Факультет дошкільної і початкової освіти

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/1138775f-1b08-47bf-a499-ce539393afa0

Browse

Search Results

Now showing 1 - 10 of 12
  • Item
    Музичний фольклор як засіб розвитку творчих здібностей молодших школярів
    (2019) Кордонець, Ю.; Вацьо, М.В.
    У наш час з особливою гостротою постає завдання формування духовного світу людини третього тисячоліття, відродження і розквіту культурних традицій. Це завдання з розвитку особистості дитини допомагає вирішити заняття школярів з фольклору. Вони мають у собі великі можливості для творчого розвитку школярів
  • Thumbnail Image
    Item
    Педагогічні умови формування естетичної культури молодших школярів засобами музичного фольклору
    (Вінниця : ФОП Корзун Д. Ю., 2020) Петюренко, О.; Petyurenko, O.
    У статті теоретично обґрунтовано, що формування музично-естетичної культури молодших школярів буде здійснюватися більш ефективно за таких педагогічних умов: стійкий інтерес молодших школярів до українського народного музичного мистецтва; створення національно-естетичного середовища в освітньому закладі; системне використання української народної музики в освітньому процесі початкової школи.
  • Thumbnail Image
    Item
    Роль музичного фольклору в професійному становленні майбутніх учителів початкових класів
    (Вінниця : «Фірма «Планер», 2018) Коваль, Т. В.
    Метою даної статті є розкриття значення музичного фольклору в професійному становленні майбутніх учителів початкових класів, а також показ можливих шляхів його використання в процесі фахової підготовки педагогів. Звернення до національних музичних цінностей у процесі професійної підготовки має надзвичайно велике значення. Кращі твори народного мистецтва по-новому розкриваються у сучасних соціально-моральних умовах. Фольклор у сучасній музиці – це новий погляд на роль музики в суспільстві, на картину її побутування у дитячому та юнацькому середовищі. Це й позиція у подоланні труднощів і протиріч естетико-виховного процесу. Це також і концепція відкриття музичної краси. Використання фольклору повинно стати провідним принципом музичного виховання студентської молоді. Насичення вузівських програм фольклорним матеріалом допоможе майбутнім педагогам проникнутися народним духом і ще раз довести, що сутність людини, її потреби з часом не змінюються.
  • Thumbnail Image
    Item
    Роль музичного фольклору у вихованні моральних якостей учнів початкових класів
    (Вінниця : «Фірма «Планер», 2018) Здихальська, К. С.
    Метою статті є розкриття теоретичних та практичних аспектів процесу виховання моральних якостей учнів початкової школи засобами музичного фольклору. Музичне виховання на фольклорному матеріалі безсумнівно є одним із найпотужніших засобів формування таких моральних якостей молодших школярів як доброта, милосердя, чесність, скромність, доброзичливість та сміливість, оскільки сила впливу народної музики на особистість дитини випробувана століттями. Сучасні загальноосвітні школи та позашкільні навчальні заклади мають стати осередками виховання справжньої духовності, плекання творчої особистості, виховання учнів, яких характеризує високо морально-етична культура. Головне, щоб нагальну потребу в кардинальних змінах у цій царині відчули й усвідомили не тільки представники вузького кола фахівців-науковців, а й усі члени суспільства, причетні до виховання дітей і молоді – майбутнього України.
  • Thumbnail Image
    Item
    Музично-естетичне виховання молодших школярів на уроках музики
    (Вінниця: ФОП Корзун Д.Ю., 2018, 2018-11-21) Підопригора, Б.; Pidopryhora, B.; Подопригора, Б.
    Розглядаються важливі питання методики музичного виховання, яка є частиною науки педаго гіки, історико-методологічні аспекти музичного виховання і навчання, сутність і специфіка уроків музики в загальноосвітній школі, принципи і методи музичного виховання і навчання школярів в різних видах дитячої музичної діяльності, особливості сучасних програм з музики, проведення уроку музики в школі.
  • Thumbnail Image
    Item
    Український музичний фольклор: освітньо-виховний потенціал
