Факультет педагогіки, психології і професійної освіти

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/1a05f9a6-2c36-4ab2-b59d-71f989010099

Browse

Search Results

Now showing 1 - 10 of 646
  • Item
    Актуальні проблеми теорії та історії педагогічної науки: навчальний посібник
    (Вінниця: ТОВ «ТВОРИ», 2024) Акімова, О. В.; Сапогов, М. В.; Гапчук, Я. А.
    У посібнику систематизовано лекційний матеріал до всіх тем дисципліни, доповнений практичними та творчими завданнями, проблемними й евристичними запитаннями, які сприяють розвитку критичного мислення. Також представлено питання для самоперевірки, завдання для самостійної роботи та ретельно підібрану літературу до кожної теми, що робить цей посібник незамінним інструментом для якісного навчання та дослідницької роботи.
  • Item
    Цифрові технології статистичного опрацювання експериментальних даних (Лабораторний практикум): навчальний посібник
    (2024) Шахіна, І. Ю.
    У навчальному посібнику основна увага приділена висвітленню матеріалів для проведення лабораторних робіт із дисципліни «Цифрові технології статистичного опрацювання експериментальних даних» для магістрів галузі знань 01 Освіта/Педагогіка за спеціальністю 015 Професійна освіта (за спеціалізаціями), спеціалізації 015.39 Цифрові технології. Зміст посібника охоплює питання використання цифрових технологій для статистичного опрацювання експериментальних даних, можливості здійснення за необхідності своєї професійної діяльності у дистанційному форматі, поглиблення системи знань про статистику і практичну реалізацію навичок щодо статистичного оброблення експериментальних даних і їх практичне застосування в сфері власних наукових досліджень. У посібнику також наведено структуру навчальної дисципліни, розподіл навчального часу, тематичний план, вимоги щодо рівня знань і вмінь, критерії оцінювання знань студентів,розподіл балів, які отримують студенти, завдання для самостійного опрацювання, питання для підсумкового контролю знань студентів, додатки, глосарій, предметний покажчик, список джерел для вивчення дисципліни, ресурси Інтернет. Використані методи навчання сприятимуть розвитку творчої особистості студентів, допоможуть закріпити, поглибити та систематизувати знання, одержані під час занять з предмету «Цифрові технології статистичного опрацювання експериментальних даних», допоможуть набуттю практичних навичок икористання статистичних пакетів опрацювання інформації. Вивчення дисципліни дає підґрунтя для подальшого використання комп’ютерної техніки у численних спеціальних методах вивчення, аналізу та обробки електронної інформації. Навчальний посібник буде корисним студентам педагогічних закладів освіти. Стане в пригоді викладачам ЗВО, вчителям ЗЗСО, ЗПТО, методистам, магістрантам, аспірантам, докторантам.
  • Item
    Організація та обробка психологом електронної інформації (Лабораторний практикум): навчальний посібник
    (2024) Шахіна, І. Ю
    У навчальному посібнику основна увага приділена висвітленню матеріалів для проведення лабораторних робіт із дисципліни «Організація та обробка психологом електронної інформації» для бакалаврів галузі знань 05 Соціальні та поведінкові науки за спеціальністю 053 Психологія, спеціалізації Психологія HR-менеджменту. Зміст посібника охоплює питання використання комп’ютерних технологій у всіх напрямках роботи психолога, можливості здійснення за необхідності своєї професійної діяльності у дистанційному форматі, поглиблення системи знань про статистику і практичну реалізацію навичок щодо cтатистичного оброблення електронної інформації в психологічних дослідженнях. У посібнику також наведено структуру навчальної дисципліни, розподіл навчального часу, тематичний план, вимоги щодо рівня знань і вмінь, критерії оцінювання знань студентів, розподіл балів, які отримують студенти, завдання для самостійного опрацювання, питання для підсумкового контролю знань студентів, додатки, глосарій, предметний покажчик, список джерел для вивчення дисципліни, ресурси Інтернет. Використані методи навчання сприятимуть розвитку творчої особистості студентів, допоможуть закріпити, поглибити та систематизувати нання, одержані ід ас анять з предмету «Організація та обробка психологом електронної інформації», допоможуть набуттю практичних навичок використання статистичних пакетів опрацювання інформації. Вивчення дисципліни дає підґрунтя для подальшого використання комп’ютерної техніки у численних спеціальних методах вивчення, аналізу та обробки електронної інформації. Навчальний посібник буде корисним студентам педагогічних закладів освіти. Стане в пригоді викладачам ЗВО, вчителям ЗЗСО, ЗПТО, методистам, магістрантам, аспірантам, докторантам
  • Item
    Комп’ютерна обробка даних у психологічних дослідженнях (Лабораторний практикум): навчальний посібник
    (2022) Коношевський, Л. Л.; Шахіна, І. Ю.
