Факультет фізичного виховання і спорту

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/32798286-0ff5-427c-87ee-42fdfd7e6aa9

Browse

Search Results

Now showing 1 - 2 of 2
  • Thumbnail Image
    Item
    Функції теоретичної підготовки в циклічних видах спорту
    (ТОВ «Планер», 2019) Богуславська, Вікторія; Bohuslavska, Viktoriia
    Потреба подальшого вдосконалення розроблених М.П. Пітиним [9, 10, 14] положень теоретичної підготовки в спорті викликала необхідність специфікації функцій теоретичної підготовки в циклічних видах спорту. Ми виходимо з положення, що теоретична підготовка у циклічних видах спорту повинна відповідати особливостям структури і змісту змагальної діяльності та методології підготовки спортсменів [11]. Тому допускаємо, що у теоретичній підготовці в циклічних видах спорту наявні власні функції, що й обумовлює актуальність цієї роботи. Мета дослідження охарактеризувати функції теоретичної підготовки в циклічних видах спорту.В роботі використовувалися наступні методи дослідження: теоретичний аналіз та узагальнення літературних джерел, індукція та дедукція, абстрагування, порівняння, класифікація та систематизація. Функції теоретичної підготовки визначають роль теоретичної підготовки в системі підготовки спортсменів, що реалізується через діяльність учасників навчально-тренувального процесу та їх взаємодію [9, 10]. Висновки. Аналіз літературних джерел показав, що існуючі функції теоретичної підготовки в спорті [9, 10] мають глобальний характер і безумовно потребують специфікації і диференціації. Встановлено, що функції теоретичної підготовки в циклічних видах спорту переважно, збігаються з функціями теоретичної підготовки в спорті. Разом з тим, теоретична підготовка в циклічних видах спорту передбачає наявність власних функцій: конкретизуючої, стандартизуючої, взаємозв’язуючої, організаційної, становлення та самовдосконалення спортсмена, підготовчої. Перспективи подальших пошуків у цьому напрямку передбачають, розробку реалізаційних положень теоретичної підготовки в циклічних видах спорту з урахуванням встановлених функцій.
  • Thumbnail Image
    Item
    Пріоритетність засобів та методів теоретичної підготовки в циклічних видах спорту (на матеріалі опитування викладачів ВНЗ)
    (ТОВ «Планер», 2018) Богуславська, Вікторія; Bohuslavska, Viktoriia
    У статті представлено результати опитування викладачів ВНЗ на предмет встановлення пріоритетності засобів та методів теоретичної підготовки у підготовці спортсменів з циклічних видів спорту. Мета дослідження полягала у визначенні пріоритетності засобів та методів теоретичної підготовки у підготовці спортсменів з циклічних видів спорту на різних етапах багаторічного спортивного вдосконалення. В роботі використовувалися наступні методи дослідження: теоретичний аналіз та узагальнення літературних джерел, вивчення документальних матеріалів, аналіз анкетних даних, методи математичної статистики. В опитуванні взяли участь 88 викладачів ВНЗ. Серед яких 6 докторів наук, 58 – кандидатів наук, 24 – не мають наукового ступеня. В результаті аналізу анкетних даних встановлено, що, на думку більшості опитаних викладачів ВНЗ, найзатребуванішим засобом теоретичної підготовки на всіх етапах багаторічного спортивного вдосконалення є книги, у тому числі електронні та аудіокниги. Крім того, значна кількість фахівців радить на всіх етапах підготовки спортсменів використовувати новітні технічні засоби навчання. Разом з тим, слід відзначити, що на початкових етапах процесу багаторічного вдосконалення переважають такі засоби, як документальні та художні фільми, плакати, малюнки і брошури, анімація (мультфільми на спортивну тематику), ігри (пазли, квести, вікторини та ін.), педагогічне тестування, практичні заходи, комп’ютерні програми. На противагу цьому, на більш високих щаблях процесу багаторічного вдосконалення пріоритет віддано таким засобам, як збірники наукових статей, навчальні посібники, монографії, лекції, пошукові сервіси мережі Інтернет. Виявлено, що у першій стадії процесу багаторічного вдосконалення характерними для застосування, на погляд викладачів, є вербальні (словесні), наочні (ілюстрування, демонстрування), ігровий та змагальний методи, а у другій – перевага віддається методам інформаційного пошуку, інтерактивним методам та самоосвіті