Факультет педагогіки, психології і професійної освіти

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/1a05f9a6-2c36-4ab2-b59d-71f989010099

Browse

Search Results

Now showing 1 - 3 of 3
  • Thumbnail Image
    Item
    Термінологічна компетентність у процесі вивчення іноземної мови як необхідна складова професійної культури майбутніх спеціалістів іт-сфери
    (Вінниця : ВДПУ, 2019) Бойван, О. С.
    У статті акцентується увага на певних аспектах аналізу теоретичних методів формування професійно-термінологічної компетентності майбутніх фахівців ІТ-сфери та висвітленні особливості їх практичного застосування в навчальному процесі. Зазначено, що термінологічна компетентність є необхідною складовою та актуальним питанням сучасної професійної освіти для формування мовно-професійної культури майбутніх ІТ-фахівців. Запропоновано визначення термінологічної компетентності майбутніх фахівців ІТ-галузі як сформовану здатність влучно, доцільно й змістовно використовувати комп’ютерні терміни у процесі виконання своїх обов’язків, розуміти й створювати вузько-спеціалізовані висловлювання у різних ситуаціях професійного спілкування із влучним застосуванням фахової лексики, маючи за основу навчання у вищому навчальному закладі, та мотивуючи себе особистісною відповідальністю за обраний напрямок професійної діяльності.
  • Thumbnail Image
    Item
    Розвиток критичного мислення на основі гуманної взаємодії студентів на заняттях з розмовної практики
    (Вінниця : Твори, 2020) Бойван, О. С.; Запухляк, І. М.
    У статті висвітлено теорію необхідності розвитку критичного мислення на основі гуманної взаємодії студентів на заняттях із розмовної практики й охарактеризовано теоретичні складові досліджуваної проблематики на основі аналізу різноманітних наукових джерел. Установлено, що студент, який уміє критично мислити, володіє різноманітними способами інтерпретації й оцінки навчальної інформації, здатний виділяти протиріччя й типи наявних структур, аргументувати свій погляд, опираючись не тільки на логіку, але й на позицію співрозмовника. Акцентовано увагу на тому, що критичне мислення стає плідним тоді, коли основа його формування відбувається в позитивно-емоційному середовищі, у процесі гуманної співпраці, тобто значущість технологій розвитку критичного мислення полягає в характері взаємовідносин усіх учасників навчально-виховного процесу, коли на заняттях створюється особлива атмосфера взаємодовіри, взаємодопомоги та успіху.
  • Thumbnail Image
    Item
    Формування гуманних стосунків у студентів навчальних закладів І - ІІ рівнів акредитації.
    (Вінниця : Планер, 2011) Панченко, Г. Д.; Бойван, О. С.; Панченко, Г. Д.; Бойван, А. С.; Panchenko, G. D.; Boyvan, O. S.; В статье рассматривается проблема необходимости функционирования педагогической системы формирования межличностных гуманных отношений для большей эффективности и упорядоченности учебно-воспитательного процесса.; The article deals with the problem of complex understanding of the necessity of the formation of human relations among the students of colleges for more effective upbringing.
    У статті розглядається важливість побудови і функціонування педагогічної системи формування гуманних стосунків у студентів навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації для більшої ефективності та впорядкованості навчально-виховного процесу.