Факультет педагогіки, психології і професійної освіти

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/1a05f9a6-2c36-4ab2-b59d-71f989010099

Browse

Search Results

Now showing 1 - 2 of 2
  • Thumbnail Image
    Item
    Соціально-психологічні причини виникнення інтернет-залежності у старшокласників
    (Вінниця : Твори, 2019) Шахов, В. І.; Владичук, О. І.
    У статті проаналізовано чинники, що впливають на процес появи і розвитку Інтернет-залежності, описано їх значення у виникненні внутрішніх порушень у структурі особистості залежної людини. Визначено, що залежність від Інтернету є досить актуальною проблемою, адже вона значною мірою впливає на становлення особистості старшокласника, зокрема, його здатність встановлювати взаємовідносини з соціумом, а тому може стати причиною її деформації,. Узагальнено фактори, що сприяють виникненню Інтернет-залежності, які можна розділити на декілька категорій: індивідуально-психологічні, соціально-психологічні та властивості інтернет-середовища. Досліджено рівень Інтернет-залежності в старшокласників.
  • Thumbnail Image
    Item
    Інтернет-залежність дітей та юнацтва в період пандемії COVID-19: виклики, проблеми та шляхи їх вирішення
    (Вінниця : Друк плюс, 2020) Гуревич, Роман Семенович; Gyrevich, Roman S.; Гордійчук, Галина Борисівна; Gordiichuk, Galyna B.; Кадемія, Майя Юхимівна; Kademija, Maja Yu.; Коношевський, Леонід Леонідович; Konoshevskyi, Leonid L.; Коношевський, Олег Леонідович; Konoshevskyi, Oleg L.
    Статтю присвячено проблемі інтернет і комп’ютерної-залежності серед сучасної молоді, що може стати новою суспільною хворобою ХХІ століття. Дослідивши окреслену проблему, автори наводять переваги використання мережних ресурсів у навчанні та розвитку дітей, а також наголошують на ризиках для їхнього життя і здоров’я за умови надмірного та безконтрольного захоплення інтернетом. Сучасні інформаційні технології та інноваційні методики навчання в підготовці фахівців: методологія, теорія, досвід, проблеми. Для залежної молодої людини, з одного боку, характерне відсутність уміння долати складні стресові ситуації, володіти своїми емоціями, конструктивно розв’язувати проблеми, взаємодіяти з дорослими та знаходити компроміс, з іншого боку, – вона може цілодобово виносити будь-які зусилля і стрес, якщо вони необхідні для реалізації залежної поведінки. Молода людина весь час балансує між прагненням до домінування в силу жорсткості відстоювання своїх інтересів і невизнання з боку оточуючих, що призводить до значної кількості конфліктів. Відхід в «Інші світи» використовується молодою людиною як ілюзорний спосіб вирішення конфліктів, з якими їй доводиться стикатися в реальному житті. Залежна особистість віддає перевагу уникненню проблем як головному способу їх подолання. Молода людина не може жити без своєї пристрасті, вона замінює їй усе – друзів, реальні емоції, є центром її життя. Охарактеризовано особливості різних видів інтернет і комп’ютерної-залежності: комп’ютерну, компульсивну навігацію в мережі, перевантаженість інформацією, кіберсексуальну та кіберкомунікативну залежність. Детально вивчено можливі ризики надмірного захоплення кожним із них: ризик дезадаптації через надмірне захоплення комп’ютерними іграми, зниження цінності міжособистісних контактів у реальному житті, зниження рівня концентрації уваги тощо. Наводяться статистичні відомості щодо шкідливого впливу мережних ресурсів на різні вікові групи. Наголошено на загрозливих симптомах інтернет і комп’ютерної-залежності, що може призвести до деградації суспільства та заміни реальних загальнолюдських норм на віртуальні. В статті наводяться шляхи її подолання, що полягають у комплексних змінах суспільного життя.