Факультет фізичного виховання і спорту

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/32798286-0ff5-427c-87ee-42fdfd7e6aa9

Browse

Search Results

Now showing 1 - 10 of 10
  • Thumbnail Image
    Item
    Написання й оформлення курсових робіт : методичні рекомендації (для студентів спеціальності 227 Фізична терапія, ерготерапія)
    (Вінниця : ВДПУ, 2021) Сулима, А. С.; Корольчук, А. П.; Бекас, О. О.
    Методичні рекомендації щодо написання й оформлення курсових робіт призначено для здобувачів ступеня вищої освіти бакалавра спеціальності 227 Фізична терапія, ерготерапія. У методичних рекомендаціях викладено основні етапи написання курсових робіт, визначено їх головні розділи, охарактеризовано вимоги щодо оформлення курсових робіт, описано організацію й порядок підготовки курсової роботи до захисту, а також подано критерії оцінювання курсової роботи.
  • Thumbnail Image
    Item
    Методика навчання основ здоров’я, валеології та проведення виховної роботи з формування мотивації до здорового способу життя: методичні рекомендації до проведення практичних занять.
    (2019) Сулима, А. С.; Sulima, A.S.
    У методичних рекомендаціях подано навчально-методичні матеріали для практичних занять із навчальної дисципліни «Методика навчання основ здоров’я, валеології та проведення виховної роботи з формування мотивації до здорового способу життя». Дані рекомендації містять запитання для контролю знань студентів, практичні й творчі завдання, які підібрали відповідно до вимог навчальної програми дисципліни з метою забезпечення високого рівня сформованості знань, умінь і навичок для студентів ступеня вищої освіти бакалавр освітньої програми Середня освіта. Здоров'я людини спеціальності 014 Середня освіта (Здоров'я людини). У кінці до кожного практичного заняття подано список літератури, яка допоможе у підготовці до виконання практичних і творчих завдань.
  • Thumbnail Image
    Item
    Методика навчання безпеки життєдіяльності: методичні рекомендації до проведення практичних занять.
    (2019) Сулима, А. С.; Sulima, A.S.
    У методичних рекомендаціях подано навчально-методичні матеріали для практичних занять із навчальної дисципліни «Методика навчання безпеки життєдіяльності». Дані рекомендації містять запитання для контролю знань студентів, практичні й творчі завдання, ситуаційні задачі, які підібрано відповідно до вимог навчальної програми дисципліни з метою забезпечення високого рівня сформованості знань, умінь і навичок для студентів ступеня вищої освіти бакалавр освітньої програми Середня освіта. Здоров'я людини спеціальності 014 Середня освіта (Здоров'я людини). У кінці до кожного практичного заняття подано список літератури, яка допоможе у підготовці до виконання практичних і творчих завдань.
  • Thumbnail Image
    Item
    Методика навчання основ медичних знань та проведення санпросвітницької роботи: методичні рекомендації до проведення практичних занять.
    (2019) Сулима, А. С.; Sulima, A. S.
    У методичних рекомендаціях подано навчально-методичні матеріали для практичних занять із навчальної дисципліни «Методика навчання основ медичних знань та проведення санпросвітницької роботи». Дані рекомендації містять запитання для контролю знань студентів, практичні й творчі завдання, які підібрали відповідно до вимог навчальної програми дисципліни з метою забезпечення високого рівня сформованості знань, умінь і навичок для студентів ступеня вищої освіти бакалавр освітньої програми Середня освіта. Здоров'я людини спеціальності 014 Середня освіта (Здоров'я людини). У кінці до кожного практичного заняття подано список літератури, яка допоможе у підготовці до виконання практичних і творчих завдань.
  • Thumbnail Image
    Item
    Підготовка та проведення комплексного державного екзамена з дисциплін медико-біологічного циклу : методичні рекомендації для студентів
    (Вінниця, 2020) Нестерова, С. Ю.; Сулима, А. С.; Корольчук, А. П.
