Факультет педагогіки, психології і професійної освіти

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/1a05f9a6-2c36-4ab2-b59d-71f989010099

Browse

Search Results

Now showing 1 - 4 of 4
  • Thumbnail Image
    Item
    Основні тенденції модернізації професійної підготовки майбутніх педагогів
    (Київ ; Вінниця : Планер, 2015) Кізім, С. С.; Кизим, С. С.; Kizim, S. S.
    У статті висвітлено підходи для модернізації професійної підготовки майбутніх педагогів засобами інформаційно-комунікаційних технологій в умовах функціонування інформаційного освітнього середовища.
  • Thumbnail Image
    Item
    Використання ресурсів інформаційно-освітнього середовища в навчальному процесі педагогічного вищого навчального закладу
    (Київ ; Вінниця : Планер, 2015) Гордійчук, Г. Б.; Гординчук, Г. Б.; Hordiichuk, H. B.
    У статті аналізуються шляхи використання інформаційно-освітнього середовища вищого педагогічного навчального закладу з метою ефективного використання інформаційно-комунікаційних технологій у навчальному процесі та майбутній професійній діяльності випускників. Наводяться різні визначення поняття інформаційно- освітнього середовища навчального закладу. Формулюються цілі, яких можна досягти за умов використання можливостей інформаційно-освітнього середовища. Особливий увага приділяється особливостям структури і шляхам використання у підготовці майбутніх фахівців електронних навчально-методичних комплексів.
  • Thumbnail Image
    Item
    Сучасні освітні тренди у підготовці учнів ПТНЗ на основі технологій електронних соціальних мереж
    (Київ ; Вінниця : Планер, 2015) Уманець, В. О.; Уманец, В. А.; Umanets, V. O.
    У статті проаналізовано сучасні освітні тренд у підготовці учнів ПТНЗ на основі технологій електронних соціальних мереж. Інтеграція нових ІКТ з технологіями навчання поступово змінює концепцію сучасної освіти. Мережеві сервіси надають засоби, за допомогою яких учні можуть виступати в ролі активних творців інформаційного контенту. У роботі представлені переваги та недоліки використання Веб-спільнот в навчальному процесі. Аналізується досвід застосування соціальних мереж у навчальному процесі ПТНЗ.
  • Thumbnail Image
    Item
    Використання хмарних технологій для створення освітнього середовища викладача та студента у вищих навчальних закладах
    (2016) Кобися, А. П.; Kobysya, A.
    У статті наведено визначення поняття «освітнє середовище» з позицій системного підходу як об’єкта освітньої системи у зв’язку із загальними та спеціальними завданнями її розвитку та підсистеми соціокультурного середовища, сукупності фактів, що історично склалися, обставин, ситуацій, спеціально організованих педагогічних умов розвитку особистості; наведені моделі структури освітнього середовища, обґрунтовані В. Ясвіним, В. Рубцовим, В. Слободчиковим, В, Лебедєвою, В. Орловим та В. Пановим; охарактеризовані спільні і відмінні риси структури освітнього середовища в цих моделях; наведений результат аналізу існуючих визначень, що дає можливість зробити висновок: освітнє середовище трактується у трьох основних напрямках: системному, як частина інформаційного простору, як інформаційна інфраструктура освітнього процесу; описана структура інформаційно-освітнього середовища з нелінійною будовою, яка складається з таких основних рівнів: інформаційні ресурси і електронний банк нормативної, навчальної і програмної документації, інформаційно-освітні середовища підструктур, предметні та індивідуальні (локальні) нформаційно-освітні середовища; наведено приклади створення освітнього середовища викладача та студента вищого навчального закладу з використанням хмарних технологій у процесы вивчення дисципліни «Інформаційно-комунікаційні технології в навчальному процесі»; охарактеризовано можливості забезпечення зворотного зв’язку між викладачем та студентом з використанням сучасних телекомунікаційних технологій у вигляді вебінарів, теле- та відеотелеконференцій, чатів та ІCQ, засобів IP-телефонії (наприклад, Skype, ooVoo), електронної пошти, форумів та блогів; розглянуті можливості здійснення індивідуальних та групових консультацій, спільної роботи, обговорень, презентацій і захисту проектів. Ключові слова: освітнє середовище, інформаційно-освітнє середовище, структура освітнього середовища, моделі освітнього середовища, хмарні технології, персональний сайт викладача, портфоліо робіт студента.