Факультет педагогіки, психології і професійної освіти

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/1a05f9a6-2c36-4ab2-b59d-71f989010099

Browse

Search Results

Now showing 1 - 3 of 3
  • Thumbnail Image
    Item
    Питання готовності вчителів фізичної культури до професійної діяльності.
    (Вінниця: ТОВ фірма «Планер», 2011) Воронин, Д. Є.; Воронин, Д. Е.; Voronin, D. Ye.
    В статті розкривається трактування науковцями сутності структури готовності майбутніх учителів до фахової діяльності.
  • Thumbnail Image
    Item
    Педагогічна технологія застосування ритмічної гімнастики на уроках фізичної культури з учнями середніх класів
    (Київ ; Вінниця : Планер, 2016) Хуртенко, О. В.; Khurtenko, O.
    В статті проаналізовано проблему підвищення рухової активності школярів, а також педагогічні інновації у сфері фізичного виховання школярів, що активно розробляються і впроваджуються в практику підвищення рухової активності, за допомогою яких можливо досягти оптимального рівня фізичного стану. Визначено, що недостатньо повно висвітлені питання про логічне та раціональне впровадження нетрадиційних засобів фізичної активності, зокрема ритмічної гімнастики, у проведенні уроків фізичної культури. Проаналізовано навчальну програму з фізичної культури для учнів середніх класів і на її основі розроблено і впроваджено комплекси ритмічної гімнастики для розвитку фізичних здібностей учнів середніх класів на уроках фізичної культури. Представлено результати власного педагогічного дослідження. Результати проведеного дослідження свідчать про позитивний вплив застосування у навчальний процес учнів середніх класів комплексів ритмічної гімнастики, з цілеспрямованим впливом на розвиток фізичних здібностей. Доведено, що розроблена і експериментально апробована нами методика застосування варіантів комплексів ритмічної гімнастики для уроків фізичної культури в шостих класах відображає раціональну послідовність проходження навчального матеріалу в поєднанні з базовою частиною шкільної програми з направленим розвитком рухових здібностей.
  • Thumbnail Image
    Item
    Формування мотивації до занять фізичною культурою у школярів середніх класів загальноосвітнього навчального закладу
    (Київ ; Вінниця : Планер, 2016) Асаулюк, І. О.; Асаулюк, И. А.; Asauliuk, I. O.; Дмитренко, С. М.; Дмитренко, С. Н.; Dmytrenko, S. M.; Коннова, М. В.; Konnova, M. V.
    В статі розкриті головні передумови формування мотивації до занять фізичною культурою у школярів середніх класів. Встановлено, що формування мотивації до навчання неможливо здійснити без урахування вікових особливостей учнів та їх індивідуальних психологічних характеристик. Мотивація до навчання – одна з головних умов реалізації навчально-виховного процесу. Вона не тільки сприяє розвитку інтелекту, але й виступає рушійною силою вдосконалення особистості. Формування мотивації до навчально-пізнавальної діяльності учнів – це важлива проблема сучасної школи. Її актуальність обумовлена оновленням змісту навчання, завданням формувати в учнів прийоми самостійного набуття знань, пізнавальні інтереси, життєві компетенції, активну життєву позицію, здійсненням єдності ідейно-політичного, трудового, морального виховання учнів, запровадження профільного навчання. Формування мотивації до навчання неможливо здійснити без урахування вікових особливостей учнів та їх індивідуальних психологічних характеристик. Вчитель фізичної культури повинен організувати навчально-виховний процес таким чином, щоб розвивати мотивацію на певному віковому етапі та здійснювати підготовку учнів до наступного етапу розвитку особистості. Відповідно до вікового розвитку мотивації здійснюється особистісно-орієнтований підхід до навчання. Вікова динаміка спектра мотивів занять фізичною культурою і спортом школярів різного віку дає змогу краще зрозуміти сильні й слабкі сторони традиційної пропаганди здорового способу життя, організації фізичного виховання в умовах загальноосвітньої школи і спрямовує пошук інформативних тестів визначення фізичного стану відповідно позитивної мотивації дітей до занять фізичною культурою.