Факультет фізичного виховання і спорту

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/32798286-0ff5-427c-87ee-42fdfd7e6aa9

Browse

Search Results

Now showing 1 - 3 of 3
  • Thumbnail Image
    Item
    Підвищення стресостійкості у спортсменів.
    (2024) Войтенко, С.; Горегляд, Я.
    Дослідження висвітлює актуальність проблеми стресу у спортивній діяльності, де вплив психічного стресу на спортсменів є негативним фактором для їхньої успішної участі у змаганнях. Рекомендації включають розробку педагогічної технології, яка, ґрунтуючись на особистісно-орієнтованому підході та враховуючи індивідуальнопсихологічні особливості спортсменів, сприяє підвищенню стресостійкості та покращанню результатів у змаганнях.
  • Thumbnail Image
    Item
    Формування рівня мотивації у спільних діях футболістів.
    (2022) Войтенко, С.; Рогаль, І.; Чхань, А.; Войтенко, Д.
    Актуальність теми. Розвиток рівня мотивації у спільній діяльності на досягнення високих спортивних результатів є одним з основних завдань футбольних команд, адже успіхи в цьому виді спорту залежать не тільки від високого рівня функціональних можливостей, але й від психологічних особливостей футболістів. Мета дослідження - перевірити ефективність програми «формування рівня мотивації у спільній спортивній діяльності футболістів 16-17 років». Матеріал і методи. Дослідження проводилося на базах 4-х футбольних команд КЗ ВОДЮСШ з футболу Вінниччини, (по 18 гравців, віком 16-17 років). Програма розрахована на 28 годин. Методи дослідження: аналіз наукової літератури, педагогічне спостереження; анкетування, психолого-педагогічне консультування, технікотактичні вправи, експертна оцінка, методи математичної статистики. Результати дослідження та ключові висновки. Після впровадження програми відбулися позитивні зміни у показниках мотивації до успіху у спільній діяльності футбольних команд. Показники середніх значень збільшилися в експериментальної групи: «А» на 6,86; «Б» на 5,7; «Г» на 5,73 одиниці. У контрольної групи «В» показники майже не змінилися (до 18,2 після – 18,5). Мотивація до уникнення невдачі у спільній спортивній діяльності засвідчила зниження показника у команд експериментальної групи: «А» на 4,5; «Б» на 3,29; «Г» на 3,62 одиниці. У контрольної групи «В» середнє значення майже не змінилося (до – 17,51, після – 17,16). Зафіксовано найбільші зміни за методом «психолого-педагогічного консультування» в експериментальній групі «А», де приріст показника «мотивації до успіху» збільшився від 17,02 до 23,88 одиниць, а також зниження показника «мотивація до уникнення невдачі» від 17,65 до 13,15 одиниць.
  • Thumbnail Image
    Item
    Відмінності мотивації до успіху і уникнення невдач у спільних діях футболістів 16 – 17 років
    (2022) Войтенко, С.; Поліщук, В.; Герасимішин, В.
    Актуальність теми. Розвиток спільних спортивних дій за психологічними особливостями є одним із головних завдань для сучасного футболу. Оскільки на сьогодні успіх футбольної команди залежить не тільки від високого рівня фізичної, технічної та тактичної підготовки гравців, а й від їхньої мотивації до досягнення високих спортивних результатів. Мета дослідження - установити відмінності мотивації до успіху і мотивації до уникнення невдач у спільних діях футболістів 16 – 17 років. Матеріал і методи. У дослідженні брали участь 72 кваліфікованих футболістів у віці 16-17 років ДЮСШ з футболу Вінниччини. Методи дослідження: аналіз і узагальнення наукової та методичної літератури; анкетування за допомогою методик: опитувальник «Мотивація до успіху» і «Мотивація до уникнення невдач» (Т.Елерса); методи математичної статистики: Н-критерію Крускала – Уолліса; рангової кореляції Спірмена. Результати дослідження та ключові висновки. За аналізом порівняльної характеристики показників мотивації до успіху у спільній діяльності футбольних команд зафіксовано достовірну відмінність даних. Найвищий показник «середнього значення» зареєстровано у «ФК Нива» (17,02±0,96). Під час такої мотивації дії футболістів спрямовані на досягнення ствердних результатів, та їх гра викликає позитивні емоції. За показниками мотивації до уникнення невдач у спільній діяльності футбольних команд достовірну відмінність зафіксовано за даними «низький рівень» і «середній рівень». Найвищі значення зареєстровано у футбольної команди «Могилів-Подільський» (9,75±0,1) та (15,75±0,4), що передбачає орієнтацію на успіх та готовність гравців долати проблеми, що виникають на їх шляху. Також зафіксовано щільність взаємозв’язків за усіма досліджуваними показниками в межах від rкр =0,794** до 0,901** p≤0,01 (n=72). The