Факультет педагогіки, психології і професійної освіти

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/1a05f9a6-2c36-4ab2-b59d-71f989010099

Browse

Search Results

Now showing 1 - 4 of 4
  • Thumbnail Image
    Item
    Модель підготовки майбутнього вчителя до виховання підлітків з низьким статусом в учнівському колективі
    (Вінниця : ВДПУ, 2019) Гладун, О. В.
    Створення педагогічної моделі підготовки майбутнього вчителя до виховання підлітків з низьким статусом в учнівському колективі обумовлено необхідністю виокремлення характерних ознак та особливостей процесу моделювання, виявлення спеціальних технологій, необхідних для створення та апробації педагогічних умов, обґрунтування теоретичного підґрунтя даного процесу підготовки. В такому разі підготовка майбутнього вчителя до співпраці з низькостатусними підлітками вимагає розробки комплексу послідовних дій та етапів, що мають логічну взаємодію. Це створює сприятливе середовище для ефективної підготовки майбутніх учителів.
  • Thumbnail Image
    Item
    Творчий вчитель в історії педагогіки України другої половини ХІХ – початку ХХ ст.
    (Вінниця : Планер, 2011) Дровозюк, Л. М.; Дровозюк, Л. М; Drovozyuk, L. M.
    В статті розглядається проблема формування та практичної самореалізації творчого учителя в педагогіці другої половини ХІХ- поч. ХХ ст. У статті визначено несприятливі для виявлення творчого потенціалу учителів умови (бюрократизація освіти, низький соціальний статус народного вчителя).
  • Thumbnail Image
    Item
    Роль інноваційних педагогічних технологій в розвитку вищої технічної освіти в сучасних умовах
    (Вінниця : Планер, 2011) Хоменко-Семенова, Л. О.; Хоменко-Семенова, Л. А.; Khomenko-Semenova, L. O.
    У статті розглядаються проблеми підвищення якості вищої технічної освіти в сучасних умовах, зазначається, що механізмом підвищення якості освіти майбутніх фахівців є впровадження інноваційних педагогічних технологій. Обґрунтовано поняття «педагогічні технології», як важливий чинник підвищення якості вищої технічної освіти.
  • Thumbnail Image
    Item
    Реалізація компетентнісного підходу під час навчання математики учнів ПТНЗ
    (Київ-Вінниця: ФОП Тарнашинський О.В., 2017) Черненко, Яна Ігорівна; Черненко, Яна Игоревна; Chernenko, Y. I.
    Формування базових компетентностей, зокрема математичної компетентності, в учнів загальноосвітніх шкіл та ПТНЗ нині є одним з основних завданням української освіти, прописаним в законодавчих документах. Мета – описати деякі методичні прийоми навчання, які сприяють організації компетентістно орієнтованого навчання математиці в професійно технічних навчальних закладах. Діагностувати обчислювальні навички та вміння виконувати дії з раціональними числами можна за допомогою методичного прийому «дешифровка». Позитивними аспектами використання методичного прийому «дешифровка» є: − самостійне повторення матеріалу учнями; − залучення до індивідуальної роботи всіх групи учнів; − створення ситуації успіху; − визначення рівня знань учнів у цікавій формі. Для закріплення теоретичного матеріалу варто використовувати методичний прийом з умовною назвою: «Лист другу». Описаний навчальний прийом дозволяє залучити до активної діяльності всіх учнів групи, розвиває пам'ять, логіку, лаконічність, культуру математичного мовлення. Покращується вміння ставити запитання. Для представників багатьох професій це вміння є професійно значущим. Автором підібрано методичні прийоми, які сприяють організації компетентнісного навчання математиці учнів ПТНЗ. Описано особливості застосування цих прийомів, переваги їх використання, запропоновано приклади. Отже, для ефективного формування математичної компетентності учнів ПТНЗ необхідними є врахування психолого-педагогічних особливостей учнів, реалізація професійної спрямованості уроків математики, застосування індивідуального підходу до учнів, добір ефективних методів, прийомів навчання і форм організації навчальної діяльності.