    У методичних рекомендаціях представлені основні вимоги до підготовки, організації, проведення та підведення підсумків комплексного державного екзамену, а також перелік тем теоретичного матеріалу з дисциплін: «Загальна теорія здоров’я та основи здорового способу життя: Загальна теорія здоров’я (загальна та педагогічна валеологія), Діагностика і моніторинг стану здоров’я, Основи здорового способу життя та культура здоров’я»; «Фізична рекреація: Теорія і технологія оздоровчо-рекреаційної рухової активності»; «Методика навчання основ здоров’я та медичних знань: Методика навчання основ здоров'я, валеології та проведення виховної роботи з формування мотивації до здорового способу життя».
  • Thumbnail Image
    Item
    Методика навчання основ здоров’я, валеології та проведення виховної роботи з формування мотивації до здорового способу життя: тексти лекцій : навчально-методичний посібник
    (Вінниця: ВДПУ, 2019) Сулима, А. С.
    Навчально-методичний посібник складається з конспектів лекцій, у яких розглянуто мету, завдання курсу «Основи здоров'я»; законодавчу та нормативно-правову базу України, яка окреслює напрями діяльності й заходи щодо формування здорового способу життя та безпечної поведінки у дітей і молоді; принципи та методи навчання, які застосовуються на уроках «Основ здоров'я»; загальні положення про кабінет основ здоров'я; види й способи застосування проблемних ситуацій та дидактичних ігор на уроках основ здоров'я. Конспекти лекцій складено відповідно до робочої програми з дисципліни «Методика навчання основ здоров’я, валеології та проведення виховної роботи з формування мотивації до здорового способу життя». Посібник буде корисним для студентів ступеня вищої освіти бакалавр освітньої програми Середня освіта. Здоров'я людини спеціальності 014 Середня освіта (Здоров'я людини).
  • Thumbnail Image
    Item
    Сучасні методи фізичної терапії хворих із розсіяним склерозом
    (Вінниця : ВДПУ, 2021) Сулима, А. С.; Чураков, А. В.
    У статті здійснено аналіз науково-методичної літератури щодо застосування різноманітних засобів фізичної терапії осіб із розсіяним склерозом. Установлено, що основним засобом є лікувальна фізична культура. Крім ЛФК застосовуються кріотерапія, гідрокінезотерапія, лікувальний масаж, рефлексотерапія, біомеханотерапія тощо. Останнім часом популярності набувають заняття за методикою Sling Exercises Therapy.
  • Thumbnail Image
    Item
    Кінезотерапія як метод фізичної терапії дітей із дитячим церебральним паралічем
    (Вінниця : ВДПУ, 2021) Сулима, А. С.; Гушевата, Ю. В.
    У статті здійснено аналіз науково-методичної літератури щодо застосування кінезотерапії у процесі фізичної терапії дітей із дитячим церебральним паралічем. Установлено, що кінезотерапія орієнтована на відновлення рухової активності й оздоровлення організму вцілому за допомогою спеціальних активних і пасивних рухів і дихальної гімнастики. З цією метою варто застосовувати Войта-терапію, систему Кабата, а також пасивні види кінезотерапії в реабілітаційних центрах і в домашніх умовах.
  • Thumbnail Image
    Item
    Оцінка морфофункціонального стану хлопців 16-17 років методом індексів
    (Вінниця: ВДПУ, 2019) Сулима, А. С.; Бугайчук, В. В.; Сулима, А. С.; Бугайчук, В. В.; Sulyma, A.; Bugaichuk, V.
    Стаття присвячена визначенню й оцінці морфофункціонального стану хлопців, які навчаються у 10-11 класах, за допомогою вагоростового, силового, швидкісного, швидкісно-силового індексів, індексів маси тіла та витривалості. У ході дослідження встановлено, що у десятикласників середні значення швидкісного та швидкісно-силового індексів відповідають низькому рівню, а у одинадцятикласників – «нижче середнього». Індекс витривалості в старшокласників відповідає оцінці «нижче середнього».
  • Thumbnail Image
    Item
    Модернізація фізичної підготовки кваліфікованих хокеїстів на траві шляхом впровадження в тренувальний процес методики «ендогенно-гіпоксичного дихання»
    (ТОВ «Планер», 2018) Сулима, А. С.; Sulyma, A. S.
    Результати досліджень засвідчили, що використання у навчально-тренувальному процесі кваліфікованих хокеїстів на траві методики штучного створення в організмі стану помірної гіпоксії та вираженої гіперкапнії сприяє покращенню загальної та спеціальної фізичної підготовленості за наступними показниками: стартової швидкості; вибухової сили; загальної витривалості, швидкісно-силової витривалості м’язів плечового поясу, статичної силової витривалості м’язів-розгиначів спини та сідничних м’язів.