Факультет дошкільної і початкової освіти

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/1138775f-1b08-47bf-a499-ce539393afa0

Browse

Search Results

Now showing 1 - 6 of 6
  • Thumbnail Image
    Item
    Розвиток пізнавальної активності молодших школярів засобами WEB-квест технологій : кваліфікаційна робота
    (2023) Кльоц, Ольга Валеріївна
    В дослідженні висвітлено Web-квест як інноваційну технологію навчання. Квест є пригодницькою грою, де потрібно вирішувати завдання для просування по сюжету. иявлено дидактичні особливості технології Web-квесту як засобу розвитку пізнавальної активності молодших школярів. За допомогою технологій Web-квестів у молодших школярів підвищується пізнавальна активність, розвивається навчально-пізнавальний інтерес, формуються універсальні навчальні дії та мотивація.
  • Thumbnail Image
    Item
    Ігри В. Воскобовича як засіб розвитку пізнавальної активності в дітей старшого дошкільного віку: дипломна робота
    (Вінниця: Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського, 2022) Ромигайло, Алла Михайлівна; Ромигайло, А.М.; Romigailo, A.М.
    Об’єктом дослідження є розвиток пізнавальної активності дітей старшого дошкільного віку в процесі пізнавальної діяльності. Предметом дослідження є форми, методи і прийоми розвитку пізнавальної активності дітей старшого дошкільного віку в процесі пізнавальної діяльності. Метою є теоретиче обгрунтуванні та з’ясовування методичних аспектів розвитку пізнавальної активності дітей старшого дошкільного віку в процесі пізнавальної діяльності. У першому розділі представлено: проблему розвитку пізнавальної активності в дітей старшого дошкільного віку в психолого-педагогічній літературі; контент-аналіз програмових завдань щодо розвитку пізнавальної активності в дітей старшого дошкільного віку; інтегративну функцію технології В. Воскобовича щодо розвитку пізнавальної активності в дітей старшого дошкільного віку. У другому розділі — дослідження рівнів розвиненості пізнавальної активності в старших дошкільників (за результатами констатувального експерименту); бґрунтувано педагогічні умови розвитку пізнавальної активності в дітей старшого дошкільного віку засобами ігор В. Воскобовича; представлено систему ігор технології В. Воскобовича як засіб розвитку пізнавальної активності у старших дошкільників. За результатами роботи зроблено висновки та пропозиції щодо використання комплексу розвивальних ігор В. Воскобовича в закладах дошкільної освіти з метою розвитку пізнавальної активності дітей старшого дошкільного віку
  • Thumbnail Image
    Item
    Педагогічні умови розвитку пізнавальної активності молодших школярів у процесі трудового навчання
    (Вінниця: ФОП Корзун Д. Ю., 2020) Гульчак, А.; Hulchak, A.
    У статті проаналізовано результати науково-дослідної роботи вчених у галузі педагогіки, дидактики, методики викладання трудового навчання, психології дитячої художньої творчості. На основі наукових досліджень виокремлено та обґрунтовано педагогічні умови розвитку пізнавальної активності молодших школярів у процесі трудового навчання.
  • Thumbnail Image
    Item
    Розвиток пізнавальної активності дітей засобами театралізованої казки
    (Вінниця : ФОП Корзун Д. Ю., 2020) Бевза, Л.; Bevza, L.; Кондрат, Ю.; Kondrat, Yu.
    В статті розглядається питання розвитку пізнавальної активності дітей. Пізнавальна активність визначається як діяльнісний стан дитини, що забезпечує її успішність у навчанні та майбутній життєдіяльності. Дієвим засобом активізації потягу до пізнання обрана казка. Схарактеризовано різні жанри казок та з‘ясовано їх характерні особливості. Проаналізовано методи та прийоми роботи над створенням театралізованої казки.
  • Thumbnail Image
    Item
    Засади формування пізнавального інтересу учнів першого класу в процесі навчання грамоти
    (Вінниця, 2020) Оніщук, А.; Онищук, А.; Onishchuk, А.
    Стаття присвячена проблемі розвитку пізнавального інтересу учнів з перших днів навчання. Доведено значення пізнавального інтересу для ефективного набуття знань у процесі навчання грамоти. Презентовано досвід видатних педагогів, які досліджували питання інтересу до навчання
  • Thumbnail Image
    Item
    Психолого-педагогічні основи формування пізнавальної активності молодших школярів у процесі художньо-творчої діяльності
    (Вінниця : ФОП Корзун Д. Ю., 2020) Гульчак, А.
    Формування пізнавальної активності як стійкої риси особистості є однією метою навчання, а також необхідною умовою оволодіння новими знаннями в умовах сучасної освіти, що характеризується постійним зростанням обсягу знань, умінь і навичок, різноманіттям і доступністю джерел інформації. У педагогічній літературі можна зустріти різні визначення пізнавальної активності: готовність і прагнення своїми силами просуватися в оволодінні знаннями; здатність особистості своїми силами оволодівати знаннями і способами отримання цих знань; здатність учня організувати власну пізнавальну діяльність; здатність особистості самостійно переносити вже відомі знання і вміння в нову ситуацію; потреба особистості самостійно мислити і здатність орієнтуватися в новій пізнавальній ситуації; характеристика пізнавальної діяльності учня, яка об'єднує сукупність засобів - знань, умінь, навичок, якими володіє суб'єкт, і ставлення особистості до процесу навчальної діяльності. У всіх цих визначеннях можна виділити спільне: пізнавальна активність визначається як характеристика діяльності, заснована на пізнавальній діяльності учня без безпосередній участі вчителя; пізнавальна активність виступає як риса особистості, що характеризується двома компонентами: мотиваційним (тобто прагненням, потребою до пізнання) і процесуальним (готовністю - наявністю опорних знань і володінням способами пізнавальної діяльності). Мета статті - розкрити психолого-педагогічні основи формування пізнавальної активності молодших школярів у процесі художньо-творчої діяльності.