Факультет педагогіки, психології і професійної освіти

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/1a05f9a6-2c36-4ab2-b59d-71f989010099

Browse

Search Results

Now showing 1 - 6 of 6
  • Thumbnail Image
    Item
    Формування соціальної компетентності у процесі викладання ділової англійської мови у вищому навчальному закладі
    (2008) Зарубінська, І. Б.
    Останнім часом серед української педагогічної громадськості точиться жвава дискусія щодо питань запровадження компетентнісного підходу в національну систему освіти. Дискусійними є питання щодо визначення термінів «компетентність» та «компетенції», переліку так званих «ключових компетентностей», теоретичного оформлення ідей, які б не вносили суперечливих тенденцій у загальну схему функціювання освіти як взаємоузгоджені окремі складові, а також щодо меж застосування компетентнісного підходу, проблем і труднощів у його реалізації. Однак, актуальність побудови змісту освіти, орієнтація форм та методів навчання на формування компетентності учнів та студентів вищих навчальних закладі не викликає сумнівів. Разом з тим експериментальні дослідження та аналіз літератури доводять, що існує об’єктивна невідповідність між потребою суспільства в соціально компетентних та готових до подальшого саморозвитку випускниках вищих навчальних закладів та відсутністю науково обґрунтованих педагогічних умов та виховних технологій, орієнтованих на формування ключових компетентностей сучасної молоді. Тому темою даної статті є дослідження умов формування соціальної компетентності як однієї з ключових компетентностей студентів у процесі викладання англійської мови у вищому навчальному закладі
  • Thumbnail Image
    Item
    Психологічні засади оптимізації мотиваційно-ціннісної складової підготовки майбутніх соціальних педагогів і працівників до професійної діяльності
    (Київ ; Вінниця : Планер, 2017) Коломієць, Л. І.; Коломиец, Л. И.; Kolomiіets, L.; Шульга, Г. Б.; Shulga, G. В.
    У статті систематизовано погляди сучасних науковців (О. Алпатова, О. Грибок, А. Капська, О. Карпенко, Н. Ларіонова, І. Маноха, О. Філь та ін.) на сутність, зміст і структуру готовності майбутніх соціальних педагогів і працівників до професійної діяльності. Визначено, що готовність, як системне, ієрархічне, багаторівневе утворення особистісно-професійного розвитку, є результатом цілеспрямованої професійної підготовки майбутніх фахівців у вищому навчальному закладі. Розкрито погляди дослідників на компонентний склад готовності майбутніх соціальних педагогів і працівників до професійної діяльності. З позицій науковців узагальнено сутність мотиваційного, когнітивного, операційно-технологічного, особистісного і рефлексивного компонентів, які типово виокремлюються у публікаціях, присвячених означеній проблемі. Наголошено, що в сучасних психолого-педагогічних дослідженнях з проблеми оптимізації вищої освіти соціальних педагогів і працівників акцент робиться на необхідності формування мотиваційно-ціннісного компоненту готовності до майбутньої професійної діяльності, що визнається найбільш складним і надзвичайно важливим завданням вищої школи (Н. Ларіонова, І. Мельничук, Н. Перхайло та ін.). Визначено, що мотиваційно-ціннісний компонент готовності є першоосновою формування суб’єктної особистісно-професійної позиції фахівців, як основи їхнього професіоналізму, професійної ідентичності, професійної спрямованості, професійної самосвідомості, запорукою мобільності й конкурентоздатності на ринку соціальних послуг. Конкретизовано, що здобування вищої освіти вимагає впровадження інновацій у зміст, технології, методи і засоби навчально-професійної діяльності студентів (Л. Завацька, В. Малінкіна, І. Мельник, Н. Перхайло та ін.). Доцільним виявляється використання з цією метою інтерактивних технологій навчання, які максимально спрямовані на формування стійкої позитивної професійної мотивації, пізнавальної активності студентів.
  • Thumbnail Image
    Item
    Особливості іншомовної підготовки майбутніх педагогів у вищому навчальному закладі
    (Київ ; Вінниця : Планер, 2014) Петрова, А. І.; Petrova, A. I.
    У статті розглянуто ефективні технології, засоби, прийоми іншомовної підготовки майбутніх педагогів у вищих навчальних закладах. Висвітлено питання поведінки та культури викладача, описані його особистісні якості, які сприяють якісній професійні підготовці майбутніх фахівців.
  • Thumbnail Image
    Item
    Сучасні педагогічні технології навчання іноземних мов
    (Київ ; Вінниця : Планер, 2014) Подзигун, О. А.; Подзигун, Е. А.; Podzyhun, O. A.
    У статті відображені деякі особливості застосування інформаційних технологій у навчальному процесі вищого навчального закладу, а також визначені критерії ефективного їх використання для активізації пізнавальної діяльності студентів.
  • Thumbnail Image
    Item
    Інноваційна спрямованість навчального процесу як педагогічна умова використання інформаційних технологій у ВНЗ
    (Київ ; Вінниця : Планер, 2015) Подзигун, О. А.; Podzyhun, O. A.; Подзигун, Е. А.
    У статті висвітлюються шляхи забезпечення інноваційної спрямованості навчального процесу як педагогічної умови використання інформаційних технологій у процесі підготовки майбутній учителів. Встановлено, що чітка уява про мету та значення використання інформаційних технологій у професійної діяльності; діагностика пізнавальної мотивації та врахування її структури і розвитку; створення позитивної емоційної обстановки процесу навчання; стимулювання навчання через застосування інформаційних технологій та інших цікавих форм подачі навчального матеріалу; спрямованість навчання на розв’язання творчих завдань сприяють формуванню інноваційної спрямованості навчального процесу у вищому навчальному закладі.
  • Thumbnail Image
    Item
    Застосування інформаційних технологій у навчанні іншомовного професійного спілкування майбутніх педагогів
    (Київ ; Вінниця : Планер, 2016) Подзигун, О. А.; Подзигун, Е. А.; Podzygun, O.
    У статті розглянуто особливості застосування інформаційних технологій у процесі навчання іншомовного професійного спілкування майбутніх учителів. Зазначено, що методи застосування інформаційних технологій навчання залежать від багатьох факторів і визначаються конкретними умовами навчання: конфігурацією й можливостями наявної комп'ютерної й телекомунікаційної техніки, кількісним і якісним складом студентського контингенту, доступним програмним забезпеченням, кваліфікацією викладача тощо. Нині інформаційні технології у навчально-виховному процесі використовуються на всіх його етапах: під час планування, організації, реалізації, контролю результатів і управління якістю знань. Форми роботи з інформаційними технологіями на заняттях іноземної мови можуть бути різними: засвоєння нового матеріалу чи його закріплення з використання комп’ютерних навчальних програм, написання творів, переказів, диктантів, перевірка грамотності чи правопису іноземної мови, використанням програм-тренажерів для поповнення словникового запасу або програм-оболонок для створення комп’ютерних тестів для моніторингу якості знань студентів. Особливого значення в процесі використання інформаційних технологій набуває уміння викладача виділити і сформувати ядро знань з навчальної дисципліни, здійснювати структурування масиву змісту навчального матеріалу з урахуванням рейтингу студента, раціонально розподілити інформацію, яку необхідно вивчити, між педагогом, підручником і комп'ютером. У статті наголошується, що істотний вплив інформаційних технологій виявляють на комунікативну діяльність студентів. У результаті включення майбутніх учителів іноземної мови в роботу з віддаленими інформаційними банками даних, використання електронної пошти, комп'ютерних конференцій, супутникового телебачення, інтерактивного відео та іншого, трансформується структура людського спілкування.