Факультет дошкільної і початкової освіти

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/1138775f-1b08-47bf-a499-ce539393afa0

Browse

Search Results

Now showing 1 - 6 of 6
  • Thumbnail Image
    Item
    Розвиток творчої особистості майбутнього педагога засобами народного музичного мистецтва
    (Запоріжжя : КПУ, 2021) Коваль, Т. В.; Граб, О. Д.
    У статті визначено особливу роль народного музичного мистецтва в освітньому процесі ЗВО, а також його безпосередній вплив на розвиток творчої особистості майбутнього педагога. Розкрито безперечну актуальність впровадження культурологічних підходів у систему фахової підготовки майбутніх учителів. Закцентовано на ролі вчителя в духовному відродженні нації, нарощуванні культурного потенціалу суспільства, окреслено необхідність володіння вчителем високим рівнем особистісної культури, розвиненими орієнтирами естетичних оцінок, широкими знаннями видів мистецтв, зокрема народного музичного. В ході дослідження було виявлено, що застосування різноманітних форм та методів впровадження народного музичного мистецтва в освітній процес ЗВО допомагає студентам поповнити свій інформаційний художній фонд, необхідний для майбутньої роботи в загальноосвітній школі, стимулює творчу ініціативу майбутніх педагогів, сприяє духовному збагаченню людини, більш повному розкриттю її творчого потенціалу.
  • Thumbnail Image
    Item
    Виховання молодших школярів засобами української народної пісні в умовах нової української школи
    (Дрогобич : Гельветика, 2020) Коваль, Т. В.
    В ході теоретичного аналізу визначено виховні можливості української народнопісенної творчості. Обґрунтовано необхідність акцентувати увагу молодших школярів на ідейно дидактичному характері народної пісні, адже пісенний фольклор є полісистемним засобом формування особистості, оскільки чинить вплив одночасно на духовно-інтелектуальну, емоційну та інші сфери людини, морально та психологічно налаштовує її до праці, а вдале теоретико-методичне використання етнопедагогічних засобів забезпечує естетичний розвиток учнів, високу культуру сприймання різних видів мистецтва. Проведений пілотний експеримент дозволив зробити висновки про рівні відносин сучасних молодших школярів до української народної пісні, визначив основні вміння та навички використання учнями народних пісень. Отримані результати свідчать про необхідність впровадження в освітній процес початкової школи таких форм роботи, які сприяли б поглибленню знань про українську народну пісню, активізували інтерес дітей до витоків національного пісенного фольклору через духовно-практичну діяльність. Запропоновано форми виховної роботи з учнями початкових класів, спрямовані на естетизацію їхнього ставлення до української народної пісні.
  • Thumbnail Image
    Item
    Виховання молодших школярів засобами української народної пісні в умовах нової української школи
    (Дрогобич: Видавничий дім «Гельветика», 2020) Коваль, Т. В.; Koval, T. V.
    Виховання різнобічно та гармонійно розвинутої особистості молодшого школяра в умовах нової української школи є одними із найважливіших завдань на сучасному етапі розвитку суспільства, в якому збагачення духовного світу дитини передбачає формування творчого потенціалу та внутрішньої культури, забезпечення духовної єдності поколінь. Виховання маленьких громадян повинно бути спрямовано насамперед на розвиток їхніх гуманістичних почуттів, формування національних і загальнолюдських цінностей. Тому відродження народної пісенної культури набуває великого значення у справі виховання учнів нової української школи. В ході теоретичного аналізу визначено виховні можливості української народнопісенної творчості. Обґрунтовано необхідність акцентувати увагу молодших школярів на ідейно дидактичному характері народної пісні, адже пісенний фольклор є полісистемним засобом формування особистості, оскільки чинить вплив одночасно на духовно-інтелектуальну, емоційну та інші сфери людини, морально та психологічно налаштовує її до праці, а вдале теоретико-методичне використання етнопедагогічних засобів забезпечує естетичний розвиток учнів, високу культуру сприймання різних видів мистецтва. Проведений пілотний експеримент дозволив зробити висновки про рівні відносин сучасних молодших школярів до української народної пісні, визначив основні вміння та навички використання учнями народних пісень. Отримані результати свідчать про необхідність впровадження в освітній процес початкової школи таких форм роботи, які сприяли б поглибленню знань про українську народну пісню, активізували інтерес дітей до витоків національного пісенного фольклору через духовно-практичну діяльність. Запропоновано форми виховної роботи з учнями початкових класів, спрямовані на естетизацію їхнього ставлення до української народної пісні.
  • Thumbnail Image
    Item
    Роль дослідників подільського пісенного фольклору у розвитку музичного краєзнавства України
    (Вінниця: ВДПУ, 2019) Вацьо, М.В.; Vatso, M. V.
    У статті описані особливості пісенного фольклору Поділля. Проаналізовано календарно - обрядові пісні регіону. Розглянуто роль i місце пісенного фольклору Поділля в розвитку музичного краєзнавства. Досліджено внесок у збереження усної народної твор¬чості Поділля відомих та маловідомих збирачів музичного фольклору. Висвітлено питання багатоголосного співу кінця ХІХ ст.початку ХХ ст. Зроблено акцент на тому,що багатоголосий спів на Поділлі був одним із перших та набув розповсюдження на теренах усієї України. Зазначено роль фольклорних та фольклорно-етнографічних колективів у відродженні духовності подільського краю.
  • Thumbnail Image
    Item
    НОВАТОРСЬКІ ПРИНЦИПИ ТВОРЧОСТІ МИКОЛИ ЛЕОНТОВИЧА
    (Камянець-Подільський Університет імені Івана Огієнка., 2018) Барановська, І. Г.; Барановская, И. Г.; Baranovska, I.G.; Зелінська, Т.; Зелинская, Т.; Zelinska, Т.
    У статті висвітлюється творчий шлях талановитого композитора-подолянина Миколи Леонтовича. Розкрито та проаналізовано естетику, новаторські принципи, зокрема емоційних, тембрових, фактурних, тональних контрастів на прикладах хорових мініатюр. Схарактеризовано вагомий внесок композитора у розвиток української національної музики.
  • Thumbnail Image
    Item
    Роль української народної пісні у вихованні студентської молоді
    (Вінниця : ВДПУ, 2016) Вацьо, М. В.; Vatso, M. V.
    Виховання підростаючого покоління засобами української народної пісні є невід'ємною частиною цілісної системи національного виховання, визначним чинником якого є природне успадкування людьми багатства духовної скарбниці народу, його самобутньої ментальності.