Факультет фізичного виховання і спорту

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/32798286-0ff5-427c-87ee-42fdfd7e6aa9

Browse

Search Results

Now showing 1 - 3 of 3
  • Thumbnail Image
    Item
    Постановка цілей у навчанні студентів закладів вищої освіти плаванню в умовах фізичного виховання
    (ТОВ "ТВОРИ", 2021) Глухов, Іван; Hlukhov, Ivan
    Актуальність теми. Провідна роль у формуванні здорового суспільства відводиться фізичному вихованню, яке впроваджене та реалізується в закладах освіти різного підпорядкування. При теоретичному обговоренні системи навчання студентів закладів вищої освіти плаванню ми розглядали різні варіанти практичної реалізації узагальненої мети та визначеності цілей на різних рівнях. Мета дослідження: обґрунтувати зміст цілей у системі навчання студентів закладів вищої освіти плаванню в умовах фізичного виховання. Матеріал і методи дослідження: до опитування впродовж вересня–жовтня 2020 року було залучено здобувачів вищої освіти першого (бакалаврського) та другого (магістерського) ступенів освіти Херсонського державного університету, загалом 1513 респондентів різних факультетів. Серед них 646 студентів першого року навчання, 458 – другого, 164 студенти третього, 213 – четвертого і лише 32 студенти 5–6 років навчання. Використано такі методи дослідження: теоретичний аналіз та узагальнення, вивчення документальних матеріалів, соціологічні методи опитування (анкетування), системний аналіз. Результати. Застосування програмування індивідуальної траєкторії постановки та досягнення цілей повинно враховувати чинники, що впливають на вибір чи побудову цієї ж самої траєкторії, прийняття рішень щодо вибору змісту (форм і способів, засобів і методів), основного та додаткового інструментарію для встановлення ефективності процесу. Ключовим є здійснення планування під впливом внутрішніх потреб, цілей, мотивів і вимог зовнішнього середовища. Власне наявність і зміст постановки та досягнення цілей дає можливість чітко диференціювати зміст діяльності студентів у межах навчання плаванню в умовах фізичного виховання закладу вищої освіти. Отримані об’єктивні дані дали підстави визначити кілька рівнів постановки цілей, що органічно поєднані та мають логічний перехід за складністю, та спрямованість до розв’язання основних завдань у межах визначених індивідуально-цільових уподобань студентів.
  • Thumbnail Image
    Item
    Система навчання студентів плаванню у фізичному вихованні закладів вищої освіти: перспективи дослідження
    (ТОВ "Твори", 2020) Глухов, Іван; Пітин, Мар’ян; Hlukhov, Ivan; Pityn, Maryan; Глухов, Иван; Питын, Марьян
    Актуальність. Галузь фізичної культури і спорту входить до стратегічних напрямів реалізації завдань побудови здорового способу життя з позицій фізичного та психологічного аспектів суспільства. Зважаючи на чіткі пріоритети, покладені в основу процесу фізичного виховання студентської молоді, обов’язковим є оволодіння ними системою прикладних умінь і навичок. Згідно традиційних уявлень, підтверджених упродовж тривалого періоду практичного та наукового пошуку, серед таких є набуття студентами системою рухових умінь і навиків з плавання. Мета – з’ясувати перспективи дослідження з теоретичного та методичного обґрунтування системи навчання плаванню студентів у фізичному вихованні закладів вищої освіти України. Методи: теоретичний аналіз і узагальнення даних наукових і методичних джерел та інформації з ресурсів мережі Інтернет, історико- логічний і системний аналіз, аналіз і синтез, моделювання.
  • Thumbnail Image
    Item
    Рівень травматизму та потреби і фізичній терапії серед учасників АТО
    (ТОВ «Планер», 2018) Бас, Ольга; Bas, Olha; Копитко, Соломія; Kopytko, Solomiia; Глухов, Іван; Hlukhov, Ivan
    Через постійне збільшення числа травмованих військових внаслідок збройного конфлікту, що триває на території України виникає потреба виявити сучасний стан травматизму та реабілітаційної допомоги в Україні, в теорії та на практиці. Участь у військових діях призводить до функціональних порушень організму. Незважаючи на період лікування, який проходять учасники бойових дій, існує необхідність ефективної реабілітації для цілковитого або часткового відновлення функцій та майбутньої адаптації, повернення до найближчого оточення і в соціум в цілому. Учасники військових збройних конфліктів є контингентом, який потребує багатопрофільної фахової реабілітації, оскільки понад половина з їхнього числа, особи працездатного віку. Мета: виявити реальний стан травматизму серед учасників АТО (за результатами анкетування). Методи: теоретичний аналіз та порівняння науково-методичної літератури, статистичних даних; узагальнення даних всесвітньої інформаційної мережі Інтернет; анкетування. Результати: встановлено, що 80% опитаних були травмованими під час військових дій на Донбасі. Переважно це травми з цілковитим ураження тіла, отримані в результаті обстрілів і мінометних вогнів. Найбільший відсоток ушкодження тіла припадає на нижні кінцівки. Враховуючи такий значний відсоток травматизму, є потреба у реабілітаційних послугах. Висновки: через отримані травми військовослужбовці не можуть повернутись до попереднього виду діяльності, однак вчасно проведені реабілітаційні втручання дозволили б покращити якість відновлення. Сучасна система реабілітації військових в Україні потребує суттєвих трансформацій, які здійснюються за допомогою науково обґрунтованих заходів. Потрібно вдосконалити методологію надання реабілітаційних послуг за світовими стандартами, запровадити комплексні програми психофізичної реабілітації.