    (Вінниця: ФОП Корзун Д.Ю., 2018, 2018-11-21) Koval, T.
    У статті здійснено аналіз базових дефініцій, з’ясовано природу музичного фольклору, уточнено та систематизовано жанрово-родове розмаїття музичного фольклору. Також зроблено акцент на найбільш яскравих постатях в історії педагогіки й виокремлено найвиразніші ідеї, що стосуються проблематики нашого дослідження. Розглянуто дитячий музичний фольклор, його особлива семантика, музична і поетична стилістика та педагогічні функції. Обґрунтована пропаганда ідеї української народності, самостійність української нації та українського історичного процесу, який є втіленням волелюбного демократичного духу українського народу. Осмислена педагогічна сутності українського музичного фольклору, прийняття його як ефективного засобу виховання і навчання підростаючого покоління.
  • Thumbnail Image
    Item
    Психолого-педагогічні особливості використання музичного фольклору в навчально-виховній роботі з молодшими школярами.
    (Херсон. – 2017, 2017) Коваль, Т.В.; Koval, T. V.
    У статті актуалізується проблема етновиховання молодшого школяра на музичному фольклорному матеріалі, який є незамінним педагогічним засобом з надзвичайно потужною силою виховного впливу на особистість дитини. Значна увага приділяється питанням методологічної та організаційно-методичної основи використання музичного фольклору в освітній діяльності початкової школи. Виокремлюються психолого-педагогічні особливості використання музичного фольклору в навчально-виховній роботі з молодшими школярами. Акцентується увага на вікових особливостях сприймання молодшими школярами музичного фольклору та факторах, які впливають на його розвиток.
  • Thumbnail Image
    Item
    Мистецько-педагогічна підготовка майбутнього вчителя початкових класів у контесті культурологічного підходу
    (Київ – Вінниця: ТОВ фірма «Планер», 2018) Коваль, Т.В.; Шикирінська, О.А.; Шикиринськая, О.А.; Koval, T. V.; Shykyrinska, O.A.
    З огляду на потреби сучасного українського суспільства метою освітньої ланки, що відповідає за підготовку педагогічних кадрів, є створення такої системи педагогічної освіти, яка на основі національних надбань світового значення та усталених європейських традицій забезпечує формування педагогічних працівників, здатних здійснювати професійну діяльність на демократичних та гуманістичних засадах. Мистецько-педагогічна підготовка майбутнього вчителя початкових класів, що базується на використанні творів народно-музичного мистецтва, передбачає етапну організацію процесу засвоєння студентами змісту мистецько-професійної освіти в спеціально створеному педагогічному середовищі. Цей процес є послідовністю знаннєво-мотиваційного, інтерпретаційно-творчого, операційно-діяльнісного етапів, кожен з яких супроводжується використанням педагогічно доцільних форм, методів, прийомів, технологій роботи зі студентами, спрямованих на формування в них професійної компетентності щодо використання творів народного музичного мистецтва в освітній роботі з молодшими школярами, набуття досвіду художнього спілкування з музичним фольклором.
  • Thumbnail Image
    Item
    Музичний фольклор в естетичному вихованні школярів
    (Вінниця : ВДПУ, 2017) Вацьо, М. В.; Vatso, M. V.
    Використання музичного фольклору в естетичному вихованні школярів ґрунтується на досвіді народної педагогіки, обрядів і традицій музикування і передбачає розв'язання провідних взаємопов'язаних педагогічних завдань, які реалізуються на основі розвитку сприймання музики і передбачають різні грані включення особистості школяра в процес оволодіння музичною культурою.
  • Thumbnail Image
    Item
    Розвиток творчих здібностей молодших школярів засобами музичного фольклору
    (Вінниця : ВДПУ, 2017) Вацьо, М. В.; Vatso, M. V.
    Уроки музики повинні ґрунтуватись на дитячому музичному фольклорі, який увібрав глибинний досвід багатьох поколінь і є неоціненним загальнолюдським надбанням. Головне, що на таких уроках діти візьмуть у спадок основу основ нашого буття - духовність людини, духовність поколінь, духовність цілого народу. А уроки духовності - найголовніші, і музика має зайняти тут чільне місце.