Факультет фізичного виховання і спорту

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/32798286-0ff5-427c-87ee-42fdfd7e6aa9

Browse

Search Results

Now showing 1 - 2 of 2
  • Thumbnail Image
    Item
    Динаміка швидкісно-силових здібностей легкоатлетів-спринтерів в річному макроциклі
    (Вінниця : ВДПУ, 2022) Дорофєєва, Анна; Смірнов, Ярослав; Кульчицька, Ірина
    В статті представлені результати дослідження швидкісно-силових здібностей легкоатлетів-спринтерів в процесі підготовчого періоду річного циклу тренувань. Дані свідчать про необхідність продовження пошуку шляхів оптимізації навчально-тренувального процесу бігунів на короткі дистанції в напрямку удосконалення швидкісно-силової підготовки спортсменів.
  • Thumbnail Image
    Item
    Характеристика рівня фізичної підготовленості учнів старших класів на початку навчального року
    (ТОВ "ТВОРИ", 2021) Адамчук, Вадим; Дорофєєва, Анна; Шевчук, Микола; Шпатківська, Марія; Adamchuk, Vadym; Dorofeeva, Anna; Shevchuk, Mykola; Shpatkivska, Maria
    Актуальність. За останні роки у зв’язку з інтенсифікацією навчального процесу в закладах загальної середньої освіти спостерігається тенденція до зниження фізичної підготовленості учнівської молоді. Постійне збільшення обсягу навчального матеріалу, який має засвоїти сучасний школяр, майже не залишає йому часу на достатню рухову активність. Особливо гостро ця проблема постає перед учнями старших класів, які поряд із перевантаженням шкільними предметами, мають готуватися до зовнішнього незалежного оцінювання. Тому проблема низького рівня фізичної підготовленості та незацікавленість учнів до виконання фізичних навантажень є досить актуальною. Метою дослідження є дослідження рівня фізичної підготовленості учнів старших класів на початку навчального року. Методи дослідження: теоретичний аналіз і узагальнення науково-методичної і спеціальної літератури, педагогічний експеримент, тестування, методи математичної статистики. Результати. У роботі аналізуються показники фізичної підготовленості учнів 10-х класів в процесі занять на уроках фізичної культури. Проведений аналіз показників фізичної підготовленості дозволив встановити різницю показників відповідно до рівня компетентностей варіативного модулю «легка атлетика». Встановлено, що вихідний рівень фізичної підготовленості знаходиться на низькому та достатньому рівнях. Пошук нових засобів та методів підвищить зацікавленість учнів до виконання фізичних навантажень та сприятиме покращенню показників фізичної підготовленості. Висновки. Аналіз показників фізичної підготовленості учнів 10-х класів на початку експерименту дозволив нам встановити, що у більшості школярів показники тестових вправ не відповідають належним рівням фізичної підготовленості як в контрольній так і в експериментальній групах.