Факультет педагогіки, психології і професійної освіти

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/1a05f9a6-2c36-4ab2-b59d-71f989010099

Browse

Search Results

Now showing 1 - 3 of 3
  • Thumbnail Image
    Item
    Виховання художнього звучання голосу майбутніх учителів музичного мистецтва.
    (2018) Барановська, І. Г.; Baranovska, I.
    Стаття присвячена проблемі вокальної підготовки майбутніх учителів музичного, зокрема вихованню художнього звучання голосу. Спів здатен пробуджувати почуття, емоції, душу, нести світло та любов слухачам. Він мобілізує, концентрує, внутрішні сили, всю енергію і волю виконавця, відображає його особистісні душевні якості. У статті розглянуто три етапи роботи над голосом у класі вокалу: постановка голосу (формування співацького дихання та опори), засвоєння вокальних технічних прийомів (робота над правильним формуванням звуку) та формування унікального голосу.
  • Thumbnail Image
    Item
    Педагогічні умови формування виконавської мобільності студентів з Китаю в процесі вокального навчання
    (Вінниця : Твори, 2019) Ге, Хуан
    У статті розкрито педагогічні умови формування виконавської мобільності студентів з Китаю в процесі вокального навчання. У контексті дослідження педагогічні умови визначено як комплекс чинників і обставин, що впливають на ефективність процесу вокальної підготовки студентів з КНР і забезпечують готовність випускників – майбутніх учителів музичного мистецтва до всього нового в музично-педагогічній діяльності на основі сформованості в них належного рівня виконавської мобільності. З’ясовано, що виконавська мобільність співака включає широкий спектр виконавських можливостей, зокрема універсальність вокально-артистичних умінь і навичок, здатність їх кардинально змінювати залежно від стилю виконуваного твору, інтелектуальна рухомість, легкість і швидкість у прийнятті рішень щодо обрання виконавської техніки, необхідної для втілення художнього образу музичного твору. До умов, що забезпечують успішність формування виклонавської мобільності студентів відносено: ефективну орагнізацію концертно-виконавської діяльності студентів; влючення у навчальний рпертуар творів сучасного вокального мистецтва (камерного, естрадного, джазового); вивчення та використання в навчальній практиці традиційних і новітних методик вокального навчання.
  • Thumbnail Image
    Item
    Готовність до художньо-інтерпретаційної діяльності як психолого-педагогічна проблема
    (Вінниця : Твори, 2019) Лінь, Ян
    У статті висвітлено наукові підходи до трактування поняття «готовність до художньо-інтерпретаційної діяльності вчителя музичного мистецтва». З’ясовано, що трактування поняття «готовність» зумовлено як специфікою конкретної діяльності, що досліджується, так і розходженням теоретичних підходів дослідників у вивченні цих понять. Визначено, що готовність учителя музичного мистецтва до художньо-інтерпретаційної діяльності передбачає наявність умінь прочитання елементів мови мистецтва, якими в тексті передається художньо-образна інформація; розуміння символічно закодованих смислових аспектів художнього образу, пояснення свого розуміння іншим; відтворення художнього образу в його смисловій еквівалентності засобами власної виконавської діяльності.