Факультет педагогіки, психології і професійної освіти

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/1a05f9a6-2c36-4ab2-b59d-71f989010099

Browse

Search Results

Now showing 1 - 10 of 11
  • Thumbnail Image
    Item
    Формування професійної етики майбутніх медичних сестер у процесі фахової підготовки : методичні рекомендації
    (Вінниця : Твори, 2019) Біліченко, О. В.; Биличенко, А. В.; Bilichenko, O. V.
    Методичні рекомендації містять матеріали щодо формування професійної етики майбутніх медичних сестер у процесі фахової підготовки в медичному коледжі. Зміст методичних рекомендацій зорієнтований на формування у майбутніх медичних працівників професійно-етичної позиції, особистісного ставлення до етичних норм медичної діяльності, спрямованості на цінності гуманізму, милосердя і збереження життя та здоров’я пацієнтів. Запропоновані методи і форми роботи забезпечують формування у майбутніх медичних сестер компетентності у галузі професійної етики, розуміння норм і принципів медичної деонтології, особливостей регулювання професійної діяльності на основі приписів медичної етики, здатності аналізувати моральний зміст ситуацій професійної взаємодії і визначати на цій основі способи та стратегії власної поведінки.
  • Thumbnail Image
    Item
    Основи професійної етики медичних працівників: навчально-методичний посібник
    (Вінниця : Твори, 2019) Біліченко, О. В.; Биличенко, А. В.; Bilichenko, O. V.
    У навчально-методичному посібнику розглядаються актуальні морально-етичні проблеми, що виникають у сфері сучасної медичної науки і охорони здоров'я, представлений матеріал, що стосується історії виникнення і розвитку професійної етики медичних працівників як науки, її теоретичні основи. Аналізуються такі аспекти професійної етики майбутніх медичних працівників, як гідність пацієнта, свобода особистості, інформована згода, «право на смерть», дилеми, що виникають у різних галузях медицини.
  • Thumbnail Image
    Item
    Критерії та показники сформованості професійної етики майбутніх медичних сестер
    (Ізмаїл : РВВ ІДГУ, 2019) Біліченко, О. В.; Биличенко, А. В.; Bilichenko, O. V.
    У статті професійна етика медичних працівників охарактеризована як єдність трьох процесів:обміну інформацією, пізнання людьми один одного, формування і розвитку міжособистісних відносин. Зазначено, що професійна етика у процесі професійної взаємодії у медичній сфері реалізує такі функції: мотиваційно-стимулюючу, інформаційно-комунікативну, перцептивно-комунікативну та інтерактивно-комунікативну функції. Акцентовано увагу на тому. що професійна етика є феноменом, механізм функціонування якого обумовлений особливостями інтелектуальної і емоційної взаємодії суб'єктів діяльності, а її внутрішня структура визначається єдністю чотирьох компонентів: мотиваційно-ціннісного, когнітивного, особистісного, діяльнісного, що сприяють успішній реалізації відповідних функцій взаємодії між фахівцями медичного профілю і пацієнтами. У статті проаналізовано погляди науковців на визначення критеріїв і показників професійної етики, готовності майбутніх молодших медичних спеціалістів до професійного самовдосконалення, сформованості емпатійної культури студентів вищих медичних навчальних закладів, готовності майбутніх медичних сестер до професійної самореалізації, професійно-етичної культури майбутнього лікаря. Запропоновано критерії сформованості професійної етики майбутніх медичних сестер: мотиваційно-ціннісний, когнітивний, особистісний, діяльнісний. У табличній формі представлені показники виокремлених критеріїв.
  • Thumbnail Image
    Item
    Етапи формування професійної етики майбутніх медичних сестер
    (Вінниця : Твори, 2019) Біліченко, О. В.; Биличенко, А. В.; Bilichenko, O. V.
