Факультет дошкільної і початкової освіти

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/1138775f-1b08-47bf-a499-ce539393afa0

Browse

Search Results

Now showing 1 - 7 of 7
  • Thumbnail Image
    Item
    Використання проектної технології у формуванні основ екологічної культури дітей старшого дошкільного та молодшого шкільного віку
    (Вінниця, 2017) Грошовенко, О. П.; Hroshovenko, O. P.; Кисельов, Д. Л.; Киселев, Д. Л.; Kiselev, D. L.
    У статті актуалізується проблема формування основ екологічної культури дітей старшого дошкільного та молодшого шкільного віку. Одним із ефективних методів впливу на емоційно-ціннісну, когнітивну та дієво-практичну сфери особистості визнано метод проектів. Екологічне виховання у дослідженні розуміється як своєрідний діалог, полісуб’єктна, особистісно розвивальна інтеграція. Особлива увага звертається на необхідність розвитку у дитини емоційно-ціннісного ставлення до природи.
  • Thumbnail Image
    Item
    Екологічне проектування у процесі професійної підготовки майбутнього вчителя початкової школи
    (Вінниця, 2017) Грошовенко, О. П.; Hroshovenko, O. P.
    Статтю присвячено презентації проектної технології як форми освітнього процесу у ВНЗ, що забезпечує формування світоглядно-ціннісних орієнтацій, екологічного стилю мислення, професійної компетентності майбутніх учителів початкової школи. У статті проектна технологія визнана однією із прогресивних, що дозволяє знайти розумний баланс між науковими і практичними знаннями, уміннями та навичками, розумно організувати самостійну діяльність майбутніх педагогів. Технологія проектного навчання у процесі засвоєння дисципліни “Методика навчання освітньої галузі «Природознавство» дозволяє гармонійно поєднувати академічні знання з емпіричним досвідом.
  • Thumbnail Image
    Item
    Компетентнісний підхід у природничій освіті
    (Вінниця, 2017) Грошовенко, О. П.; Hroshovenko, O. P.; Кондратюк, Т. Г.; Kondratyuk, T. G.
    У статті порушено проблему формування природознавчої компетентності молодших школярів, необхідності стимуляції творчої діяльності учня та надання йому допомоги у процесі активної діяльності. Пріоритетним підходом природничої освіти визначено компетентнісний та обґрунтовано його безперечну перевагу над традиційним та інноваційними підходами. Природознавчу компетентність розглянуто з позиції інтегративного підходу та обґрунтовано методичні умови формування предметної компетентності учнів. Педагогічну спадщину В.Сухомлинського визнано універсальною щодо широти охоплення і дієвості розвитку молодшого
  • Thumbnail Image
    Item
    Технології формування екологічного світогляду майбутніх учителів початкової школи
    (Вінниця, 2017) Грошовенко, О. П.; Hroshovenko, O. P.
    У статті порушено проблему формування екологічного світогляду майбутніх учителів у контексті використання сучасних технологій. Естетико-екологічну технологію представлено як модель природничої освіти, яка здатна ефективно вирішити завдання формування основ екологічного світогляду. Досліджено, що формування екологічного світогляду відбувається внаслідок цілеспрямованого впливу навчально-виховного процесу на розвиток особистості, який здійснюється лише в тому разі й тією мірою, якою майбутній учитель у процесі активного ставлення до розв’язання екологічних проблем здатен сприйняти цей вплив як орієнтир у своїй етичній поведінці в довкіллі.
  • Thumbnail Image
    Item
    Формування природознавчої компетентності молодших школярів
    (Вінниця, 2017) Грошовенко, О. П.; Hroshovenko, O. P.; Присяжнюк, Л. А.; Prisyazhnyuk, L. A.
    У статті розглянуто актуальні проблеми навчання природознавства в умовах реформування системи освіти. Особливу увагу приділено результативно-цільовій спрямованості початкової освіти. Пріоритетним підходом природничої освіти визначено компетентнісний та обґрунтовано його безперечну перевагу над традиційним та інноваційними підходами. Природознавчу компетентність розглянуто з позиції інтегративного підходу та обґрунтовано методичні умови формування предметної компетентності учнів через системне набуття ними окремих предметних компетенцій на уроках природознавства.
  • Thumbnail Image
    Item
    Інноваційні стратегії формування екологічної культури молодших школярів
    (Вінниця, 2017) Грошовенко, О. П.; Hroshovenko, O. P.
    У статті порушено проблему пошуку інноваційних шляхів формування основ екологічної культури підростаючого покоління. Доведено, що ефективному розв’язанню завдань екологічної освіти і виховання молодших школярів сприяють інноваційні еколого-педагогічні технології. Педагогічні технології роблять освітній процес насиченішим, цікавішим, легшим для сприймання дітей.
  • Thumbnail Image
    Item
    Формування екогуманістичної позиції молодшого школяра в умовах шкільного навчання
    (Вінниця, 2017) Грошовенко, О. П.; Hroshovenko, O. P.
    У статті порушується проблема інтегрування екологічних та гуманістичних цінностей. Досліджено теоретичні питання формування екогуманістичної позиції молодшого школяра в умовах шкільного навчання. Проблему формування екогуманістичної позиції молодшого школяра в основі якої емоційно-ціннісне ставлення до природи, визнано однією із нагальних проблем екологічної освіти і виховання підростаючого покоління. Екогуманістична позиція розуміється як певний тип взаємодії з природою, основою якої є розуміння людиною природи як найвищої цінності. У статті обгрунтовано умови ефективності процесу формування у молодших школярів екогуманістичної позиції. Серед них виділено: включення екогуманістичної позиції учня в систему професійно-особистісних цінностей вчителя початкових класів, формування досвіду емоційно-цінніснісного ставлення молодших школярів до природи.