Факультет педагогіки, психології і професійної освіти

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/1a05f9a6-2c36-4ab2-b59d-71f989010099

Browse

Search Results

Now showing 1 - 3 of 3
  • Thumbnail Image
    Item
    Розвиток іншомовної соціокультурної компетенції студентів на факультативних заняттях
    (2018) Костенко, Н. І.; Kostenko, N.
    В статті проаналізовано сутність і зміст факультативного заняття з іноземної (англійської) мови, визначено навчально-виховну значущість цих занять з англійської мови, як засобу формування іншомовного соціокультурного досвіду студентів. Встановлено, що метою формування мовної картини світу у студентів, які вивчають іноземну мову, є створення у їхній свідомості моделі акультурації – певної абстрактної схеми, яка спрямована на підготовку особи до успішної адаптації в умовах чужого лінгвокультурного середовища
  • Thumbnail Image
    Item
    Розвиток комунікативної компетенції англійської мови як другої шляхом інтеграції бізнес-компетенцій
    (Вінниця : ВДПУ, 2019) Костенко, Н. І.
    У статті розкривається, які бізнес компетенції може засвоїти студент, що вивчає англійську мову як іноземну (EFL), розвиваючи комунікативну компетентність англійською мовою. Метою дослідження є демонстрація того, що використання моделі формування компетентності дозволяє здобувачам досягти кращого рівня комунікативної компетентності. Більше того, він зміцнює їх бізнес-компетенцій через аудиторну практику реальної комунікативної діяльності. Нарешті, шляхом використання методів самооцінки та навчального портфоліо як інструментів для оптимізації навчання, здобувачі замислюються над власною мотивацією або потребами, що в свою чергу сприяє розвитку самостійності та стратегії самооцінки як інтегрального підходу як до особистісного формування так і до професійного.
  • Thumbnail Image
    Item
    Актуальність застосування компетентнісного підходу в професійній освіті
    (Вінниця : Твори, 2019) Опушко, Н. Р.; Костенко, Н. І.
    Інтеграційні процеси України зумовлюють реформування системи професійної освіти, що полягає в переорієнтації мети освіти, підходів, принципів, методів, технологій навчання. Зміни у структурі системи професійної освіти, передбачає підготовку конкурентоспроможного та висококваліфікованого фахівця, який має володіти усіма професійними та особистісними компетенціями, що забезпечить йому перспективу на сучасному ринку праці. У статті висвітлено питання компетентнісного підходу в професійній освіті, проаналізовано сутність поняття «компетентнісного підходу», визначено його сутність та структуру; схарактеризовано ключові поняття дослідження «компетенції» та «компетентність»; здійснено історико-ретроспективний аналіз поняття «компетентнісний підхід», визначено особливості досліджуваного поняття. Авторами дано порівняльну характеристику властивостей різних педагогічних підходів, що широко використовуються у сучасній педагогічній науці. Авторським колективом встановлено, що компетентнісний підхід, будучи орієнтованим, перш за все, на нове бачення мети та оцінки результатів професійної освіти, висуває свої вимоги і до інших складових освітнього процесу – змісту, педагогічних технологій, засобів контролю та оцінки.