан хворої людини. Дискусія. Аналіз наукових даних свідчить, що арт-терапія виконує не тільки роль естетичного виховання, виконує не тільки функцію зв’язку навколишнього середовища і організму. є не тільки засобом відведення уваги хворого від важких відчуттів і спогадів, але набуває важливого лікувального значення в процесі відновлювання втрачених функцій організму, Активація сенсорних систем має глибоке значення відносно стимулювання функції різних відділів головного мозку і формування нових нейронних сіток, яки подалі забезпечать відновлювання функцій. Висновки. 1. Підвищення рівня соціалізації приділяє більше уваги сучасної медицині питанням відновлювання втрачених і обмежених функцій організму постраждалих від травм і захворювань. 2.Встановлений супровід травматичної хвороби або хвороб іншої етіології змінами психологічного стану організму надає змогу розцінювати відновлювальний процес як психо-фізичну реабілітацію. 3. Активація сенсорних систем стимулює відновлюванні процесі шляхом утворення нових нейронних сіток 4.Практичний підхід до активації сенсорних систем може бути здійсненим шляхом застосування методів арт-терапії.