Факультет педагогіки, психології і професійної освіти

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/1a05f9a6-2c36-4ab2-b59d-71f989010099

Browse

Search Results

Now showing 1 - 4 of 4
  • Thumbnail Image
    Item
    Використання інформаційних ресурсів у професійній підготовці майбутніх учителів: досвід, проблеми, перспективи.
    (2022) Гуревич, Р. С.; Гордійчук, Г. Б.; Коношевський, Л. Л.; Коношевський, О. Л.; Соловей, В. В.; Gyrevich, R. S.; Gordiichuk, G. B.; Konoshevskyi, L. L.; Konoshevskyi, O. L.; Solovei, V. V.
    В статті проаналізовано поняття «інформаційні ресурси» (ІР) та висвітлено проблеми використання їх у професійній підготовці майбутніх учителів. ІР – це, перш за все, джерело відповідним чином організованої інформації, ресурс у вигляді запасу, який можна використати в разі потреби, засіб, можливість, якими можна скористатися в разі необхідності. З кожним роком навчання у педагогічних закладах вищої освіти (ЗВО) дедалі більше варіюється в залежності від напряму, за яким здійснюється підготовка вчителя. З одного боку, це зумовлено тенденціями інформатизації суспільства, з іншого, – розвитком, спеціалізацією й ускладненням інформаційно-комунікаційних технологій, з третього боку, – профілізацією навчання в закладах загальної середньої освіти та ЗВО. Крім того варто відзначити ще одну виявлену проблему: у педагогічних ЗВО системність у розробленні, накопиченні та практичному використанні ІР. ІР є організаційним, комплексом, що поєднує в собі зміст навчальної дисципліни та педагогічні прийоми її засвоєння в системі комп’ютеризованих форм освітньої роботи. Як правило, подібні засоби ніяк не пов’язані між собою та невиправдано дублюють одну й ту саму інформацію, що дуже часто призводить до проблем змістовного та методологічного характеру. Очевидно, що вироблення теоретичних підходів до навчання майбутніх учителів з використанням ІР та сервісів інформаційного освітнього середовища мають сприяти формуванню у випускників педагогічних ЗВО потреби в системному застосуванні таких засобів та технологій у подальшій професійній діяльності. Експериментально доведено, що навчання майбутніх учителів з урахуванням особливостей застосування ІР сприяє підвищенню ефективності підготовки майбутніх учителів, а також їхнього навчання до майбутньої професійної діяльності в умовах інформаційного освітнього середовища.
  • Thumbnail Image
    Item
    Організація експериментальної роботи з перевірки ефективності моделі формування науково-дослідницької компетентності майбутніх техніків-технологів легкої промисловості у процесі вивчення природничих дисциплін у коледжі
    (Вінниця : ВДПУ, 2018) Дяченко, Л. Б.
    Стаття присвячена висвітленню організації педагогічного експерименту з проблеми формування науково-дослідницької компетентності майбутніх техніків-технологів легкої промисловості та системи емпіричних методів дослідження, які застосовувалися для доведення ефективності впровадження моделі формування науково-дослідницької компетентності майбутніх техніків-технологів за мотиваційним, когнітивним, діяльнісно-практичним та особистісним критеріями у процесі вивчення природничих дисциплін (хімії, біології та екології) у коледжі. У статті зосереджено увагу на необхідності формування науково-дослідницької компетентності у професійній підготовці майбутніх техніків-технологів легкої промисловості, так як високий рівень сформованості науково-дослідницьких знань, умінь та навичок дасть змогу випускникам розширити науковий кругозір, розвивати упродовж усього життя навички самостійної творчої діяльності, наукової роботи в професії, оволодіти логікою та методикою експериментальної та дослідницької діяльності. Для перевірки ефективності моделі формування науково-дослідницької компетентності автором представлена система діагностування рівня сформованості науково-дослідницької компетентності, яка може бути використана викладачами природничих дисциплін та методистами з метою вдосконалення професійної підготовки студентів.
  • Thumbnail Image
    Item
    Аналіз результатів експериментального дослідження формування готовності майбутніх учителів музичного мистецтва до виховання національної самосвідомості учнів
    (Вінниця : ВДПУ, 2019) Дроздова-Кучерук, К. Є.
    У статті розглядаються особливості проведення педагогічного експерименту з проблеми формування готовності майбутніх учителів музичного мистецтва до виховання національної самосвідомості учнів. Представлені результати експериментальної перевірки педагогічних умов формування готовності майбутніх.
  • Thumbnail Image
    Item
    Значення практико-орієнтованого підходу в сучасній дидактиці аграрного закладу освіти
    (Вінниця : Друк плюс, 2020) Олійник, Наталія Анатоліївна; Oliinyk, Natalia An.
    Автором проаналізовано значення дидактики, як важливої галузі сучасного наукового психолого-педагогічного знання, яке покликане виявляти і вирішувати існуючі проблеми сучасної системи освіти. Обґрунтовано, що при формуванні основної концепції змісту освіти необхідно враховувати вимоги відповідної галузі, для якої вищий навчальний освітній заклад готує фахівця. У статті коротко розглядаються сучасні підходи до проблем дидактичного наповнення загальноосвітніх дисциплін, що викладаються у аграрному вищому закладі освіти, в контексті формування компетенцій, спрямованих на формування професійно орієнтованих знань і навичок. З метою перевірки ефективності запропонованої методики конструювання практико-орієнтованого дидактичного забезпечення курсу інженерна психологія навчання майбутніх фахівців аграрного сектора було здійснено педагогічний експеримент. Результати проведеного дослідження дозволяють стверджувати, що застосування професійно орієнтованого дидактичного супроводу курсу інженерна психологія, безсумнівно, здатне позитивно впливати на підвищення якості освіти, на більш успішне формування професійних компетенцій агрономічних напрямів підготовки; експеримент розкрив перспективні методичні можливості для подальшого підвищення якості організації освітнього процесу, спрямованого на підготовку сучасного фахівця, рівень компетенцій якого в повній мірі відповідає очікуванням потенційного роботодавця і вимогам ринку праці.