Факультет педагогіки, психології і професійної освіти

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/1a05f9a6-2c36-4ab2-b59d-71f989010099

Browse

Search Results

Now showing 1 - 6 of 6
  • Item
    Сучасні освітні технології в цифровій реальності : монографія
    (Київ : Видавництво «Юрка Любченка», 2024) Гуревич, Р. С.; Кадемія, М. Ю.; Коношевський, Л. Л.; Кобися, В. М.; Кобися, А. П.; Опушко, Н. Р.; Візнюк, І. М.; Долинна, А. С.; Долинний, С. С.; Жовнич, О. В.; Любарська, Л. А.; Сабадош, Ю. Г.; Уманець, В. О.; Фрицюк, В. А.; Худа, О. В.; Шахіна, І. Ю.; Шевченко, Л. С.; Коношевський, О. Л.
    Монографія висвітлює проблеми сучасної освіти в цифрових реаліях. Сучасні інформаційно-комунікаційні технології, цифрове обладнання, проведення занять з використанням електронних гаджетів, цифрових приладів буде корисне здобувачам освіти, які оволодівають освітньо-науковою програмою 015 (за спеціалізаціями), викладачам, які бажають дізнатися про нові напрями в педагогіці та методиці викладання тощо.
  • Thumbnail Image
    Item
    Інноваційні технології підготовки майбутніх кваліфікованих робітників сфери послуг у закладі професійної (професійно-технічної) освіти
    (Вінниця : Друк плюс, 2020) Бойчук, В. М.; Уманець, В. О.; Бойчук, О. Ю.; Boychuk, W. M.; Umanets, V. O.; Boychuk, O. Yu.
    У статті розкрито зміст понять «технологія», «педагогічна технологія», «інновація», «інноваційне навчання»; проаналізовано сучасні інноваційні педагогічні технології підготовки кваліфікованих робітників у закладі професійної (професійно-технічної) освіти сфери послуг. Розглянуто питання організації освітнього процесу у закладах професійної (професійно-технічної) освіти в реаліях інноваційного підходу та впровадження сучасних систем дистанційного навчання, потреба в яких суттєво зросла через світову пандемію та значні обмеження для здобувачів освіти. Нині розроблено значну кількість технологій навчання, використання традиційних і впровадження нових (інноваційних) технологій навчання протікає стихійно. Це спонукає науковців та практиків до теоретичного та практичного узагальнення, аналізу, класифікації та вибору серед них оптимальних. Особливістю сучасних інноваційних процесів у професійній (професійно-технічній) освіті є їх технологізація – неухильне дотримання змісту й послідовності етапів упровадження нововведень У цьому контексті доцільними для використання вважаємо такі інноваційні технології: електронне навчання (e-learning), мобільне навчання (m-learning), «перевернуте» навчання (flipped learning), змішане навчання (blended-learning) - що використовуватимуся в поєднанні з інтерактивним, особистісно зорієнтованим навчанням на основі інтегрованого підходу. Впровадження таких методів та засобів надає змогу обмежити «фізичну присутність» майбутніх кваліфікованих робітників, зокрема, сфери послуг, цифровізувати освітній процес у закладах професійної (професійно-технічної) освіти, підвищити якість надання освітніх послуг.
  • Thumbnail Image
    Item
    Формування базових професійних компетенцій у майбутніх електромеханіків з ремонту та обслуговування лічильно-обчислювальних машин
    (Київ ; Вінниця : Планер, 2014) Уманець, В. О.; Уманец, В. А.; Umanets, V. O.
    У статті йдеться про необхідність формування у майбутніх робітників базових професійних компетенцій у процесі навчання в ПТНЗ. Це дасть їм змогу успішно розв'язувати широкий спектр завдань на виробництві і в сфері послуг, постійно підвищувати кваліфікацію, навчатися впродовж життя, будувати власну кар'єру, що задовольнить особистісні потреби і вимоги роботодавця, підвищить вартість робітничої сили на сучасному ринку праці.
  • Thumbnail Image
    Item
    Формування базових професійних компетенцій у майбутніх електромеханіків з ремонту та обслуговування лічильно-обчислювальних машин
    (Київ-Вінниця: ТОВ фірма «Планер», 2014) Уманець, В. О.; Уманец, В. А.; Umanets, V. O.
    У статті йдеться про необхідність формування у майбутніх робітників базових професійних компетенцій у процесі навчання в ПТНЗ. Це дасть їм змогу успішно розв'язувати широкий спектр завдань на виробництві і в сфері послуг, постійно підвищувати кваліфікацію, навчатися впродовж життя, будувати власну кар'єру, що задовольнить особистісні потреби і вимоги роботодавця, підвищить вартість робітничої сили на сучасному ринку праці
  • Thumbnail Image
    Item
    Сучасні освітні тренди у підготовці учнів ПТНЗ на основі технологій електронних соціальних мереж
    (Київ ; Вінниця : Планер, 2015) Уманець, В. О.; Уманец, В. А.; Umanets, V. O.
    У статті проаналізовано сучасні освітні тренд у підготовці учнів ПТНЗ на основі технологій електронних соціальних мереж. Інтеграція нових ІКТ з технологіями навчання поступово змінює концепцію сучасної освіти. Мережеві сервіси надають засоби, за допомогою яких учні можуть виступати в ролі активних творців інформаційного контенту. У роботі представлені переваги та недоліки використання Веб-спільнот в навчальному процесі. Аналізується досвід застосування соціальних мереж у навчальному процесі ПТНЗ.
  • Thumbnail Image
    Item
    Методичні особливості використання елементів дистанційного навчання в процесі вивчення дисципліни "Системне програмне забезпечення"
    (2016) Уманець, В. О.; Umanetz, V.
    У статті розглянуті основні поняття та характерні методичні особливості елементів дистанційного навчання при вивченні дисципліни «Системне програмне забезпечення». Проводиться обґрунтування функцій, які має реалізовувати середовище дистанційного навчання. Наведено основні структурні компоненти системи дистанційного навчання. Виділено педагогічні положення для організації дистанційного курсу. Акцент зроблено на дидактичних принципах навчання, які є основою для організації дистанційного середовища. Обговорюються особливості використання засобів електронного навчання при викладанні учбових дисциплін здобувачам вищої освіти спеціальності «Професійна освіта». Дистанційні курси, розглянуті у статті, розроблено на основі системи керування дистанційним навчанням (LMS) Moodle версії 2.9.0 для самостійної роботи студентів. Курси відповідають навчальним планам та програмам Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського університету і дають студентам можливість самостійного вивчення нового матеріалу, поглиблення знань й вдосконалення навичок.