    У статті розглядаються етапи формування професійної етики майбутніх медичних сестер: аналітико-діагностичний, мотиваційно-установочний, комунікативно-діяльнісний, рефлексивно-оцінний. Охарактеризовано завдання кожного з етапів. Запропоновано огляд діагностичних методів, спрямованих на візуальне, вербальне, практичне вивчення студентів з погляду відповідності їх поведінки професійно-етичним вимогам. Висвітлено особливості використання мобілізаційно-спонукальних методів, що виявляють ефективність за умов формування професійно-етичного світогляду майбутніх медичних сестер у вигляді етичних поглядів, переконань, ідеалів, позицій та етичних оцінок. У статті розглядаються організаційні методи, що відповідають колективним та індивідуальним формам роботи в аудиторний і позааудиторний час і спрямовані на активізацію самореалізації студентів у різних соціально-професійних ролях у відповідності з професійно-етичними нормами. Охарактеризовано комунікативні методи, що забезпечують набуття вмінь полегшення процесу взаємодії суб'єктів лікувального процесу, вмінь об'єднання колег на основі загальних професійних інтересів і професійно-етичних цінностей, пов’язаних з відновленням здоров’я пацієнта. Висвітлено методичні вимоги до використання бесіди, дискусії, проблемних ситуацій, ділової гри, тренінгу, «театру читців» як методів формування професійної етики майбутніх медичних сестер. Визначено специфіку впровадження контрольно-аналітичних і оцінних методів, що дозволили перевірити хід і результати використання виховного потенціалу соціально-професійного середовища медичного коледжу у формуванні професійної етики майбутніх фахівців.
  • Thumbnail Image
    Item
    Забезпечення суб’єктної позиції студентів в освітньому процесі медичного коледжу
    (Вінниця : Твори, 2018) Біліченко, О. В.; Биличенко, А. В.; Bilichenko, O. V.
    У статті представлені філософські, психологічні, психолого-педагогічні підходи до розуміння поняття самоактуалізація. Акцентовано увагу на важливості розгляду самоактуалізації у площині становлення особистості, реалізації принципів єдності свідомості і діяльності, розвитку свідомості й особистості у діяльності, детермінізму. Виокремлені інтегральні характеристики особистості, що самоактуалізується: цілісність, відкритість, активність. Зазначено, що людина як суб'єкт власної діяльності виступає активним джерелом саморозвитку, самовдосконалення. Запропонована теоретична модель самоактуалізації студентів медичного коледжу, в якій визначено підготовчий та основний етапи освітньої взаємодії викладачів і студентів. У статті виділено та проаналізовано принципи забезпечення суб’єктної позиції студентів в освітньому процесі: систематизація, орієнтація, актуалізація, самоактуалізація.
  • Thumbnail Image
    Item
    Аналіз змісту компонентів професійної етики майбутніх медичних сестер
    (Київ ; Вінниця : Планер, 2018) Біліченко, О. В.; Биличенко, А. В.; Bilichenko, O. V.
    У статті визначено структуру професійної етики майбутніх медичних сестер: мотиваційно-ціннісний, когнітивний, особистісний, рефлексивний компоненти. Проаналізовано складові мотиваційно-ціннісного компонента: мотиви професійної діяльності, професійна спрямованість, професійні інтереси, цінності. Розглянуто склад когнітивного компонента професійної етики: знання, що визначають готовність до налагодження ефективної професійної комунікації. Запропоновано аналіз етичних якостей, що складають зміст особистісного компонента професійної етики. Акцентовано увагу на необхідності формування у майбутніх медичних сестер медичного такту як складової особистісного компонента професійної етики. Зазначено, що рефлексивний компонент професійної етики обумовлює можливість критичного ставлення до способів здійснення діяльності, пошуку інтуїтивного рішення, застосування ширшого кола засобів, логічного обґрунтування і реалізації оптимального варіанту розв’язання проблеми.
  • Thumbnail Image
    Item
    Проблеми морально-етичного становлення майбутніх медичних сестер
    (Вінниця : Нілан ЛТД, 2018) Біліченко, О. В.; Биличенко, А. В.; Bilichenko, O. V.
    У статті розглядається роль цінностей у структурі моральної свідомості особистості. Акцентується увага на важливості завдання формування моральних цінностей у процесі професійної підготовки майбутніх медичних сестер.
  • Thumbnail Image
    Item
    Модель формування професійної етики студентів медичного коледжу
    (Вінниця : Нілан ЛТД, 2018) Біліченко, О. В.; Биличенко, А. В.; Bilichenko, O. V.
