Факультет дошкільної і початкової освіти

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/1138775f-1b08-47bf-a499-ce539393afa0

Browse

Search Results

Now showing 1 - 2 of 2
  • Thumbnail Image
    Item
    Інноваційні підходи розвитку творчої обдарованості дітей у позашкільних закладах освіти
    (Вінниця, 2019) Барановська, І. Г.; Чернятинська, А.С.; Похила, С.С.; Барановская, И. Г.; Чернятинская, А.С.; Похыла, С.С.; Baranovska, I.G.; Chernyatinska, A.S.; Pokhyla, S.S.
    У статті висвітлено проблеми розвитку творчої обдарованості дітей у позашкільних навчальних закладах. Встановлено, що обдаровані діти (діти з особливими освітніми проблемами) в сучасному освітньому просторі є найбільш незахищеним ланкою суспільства. У швидко змінюваному світі вони потребують особливої уваги з боку вчителів, батьків, психологів і медиків в процесі виховання, навчання, адаптації, соціалізації і самореалізації особистості. Розкрито унікальність понять «обдарованість» і «творча обдарованість» дитини. Проаналізовано роботи вчених, досліджено компоненти і показники дитячої обдарованості. З’ясовано, що позашкільні заклади освіти в Україні мають давні традиції навчання та виховання учнівської молоді за інтересами, вподобаннями, індивідуальними можливостями. Принципи їх діяльності дозволяють враховувати індивідуальні особливості кожної дитини. На прикладі роботи Вінницької обласної станції юних натуралістів висвітлені інноваційні підходи розвитку творчо обдарованих дітей. Подальшого уваги дослідників потребують питання виявлення ранньої обдарованості дошкільнят, забезпечення наступності розвитку обдарованості дітей дошкільного та молодшого шкільного віку.
  • Thumbnail Image
    Item
    Формування основ екологічної культури молодших школярів засобами екологічного просвітництва
    (Херсон, 2019) Григорович, О.П.; Нryhorovych, О.Р.; Волохата, К.М.; Volokhata, K.M.
    У статті акцентовано увагу на необхідності оновлення методичного інструментарію у формуванні основ екологічної культури підростаючого покоління. Особливу увагу приділено активним методам та педагогічним інноваціям.Технологію створення екологічних листівок визнано однією із ефективних у формуванні основ екологічної культури молодших школярів. На основі теоретичних викладок та результатів емпіричного дослідження доведено необхідність використання екологічних листівок як засобу екологічного просвітництва. Теоретично доведено, що екологічні листівки допомагають у формуванні системи екологічних знань молодших школярів, забезпечують вплив на почуттєву сферу дитини, її мотиваційно-ціннісні установки з метою реалізації екологічно-доцільних дій та вчинків у природі