Факультет педагогіки, психології і професійної освіти

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/1a05f9a6-2c36-4ab2-b59d-71f989010099

Browse

Search Results

Now showing 1 - 5 of 5
  • Thumbnail Image
    Item
    Можливості штучного інтелекту як інноваційної педагогічної технології
    (2024) Коломієць, А. М.; Жовнич, О. В.
    У статті на основі аналізу найсучасніших наукових публікацій (2023 рік), що наявні у виданнях основних наукометричних баз з’ясовано можливості використання штучного інтелекту в системі освіти. Проаналізовано можливі переваги та недоліки найбільш популярної мовної моделі штучного інтелекту ChatGPT. Зроблено висновок, що за умови дотримання правил і спеціально розроблених алгоритмів ChatGPT можна рвикористовувати як ефективну педагогічну технологію в системі освіти. До переваг використання технології ChatGPT в освітньому процесі віднесено такі: є корисним у виборі цифрових інструментів для створення різноманітних освітніх ресурсів, у виготовленні методичних матеріалів для конкретного заняття; може бути ефективним консультантом і помічником для учня під час виконання ним різноманітних завдань; збагачує освітній процес за допомогою віртуальної реальності, що сприяє розвитку креативного мислення; є засобом розвитку критичного мислення здобувачів освіти; інструментом оптимізації часу і ресурсів; уможливлює адаптацію освітнього процесу до вимог часу.
  • Thumbnail Image
    Item
    Моніторинг навчально-методичного забезпечення з проблеми розвитку критичного мислення в Україні
    (Вінниця : Твори, 2020) Починкова, М. М.
    Статтю присвячено актуальній проблемі сьогодення ‒ розвитку критичного мислення. Автором здійснено моніторинг навчально-методичного забезпечення з означеної проблеми в Україні; проаналізовано зміст і структуру освітньої платформи „Критичне мислення”; дистанційних курсів, зокрема представлені на платформі „Прометеус”, „Освітні інструменти критичного мислення”, „Критичне мислення для освітян”, „Наука повсякденного мислення”; курс „Вступ до критичного мислення” Відкритого університету Майдану на платформі BYMonline, атвором якого є О. Крачинський. Моніторинг українських сайтів із проблеми розвитку критичного мислення засвідчив, що значна кількість створена з метою підвищення кваліфікації учителів шкіл. Розглянуто також зміст і структуру наукових навчально-методичних посібників з проблеми розвитку критичного мислення: „Як опанувати технологію формування критичного мислення”, „Спільна історія діалог культур”, „Критичне мислення як інструмент проведення правоосвітніх заходів у загальноосвітніх навчальних закладах. Рідер для учителів ‒ учасників тренінгу”, „Теорія розвитку критичного мислення (на прикладі навчання історії)”, „Критичне мислення”, „Критичне мислення: освіта, творчість, цінності”, „Технологія розвитку критичного мислення у навчальному процесі”, „Критичне мислення як вид розумової діяльності”, „Розвиток критичного мислення молодших школярів в умовах Нової української школи”, „Навчаємо мислити критично”, навчальний посібник для учнів 10 (11) класів „Основи критичного мислення”, „Критическое мышление для всех”, „Електронний збірник теоретичних та практичних матеріалів для формування критичного мислення учнівства”. Здійснено огляд робочих програм університетів, присвячених формуванню критичного мислення студентства.
  • Thumbnail Image
    Item
    Розвиток критичного мислення на основі гуманної взаємодії студентів на заняттях з розмовної практики
    (Вінниця : Твори, 2020) Бойван, О. С.; Запухляк, І. М.
    У статті висвітлено теорію необхідності розвитку критичного мислення на основі гуманної взаємодії студентів на заняттях із розмовної практики й охарактеризовано теоретичні складові досліджуваної проблематики на основі аналізу різноманітних наукових джерел. Установлено, що студент, який уміє критично мислити, володіє різноманітними способами інтерпретації й оцінки навчальної інформації, здатний виділяти протиріччя й типи наявних структур, аргументувати свій погляд, опираючись не тільки на логіку, але й на позицію співрозмовника. Акцентовано увагу на тому, що критичне мислення стає плідним тоді, коли основа його формування відбувається в позитивно-емоційному середовищі, у процесі гуманної співпраці, тобто значущість технологій розвитку критичного мислення полягає в характері взаємовідносин усіх учасників навчально-виховного процесу, коли на заняттях створюється особлива атмосфера взаємодовіри, взаємодопомоги та успіху.
  • Thumbnail Image
    Item
    Вплив сучасних інформаційних технологій на професійну діяльність та вміння критично мислити студентів коледжу спеціальності «метрологія та інформаційно-вимірювальна техніка
    (в, 2020) Скобель, Ірина Михайлівна; Skobel, Iryna M.
    В наш час технологічне суспільство та економіка все більше покладається на складні вимірювання, технічні стандарти та пов'язані з ними випробувальні дії. Це було важливо для індустріального суспільства XX століття і залишається таким для інформаційного суспільства XXІ століття. Протягом останньої половини XX століття інформаційні технології були потужним агентом змін майже в кожному секторі економіки. Складність та швидка зміна характеру інформаційних технологій поставили унікальні технічні виклики науковому співтовариству в галузі вимірювань при розробці надійної інфраструктури вимірювання та тестування інформаційних технологій. Важливим залишається питання навчання фахівців, які здатні вирішувати складні задачі, проектувати сучасні засоби вимірювальної техніки,вимірювальні системи, які створені на базі сучасної мікропроцесорної техніки. У статті розглянуто і проаналізовано вплив сучасних інформаційних технологій на формування, як спеціалістів, і вміння критично мислити студентів коледжу, які навчаються на спеціальності «Метрологія та інформаційно-вимірювальна техніка». Також проаналізовано роль викладача у впровадження технологій в навчальний процес. Інформаційні технології у наш час дуже швидко розвиваються і змінюються, отже дуже важливо, щоб випускники були обізнані і змогли легко приступати до праці. Впровадження нових технологій навчання та оволодіння ними вимагають певної готовності як викладачів, так і студентів до серйозних перетворень, що відповідають умовам сучасного інформаційного суспільства. Вміння правильно поставити цілі і пріоритети, сприйняти інформацію і вдало її застосувати є важливим визначальним чинником сучасного студента. Велику роль в цьому процесі відіграє критичне мислення, адже в сучасному потоці інформації, потрібно правильно вміти визначити і обрати корисну і потрібну.
  • Thumbnail Image
    Item
    Формування професійної свідомості майбутніх учителів
    (Київ-Вінниця: ТОВ фірма «Планер», 2015) Лісниченко, А. П.; Лисниченко, А. П.; Lisnychenko, A. P.
    У статті обгрунтовується, що педагогічна рефлексія є умінням учителя аналізувати педагогічну діяльність як єдність діяльностей педагога та учнів для досягнення спільних цілей навчання; стверджується, що формування рефлексивних якостей і розвиток професійної свідомості студентів буде ефективним за умов організації в навчальному процесі рефлексії студентами педагогічної діяльності; саморефлексії своїх навчальних досягнень; розв’язання проблемних педагогічних ситуацій; ведення студентами-практикантами щоденника професійних спостережень.