Факультет дошкільної і початкової освіти

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/1138775f-1b08-47bf-a499-ce539393afa0

Browse

Search Results

Now showing 1 - 5 of 5
  • Thumbnail Image
    Item
    Проблема формування естетичних почуттів дошкільників в історії педагогічної думки
    (2023) Євдоченко, В.; Вацьо М. В.
    У статті зроблено аналіз праць вітчизняних науковців щодо проблеми формування естетичних почуттів дітей дошкільного віку. Розкрито погляди В. О. Сухомлинського щодо естетичного виховання дітей і молоді. Проаналізовано теоретичні ідеї вітчизняних учених і педагогів у другій половині ХХ століття про засоби музичного мистецтва для формування естетичних почуттів дошкільників
  • Thumbnail Image
    Item
    Формування естетичних почуттів молодших школярів засобами музичного мистецтва
    (Вінниця: ФОП Корзун Д.Ю., 2018, 2019-10-10) Підопригора, Б.; Вацьо, М.В.; Pidoprigora, B.; Vatso, M.V.
    Мета статті – є розкриття значення музичного мистецтва у формуванні естетичних почуттів молодших школярів.
  • Thumbnail Image
    Item
    Естетичне виховання дошкільників як педагогічна проблема
    (Вінниця: ФОП Корзун Д.Ю., 2018, 2018-11-21) Чорноіваник, В.; Chornoivanyk, V.; Чорноиваник, В.
    В статті здійснюється аналіз поняття «естетичне виховання». Обґрунтовується думка відомих педагогів, що естетичне виховання – це складова ідейного, трудового, морального, фізичного виховання, як систематичне, науково умотивоване звертання до людських емоцій, які розвивають у молодших школярів такі здібності, що сприяють не тільки естетичному сприйняттю прекрасного у житті і мистецтві, природі, побуті, стосунках, а й роблять кожного з них творцем естетичних цінностей.
  • Thumbnail Image
    Item
    Виховання естетичних почуттів молодших дошкільників засобами театральної діяльності
    (Вінниця:ВДПУ, 2018) Бабій, Д. О.; Бабий, Д. О.; Babiy, D. O.
    Невід’ємним компонентом сучасної загальноосвітньої підготовки в Україні є опанування підростаючим поколінням національним культурним досвідом, що співвідноситься з доктринальними положеннями Закону України «Про дошкільну освіту», Державної національної програми «Освіта» («Україна ХХІ століття») Базовим компонентом дошкільної освіти. Актуальність проблеми, сучасні вимоги до виховання молодших дошкільників, потреби практики в удосконаленні процесу виховання естетичних почуттів молодших дошкільників визначили вибір теми дослідження «Виховання естетичних почуттів молодших дошкільників засобами театралізованої гри». Робота складається зі вступу, двох розділів, висновків, списку використаної літератури і додатків. У першому розділі «Виховання естетичних почуттів як наукова проблема» проаналізовано поняття «естетичні почуття», подано характеристику театрального мистецтва як засобу активізації емоційно-почуттєвої сфери дошкільників, розкрито вихований потенціал театрального мистецтва, представлено аналіз сучасного стану проблеми дослідження. З’ясовано, що естетичні почуття – це тривалі психічні стани, що проявляються в осягненні краси в явищах природи, в праці, в гармонії барв, звуків, рухів і форм. естетичні почуття, які є результатом переживання людиною краси або потворності об'єктів сприймання, будь то явища природи, твори мистецтва, вчинки людини. Виховання естетичних почуттів – це процес цілеспрямованого розвитку здатності особистості до повноцінного сприйняття і правильного розуміння прекрасного у мистецтві та дійсності. У процесі виховання естетичних почуттів важливо навчити дітей бачити, сприймати і розуміти красу. Милуючись прекрасним, дитина не може залишатися байдужою, вона переживає, у неї виникають певні почуття. Важливо навчити дітей розрізняти справді красиве і потворне. У другому розділі визначено принципи та обґрунтовано педагогічні умови виховання естетичних почуттів, а саме: створення естетично-розвивального театрально-ігрового середовища, використання різних видів театру ляльок у вихованні дошкільників, активізація емоційно-почуттєвої сфери дитини на засадах діалогічної взаємодії вихователів, дітей та батьків. Проведене нами дослідження не вичерпує всіх аспектів досліджуваної проблеми. Подальшого вивчення та обґрунтування потребує розробка методичних засад естетичного виховання дошкільників засобами театру ляльок, а також забезпечення наступності естетичного виховання молодших, середніх і старих дошкільників засобами інноваційних технологій.
  • Thumbnail Image
    Item
    Формування естетичних почуттів учнів засобами українського музичного мистецтва
    (Вінниця : ВДПУ, 2016) Вацьо, М. В.; Vatso, M. V.
    Введення в шкільну практику народних традицій, народної музики є тим благотворним життєдайним джерелом, яке так необхідне в наш час всім школярам. Саме через українську музику, діяльність українських композиторів здійснюється шлях до пізнання підростаючим поколінням музичної культури, історії, традицій свого народу й розробляються підходи до вирішення завдань музично-теоретичної освіти на засадах національної спадщини.