Факультет фізичного виховання і спорту

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/32798286-0ff5-427c-87ee-42fdfd7e6aa9

Browse

Search Results

Now showing 1 - 3 of 3
  • Thumbnail Image
    Item
    Теорія і методика викладання плавання у закладах освіти
    (Вінниця, 2021) Грузевич, І. В.; Грузевич, И. В.; Hruzevych, I.
    Навчально-методичний посібник розроблено згідно робочої програми дисципліни «Теорія і методика викладання плавання» освітньо-професійної програми 017 «Фізична культура і спорт». Навчально-методичний посібник присвячений основам техніки спортивних способів плавання, методики навчання спортивним способам плавання, засобам навчання спортивним способам плавання, правилам змагань з плавання, вирішенню ситуаційних завдань з правил змагань, а також документації, яка необхідна для проведення змагань з плавання. Посібник рекомендовано для викладачів та студентів факультетів фізичного виховання і спорту, тренерів ДЮСШ, керівників гуртків плавання в шкільних та позашкільних навчальних закладах.
  • Thumbnail Image
    Item
    Науково-методичні засади дослідження функціональної підготовленості спортсменів, які спеціалізуються у видах спорту, що потребують високого рівня прояву витривалості
    (ТОВ «Планер», 2018) Кропта, Р. В.; Kropta, R. V.; Грузевич, І. В.; Hruzevych, I. V.
    Розглянуто науково-методичні засади дослідження функціональної підготовленості кваліфікованих спортсменів, що спеціалізуються у циклічних видах спорту з проявом витривалості. У циклічних видах спорту, функціональна підготовленість розглядається як основа забезпечення роботоздатності спортсменів в умовах безпосереднього проходження відповідної змагальної дистанції або виконанні змагальної вправи, тому функціональні можливості органів і систем, що забезпечують змагальну діяльність, визначають характер і тривалість змагальної роботи. Розкрито сутність ергометричих, фізіологічних та біохімічних методів дослідження функціональної підготовленості спортсменів, а також методи визначення показників аеробно-анаеробного переходу (аеробний та анаеробний пороги) під час дослідження функціональної підготовленості кваліфікованих спортсменів. Методологічною основою дослідження функціональної підготовленості спортсменів є одночасне вимірювання двох груп показників: роботи, яку виконує спортсмен в умовах тесту у та рівня фізичного навантаження під час її виконання. Співвідношення в реальному масштабі часу потужності роботи з рівнем напруги під час її виконання дає можливість отримувати достовірні відомості щодо стомлення та фізичної роботоздатності, сильні і слабкі сторони функціональної підготовленості спортсмена. Визначено методологічні засади дослідження процесів аеробно-анаеробного переходу – комплексу функціональних змін в організмі спортсмена, зумовлені поступовим рекрутуванням рухових одиниць різних типів під впливом навантаження, що східчасто зростає та особливості використання різних функціональних порогів (лактатного, вентиляторного) при діагностиці аеробних можливостей спортсменів.
  • Thumbnail Image
    Item
    Контроль функціональної підготовленості плавців за показником частоти серцевих скорочень
    (Вінниця ТОВ «Планер», 2017) Грузевич, І. В.; Грузевич, И. В.; Hruzevych, I. V.
    В результаті дослідження було встановлено, що у плавців на етапі попередньої базової підготовки значення показників функціональні проби Штанге і Генча вказують на знижений рівень стійкості організму до гіпоксії, показник максимальної вентиляції легень свідчить про знижені функціональні можливості дихальних м'язів і потребують корекції. Реакція серцево-судинної системи плавців на дозоване фізичне навантаження за показниками артеріального тиску і відновлення частоти серцевих скорочень відповідає усталеній нормі.