Факультет педагогіки, психології і професійної освіти

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/1a05f9a6-2c36-4ab2-b59d-71f989010099

Browse

Search Results

Now showing 1 - 2 of 2
  • Thumbnail Image
    Item
    Організаційно-інноваційна модель розвитку освіти дорослих в Україні
    (Вінниця : Друк плюс, 2022) Шаманська, Олена Ігорівна
    У статті досліджено формування та розвиток освіти дорослих в Україні. Обґрунтовано, що саме в сучасних умовах досить швидких змін, які відбуваються в суспільстві, формуються ефективні процеси уявлення та сприйняття традиційної освіти. Зокрема, важливою умовою розвитку економіки являється саме неперервна освіта. Водночас, досить вагомою проблемою майбутнього професіонала являється постійне отримання нових знань, особистісний розвиток, професійне становлення та зростання, тобто вдосконалення протягом життя. Автором статті зроблено акцент, що з метою формування цілісної, відкритої та ефективної національної системи освіти дорослих, яка цілісно охоплювала б формальну, неформальну та інформальну складові й була б спрямована на задоволення освітніх потреб і потенційних потреб дорослої особистості необхідно розробити організаційно-інноваційну модель розвитку освіти дорослих. Запропонована організаційно-інноваційна модель розвитку освіти дорослих має гуртуватися на об’єктивних змінах в освітній сфері, на досягненнях науки у контексті усвідомлення особистістю власної життєдіяльності, а також на принципових відмінностях між дорослою і недорослою людиною. В той же час, розроблена автором інноваційна модель розвитку освіти дорослих має бути спрямована на подолання суперечностей між: по-перше, об’єктивною потребою розвитку навчання дорослих у системі формальної, неформальної та інформальної освіти та не сформованістю належного нормативно-правового, науково-методичного, організаційного забезпечення. По-друге, необхідністю врахування потреб ринку праці, вимог роботодавців, а також освітньо-культурних потреб дорослих, мотиваційних, ціннісних орієнтацій дорослої особистості щодо особистісної самореалізації та відсутністю сучасних технологій їхньої професійної підготовки і перепідготовки. По-третє, вимогами роботодавців до рівня професійної компетентності самих працівників і відсутністю цілісної науково-обґрунтованої системи організації їхньої професійної перепідготовки. Це забезпечить усвідомлення суспільством своїх власних прав та обов’язків, формування належної правової культури та громадянської самосвідомості, що може охоплювати людей різного віку, інтересів і освітніх потреб та може бути реалізована як цілісна система у різних формах, а саме: формальній, неформальній та інформальній.
  • Thumbnail Image
    Item
    Інноваційні технології підготовки майбутніх кваліфікованих робітників сфери послуг у закладі професійної (професійно-технічної) освіти
    (Вінниця : Друк плюс, 2020) Бойчук, В. М.; Уманець, В. О.; Бойчук, О. Ю.; Boychuk, W. M.; Umanets, V. O.; Boychuk, O. Yu.
    У статті розкрито зміст понять «технологія», «педагогічна технологія», «інновація», «інноваційне навчання»; проаналізовано сучасні інноваційні педагогічні технології підготовки кваліфікованих робітників у закладі професійної (професійно-технічної) освіти сфери послуг. Розглянуто питання організації освітнього процесу у закладах професійної (професійно-технічної) освіти в реаліях інноваційного підходу та впровадження сучасних систем дистанційного навчання, потреба в яких суттєво зросла через світову пандемію та значні обмеження для здобувачів освіти. Нині розроблено значну кількість технологій навчання, використання традиційних і впровадження нових (інноваційних) технологій навчання протікає стихійно. Це спонукає науковців та практиків до теоретичного та практичного узагальнення, аналізу, класифікації та вибору серед них оптимальних. Особливістю сучасних інноваційних процесів у професійній (професійно-технічній) освіті є їх технологізація – неухильне дотримання змісту й послідовності етапів упровадження нововведень У цьому контексті доцільними для використання вважаємо такі інноваційні технології: електронне навчання (e-learning), мобільне навчання (m-learning), «перевернуте» навчання (flipped learning), змішане навчання (blended-learning) - що використовуватимуся в поєднанні з інтерактивним, особистісно зорієнтованим навчанням на основі інтегрованого підходу. Впровадження таких методів та засобів надає змогу обмежити «фізичну присутність» майбутніх кваліфікованих робітників, зокрема, сфери послуг, цифровізувати освітній процес у закладах професійної (професійно-технічної) освіти, підвищити якість надання освітніх послуг.