Факультет педагогіки, психології і професійної освіти

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/1a05f9a6-2c36-4ab2-b59d-71f989010099

Browse

Search Results

Now showing 1 - 3 of 3
  • Thumbnail Image
    Item
    Інноваційні технології навчання англійської як компонент успішної соціальної адаптації в атмосфері іноземних мов
    (Вінниця : ВДПУ, 2021) Василишина, Н.
    Актуальність дослідження була доведена тим, що в Україні ми вільно розмовляємо близькими нам мовами, але ноземні знання є важливим способом спілкування між людьми, способом кращого знайомства з культурою країни, мова якої вивчається, посилення міжнародного співробітництва, що є необхідною вимогою для сучасної держави. Важливою прерогативою досягнення хороших результатів є здатність вчителя англійської мови активізувати розумову та комунікативну діяльність студентів, а також підвищити рівень їх залучення до навчального процесу. В нашому дослідженні ми представили поєднання інноваційних педагогічних технологій із традиційними, які дадуть можливість перейти від дисциплінарної моделі навчання до системи, організують творчу професійно орієнтовану діяльність студентів, забезпечать особистісно-зорієнтований процес навчання у закладах вищої освіти. Більше того, використання нетрадиційних форм навчання ми розглядаємо не як ефект новизни, а як засіб підвищення якості навчання. В рамках організації дослідження ми оптимально поєднали набір методів, дбаючи про те, щоб таке поєднання дало вичерпну інформацію про розвиток іншомовної комунікативної компетентності майбутніх фахівців. Використовувані методи повинні були забезпечити одночасне вивчення діяльності, спілкування та обізнаність студентів. Різноманітність методів, які були застосовані в цих педагогічних дослідженнях, можна класифікувати як на емпіричні методи дослідження, так і на теоретичні. В результаті цього ми отримали сукупність методологічних інструментів для досягнення ефективної сучасної освітньої атмосфери у вивченні іноземної мови, які є наступними: технологія групової навчальної діяльності, аудиторні обговорення, комунікативні можливості інтернету, різноманітні методи викладання лексики, позакласна робота з англійської мови та самостійна робота студентів над проектами. Більше того, практичне значення дослідження підтверджується творчими завданнями, які можна активно використовувати у навчальному процесі англійської мови на різну тематику.
  • Thumbnail Image
    Item
    Педагогічні умови розвитку вмінь спілкування у дітей старшого дошкільного віку
    (Вінниця : Нілан ЛТД, 2017) Глущук, О. П.; Hlushchuk, O. P.
    Визначено педагогічні умови розвитку у старших дошкільників умінь спілкування з однолітками: забезпечення взаєморозуміння, довірливих стосунків у діадах «педагог-діти», «дитина-діти», «дитина-дитина»; врахування у виховній роботі взаємозв'язків між статусом дитини і сформованістю в неї емпатії; збагачення уявлень дітей про емпатійні форми поведінки; формування в дітей комунікативного досвіду; підтримання емоційно позитивного характеру спілкування педагога з дітьми, а також дітей між собою; піклування про емоційне благополуччя кожної дитини.
  • Thumbnail Image
    Item
    Комунікативні аспекти діяльності соціального педагога : навчально-методичний посібник
    (2013) Давидюк, М. О.; Davydiuk, M. O.
    Матеріал даного курсу призначений для формування у студентів комунікативних умінь і навичок, затребуваних у професійній діяльності соціального педагога: уміння спілкуватися з різними групами клієнтів, допомагати їм вербалізувати і усвідомлювати власні проблеми та стратегії їх подолання; навички аналітико-діагностичної роботи з різного роду матеріалом. Не менш важливим для майбутнього соціального педагога виявляється уміння спілкуватися з тими, хто потребує допомоги, в ході арт-терапевтичної індивідуальної та групової роботи, специфіка якої полягає в застосуванні невербальних знаково-символічних форм комунікації.