    У навчальному посібнику основна увага приділена висвітленню матеріалів для проведення лабораторних робіт із дисципліни «Комп’ютерна обробка даних у психологічних дослідженнях» для бакалаврів галузі знань 05 Соціальні та поведінкові науки за спеціальністю 053 Психологія. Зміст посібника охоплює питання використання комп’ютерних технологій у всіх напрямках роботи психолога, можливості здійснення за необхідності своєї професійної діяльності у дистанційному форматі, поглиблення системи знань про статистику і практичну реалізацію навичок щодо статистичного оброблення інформації в психологічних дослідженнях. У посібнику також наведено структуру навчальної дисципліни, розподіл навчального часу, тематичний план, вимоги щодо рівня знань і вмінь, критерії оцінювання знань студентів, розподіл балів, які отримують студенти, завдання для самостійного опрацювання, питання для підсумкового контролю знань студентів, додатки, глосарій, список джерел для вивчення дисципліни, ресурси Інтернет. Використані методи навчання сприятимуть розвитку творчої особистості студентів, допоможуть закріпити, поглибити та систематизувати знання, одержані під час занять з предмету «Комп’ютерна обробка даних у психологічних дослідженнях», допоможуть набуттю практичних навичок використання статистичних пакетів працювання інформації. Вивчення дисципліни дає підґрунтя для подальшого використання комп’ютерної техніки у численних спеціальних методах вивчення та аналізу інформації. Навчальний посібник буде корисним студентам педагогічних закладів освіти. Стане в пригоді викладачам ЗВО, вчителям ЗЗСО, ЗПТО, методистам, магістрантам, аспірантам, докторантам.
  • Item
    Інноваційні методи, технології та моніторинг якості електронного навчання (Лабораторний практикум): навчальний посібник
    (2020) Шахіна, І. Ю.
    У навчальному посібнику основна увага приділена висвітленню матеріалів для проведення лабораторних робіт із дисципліни «Інноваційні методи, технології та моніторинг якості електронного навчання» для магістрів галузі знань 01 Освіта / Педагогіка за спеціальністю 015.39 Професійна освіта (Цифрові технології). Зміст посібника охоплює питання використання інноваційних технологій, а саме інформаційно-комунікаційних, інтерактивних та проектних технологій в освітньому процесі cучасного фахівця, а також тестових технологій моніторингу та контролю знань електронного навчання (обробки результатів тестування, показників якості тестових завдань, оцінки вірогідностей відповіді, методик для визначення надійності та валідності тестів, кількісних показників). У посібнику також наведено структуру навчальної дисципліни, розподіл навчального часу, тематичний план, вимоги щодо рівня знань і вмінь, критерії оцінювання знань студентів, розподіл балів, які отримують студенти, завдання для самостійного опрацювання, питання для підсумкового контролю знань студентів, додатки, тести для проведення незалежного моніторингу знань, глосарій, список джерел для вивчення дисципліни, ресурси Інтернет. Використані інноваційні методи навчання сприятимуть розвитку творчої особистості студентів, допоможуть закріпити, поглибити та cистематизувати знання, одержані під час занять з предмету «Інноваційні методи, технології та моніторинг якості електронного навчання». Навчальний посібник буде корисним студентам педагогічних закладів освіти. Стане в пригоді викладачам ЗВО, вчителям ЗЗСО, ЗПТО, методистам, магістрантам, аспірантам, докторантам.
  • Item
    Професійна підготовка майбутніх фахівців соціономічної сфери щодо розвитку комунікативної компетентності : монографія
    (Вінниця : Друк, 2023) Візнюк, І. М.; Рабецька, Н. Л.; Долинний, С. С.