    У статті зазначається, що формування професійної етики у студентів медичного коледжу можливе на міцному теоретичному фундаменті і за умови системності заходів професійної підготовки, що повинні відображати як основні зв'язки між компонентами діяльності майбутніх медичних сестер, так і особливості сучасних реалій та специфіку професійного середовища. У статті розглядається модель формування професійної етики фахівця медичного профілю, що містить функціонально-цільовий, змістовно-діяльнісний, управлінсько-технологічний і оцінно-результативний компоненти. В аналізі змісту функціонально-цільового компоненту представлені пріоритетна мета, завдання та функції процесу формування професійної етики майбутніх медичних сестер. Змістовно-діяльнісний компонент відображає оптимальні шляхи досягнення цілей досліджуваного процесу. Управлінсько-технологічний компонент передбачає продуктивне управління з боку викладачів професійною підготовкою та діяльністю студентів з формування професійної етики, володіння технологіями організації та здійснення професійної діяльності відповідно до морально-етичних норм. Оцінно-результативний компонент представлений значенням рівнів сформованості у студентів професійної етики.
  • Thumbnail Image
    Item
    Особистісно-професійний розвиток майбутніх фахівців соціономічних професій в умовах трансформації суспільства
    (Вінниця : Нілан-ЛТД, 2018) Шахов, В. І.; Шахов, В. И.; Shakhov, V. I.; Паламарчук, О. М.; Паламарчук, О. Н.; Palamarchuk, O. M.; Галузяк, В. М.; Haluziak, V. M.; Безверхий, О. С.; Bezverkhyi, O. S.; Біліченко, О. В.; Биличенко, А. В.; Bilichenko, O. V.; Візнюк, І. М.; Визнюк, И. Н.; Vizniuk, I. M.; Галайдюк, М. А.; Галайдюк, Н. А.; Halaidiuk, M. A.; Грабіщук, С. В.; Грабищук, С. В.; Hrabishchuk, S. V.; Гуревич, Р. С.; Hurevych, R. S.; Давідчук, А. О.; Давидчук, А. О.; Davidchuk, A. O.; Дідух, Л. І.; Дидух, Л. И.; Didukh, L. I.; Килівник, А. М.; Киливник, А. Н.; Kylivnyk, A. M.; Коломієць, Л. І.; Коломиец, Л. И.; Kolomiiets, L. I.; Комар, Т. О.; Комар, Т. А.; Komar, T. O.; Максимчук, Б. А.; Maksymchuk, B. A.; Максимчук, І. А.; Maksymchuk, I. A.; Московчук, О. С.; Moskovchuk, O. S.; Опушко, Н. Р.; Opushko, N. R.; Савчук, З. С.; Savchuk, Z. S.; Сидоренко, Ж. В.; Sydorenko, Zh. V.; Фрицюк, В. А.; Frytsiuk, V. A.; Холковська, І. Л.; Холковская, И. Л.; Kholkovska, I. L.; Хуртенко, О. В.; Khurtenko, O. V.; Шахов, В. В.; Shakhov, V. V.; Шульга, Г. Б.; Shulha, H. B.
    У монографії висвітлюються результати наукових розвідок проблем особистісно-професійного становлення майбутніх фахівців соціономічних професій, розвитку їх професійної самосвідомості, професійного мислення, професійної етики, соціальної компетентності, креативності, професійної самоактуалізації, ціннісного самовизначення, життєстійкості, творчої самореалізації, еколого-споживчої поведінки та ін.
  • Thumbnail Image
    Item
    Вимоги до професійно-етичного аспекту підготовки та діяльності медичних сестер
    (Вінниця : Нілан ЛТД, 2017) Біліченко, О. В.; Биличенко, А. В.; Bilichenko, O. V.
    Медична галузь, будучи унікальним моральним простором, висуває особливі вимоги до професійної підготовки майбутніх медичних працівників, особливим чином регулює моральні засади професійної діяльності і підготовки медичних сестер. Визначено основні деонтологічні вимоги до професійної діяльності медичних сестер: гуманізм, професіоналізм, наукова обґрунтованість, самокритичність, повага прав, свобод і гідності пацієнтів.