Факультет педагогіки, психології і професійної освіти

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/1a05f9a6-2c36-4ab2-b59d-71f989010099

Browse

Search Results

Now showing 1 - 2 of 2
  • Thumbnail Image
    Item
    Формування професійно важливих якостей майбутніх педагогів: андрагогічний вимір
    (Вінниця : Твори, 2023) Лук’янова, Лариса Борисівна; Гуревич, Роман Семенович; Акімова, Ольга Вікторівна; Аніщенко, Олена Валеріївна; Бельдій, Алла Олександрівна; Бойко, Вероніка Вікторівна; Волошина, Оксана Василівна; Галузяк, Василь Михайлович; Гуральник, Тетяна Русланівна; Давидюк, Марина Олександрівна; Драчук, Мар’яна Іванівна; Киналь, Анна Юріївна; Коношевський, Леонід Леонідович; Коношевський, Олег Леонідович; Марцева, Людмила Андріївна; Нагорняк, Світлана Василівна; Науменко, Назар Олегович; Опушко, Надія Романівна; Паранюк, Анна Олексіївна; Слободянюк, Алла Анатоліївна; Столяренко, Оксана Василівна; Столяренко, Олена Вікторівна; Фрицюк, Валентина Анатоліївна; Хамська, Неліна Болеславівна; Фрицюк, Андрій Васильович
    У монографії розглядаються різні аспекти формування професійно важливих якостей майбутніх педагогів у контексті андрагогічного підходу. Розкрито особливості педагогічного супроводу професійної підготовки, формування андрагогічної та соціальної компетентності, розвитку особистісних ресурсів професійної стійкості педагогів. Особлива увага приділяється з’ясуванню специфіки діяльності закладів вищої освіти в умовах воєнного стану.
  • Thumbnail Image
    Item
    Дослідження сутності дефініції «Готовність до професійної мобільності майбутніх інженерів-педагогів комп’ютерного профілю»
    (Вінниця : Друк плюс, 2020) Лук’янова, Лариса Борисівна; Lukianova, Larysa Borysivna; Малишевський, Олег Володимирович; Malyshevskyi, Oleh Volodymyrovych
    Стаття присвячена аналізу дефініції «готовність до професійної мобільності майбутніх інженерів-педагогів комп’ютерного профілю» у контексті психолого-педагогічного досвіду вітчизняних та зарубіжних науковців. Встановлено, що загальною метою професійної освіти є забезпечення всебічної соціалізації та ефективної адаптації майбутніх випускників до соціально-економічних умов оновленого суспільства. Зазначено, що сучасний фахівець професійної освіти комп’ютерного профілю має бути готовий до процесів глобалізації, які відбуваються сьогодні у всіх галузях, тобто має бути готовий до прояву професійної мобільності. Акцентовано увагу на формуванні нового покоління фахівців, здатних самостійно змінювати професійні навички та кваліфікації, навчатися упродовж життя, підвищувати кваліфікацію, професійно самовдосконалюватися з урахуванням потреб ринку праці. Окреслено понятійне поле досліджуваної дефініції, до якого віднесено поняття «готовність», «готовність до діяльності», «готовність до професійної діяльності», «готовність до професійної мобільності», що об’єднуються спільною метою і функціональною подібністю. Вони обумовлюють формування готовності до професійної мобільності майбутніх інженерів-педагогів комп’ютерного профілю.Розглянуто психолого-педагогічні підходи щодо визначення дефініції «готовність до професійної мобільності майбутніх інженерів-педагогів комп’ютерного профілю». Встановлено, що готовність до професійної мобільності розглядають як результат підготовки майбутнього фахівця. Готовність до професійної мобільності виступає умовою і наслідком розвитку виробничих відносин у процесі професійної діяльності. Доведено, що готовність до професійної мобільності інженерів-педагогів комп’ютерного профілю – це інтегративне новоутворення, що актуалізує його внутрішній потенціал для прогнозування власного професійного становлення в умовах інформаційного суспільства за рахунок саморозвитку й професійного самовдосконалення. До основних характеристик професійно мобільного інженера-педагога комп’ютерного профілю віднесено особистісні і професійні якості фахівця, які зумовлюють ефективне прогнозування і планування власного професійного становлення і адаптації. Визначено, що для формування готовності до професійної мобільності майбутніх інженерів-педагогів комп’ютерного профілю важливого значення набуває практична підготовка. Вона забезпечує ефективність формування готовності майбутніх фахівців до професійної мобільності.