    У монографії розкрито теоретичні й прикладні аспекти формування комунікативної компетентності майбутніх фахівців соціономічної сфери, виявлено та уточнено особливості їх взаємозв’язку з педагогічними умовами щодо усвідомлення майбутніми фахівцями варіативності комунікативної взаємодії у соціальній сфері. Обґрунтовано модель формування комунікативної компетентності майбутніх фахівців соціономічної сфери (інформаційно-мотиваційний, практико-зорієнтований, індивідуально-розвивальний етапи). Визначено сутність феномена «комунікативна компетентність майбутніх фахівців соціономічної сфери» та його компонентну структуру (гносеологічний, праксеологічний, суб’єктний компоненти), критерії (когнітивний, діяльнісний, особистісний) з відповідними показниками. Схарактеризовано рівні (достатній, задовільний, низький) комунікативної компетентності майбутніх фахівців соціономічної сфери. Подальшого розвитку набула методика професійної підготовки майбутніх фахівців соціономічної сфери.
  • Item
    Agile-ретроспективи деструктивних чинників внутрішньої конфліктності педагогів у ЗВО : монографія
    (Вінниця : Друк, 2022) Візнюк, І. М.; Долинний, С. С.; Поліщук, А. С.
    У монографії розкрито теоретичні й прикладні аспекти психологічної стійкості особистості студента в умовах підвищеної конфліктності, виявлено та уточнено особливості їх взаємозв’язку з психосоматичними порушеннями. Доведено, що порушення резистентних систем є передумовою виникнення психосоматичних захворювань. Досліджено, що зміни відбуваються у самих психопатологічних станах й інтерпретуються в психосоматичні розлади. Розглядається проблема взаємозв'язку підвищеної внутрішньої конфліктності педагогів та її деструктивних чинників. Показано, що збереження психосоматичного здоров'я можливо за умови відповідності фізіологічних, особистісних і соціальних норм психологічного потенціалу людини, в основі якого є стійкість. Проаналізовано потенційний ризик розвитку психосоматичних хвороб щодо деструкції психіки людини. Проведено теоретико-методологічний аналіз проблеми підтримки професійної толерантності людини в аспекті особистісної безпеки фахівця. Відображено проблеми взаємозв'язку педагогічного забезпечення та психосоматичних розладів особистості в умовах підвищеної конфліктності.
  • Item
    Психологічна стійкість майбутніх фахівців соціономічних професій в умовах дистанційного навчання: монографія
    (Вінниця: ТОВ «Друк», 2021) Візнюк, І. М.
    У монографії розкрито теоретичні й прикладні аспекти психологічної стійкості особистості студента в умовах дистанційного навчання, виявлено та уточнено особливості їх взаємозв’язку з психосоматичними порушеннями. Доведено, що порушення резистентних систем є передумовою виникнення соматичних захворювань. Досліджено, що зміни відбуваються у самих психопатологічних станах й інтерпретуються в психосоматичні розлади. Розглядається проблема взаємозв'язку психологічної стійкості особистості та психосоматичного здоров'я. Показано, що збереження психосоматичного здоров'я можливо за умови відповідності фізіологічних, особистісних і соціальних норм психологічного потенціалу людини, в основі якого є стійкість. Проаналізовано потенційний ризик розвитку соматичних хвороб щодо деструкції психіки людини. Проведено теоретико-методологічний аналіз проблеми підтримки професійної толерантності людини в аспекті професійної безпеки фахівця. Відображено проблеми взаємозв'язку професійного забезпечення та психосоматичних розладів особистості під час дистанційного навчання.
  • Item
    Роль українських народних ремесел у соціально-психологічній адаптації дітей з інвалідністю : навчально-методичний посібник
    (Вінниця : Нілан-ЛТД, 2021) Чухрій, І. В.; Комар, Т. О.; Габа, І. М.; Бондар, О. П.; Немаш, Л. І.; Паламарчук, О. М.
  • Item
    Методологія та організація науково-педагогічних досліджень : навчально-методичний посібник для аспірантів галузі знань 01 Освіта / Педагогіка, спеціальностей 011, 015
    (2024) Гуревич, Р.С.; Фрицюк, В.А; Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського
    У навчально-методичному посібнику «Методологія та організація науково-педагогічних досліджень» розглядаються теоретичні і практичні питання дослідно-пошукової та експериментальної роботи молодих науковців, які прагнуть здобути науковий ступінь доктора філософії за освітньо-науковими програмами галузі знань 01 Освіта/Педагогіка за спеціальностями 011, 015. Також навчально-методичний посібник може бути корисним для аспірантів, які навчаються за спеціальностями 012, 013, 014, 017. Для наукових керівників, здобувачів наукового тупеня доктора філософії, науково-педагогівних працівників закладів вищої освіти