Факультет дошкільної і початкової освіти

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/1138775f-1b08-47bf-a499-ce539393afa0

Browse

Search Results

Now showing 1 - 5 of 5
  • Thumbnail Image
    Item
    Комплекс мистецтв як засіб формування естетичного сприймання у молодших школярів у позакласних формах роботи
    (Київ, 2019) Тодосієнко, Н. Л.; Тодосиенко, Н. Л.; Todosiyenko, N. L.
    В даній статті висвітлено актуальні проблеми естетичного виховання особистості молодшого школяра, пошук нових підходів до навчання і виховання дітей та впровадження їх у освітній процес сучасної школи, максимальне використання творчого потенціалу учнів у початковій школі, формування і розвиток у школярів естетичного сприймання дійсності, естетичного ставлення до навколишнього середовища, природи, мистецтва, та застосування принципу кореляції різних видів мистецтв. Використання комплексу мистецтв на уроках мистецького циклу та позакласній виховній роботі, а саме запропонованої нами методики, аналіз отриманих результатів експериментальних даних дозволяє зробити припущення, що розвиток естетичних почуттів, смаків, ідеалів, художніх умінь, здібностей в галузі мистецтва, повинен бути невід’ємною умовою навчальних предметів початкової школи та частиною позакласної виховної роботи.
  • Thumbnail Image
    Item
    Формування естетичного сприймання у молодших школярів засобами вокально-естетичної творчої діяльності
    (Вінниця, 2019) Тодосієнко, Н. Л.; Маринчук, Т. Т.; Тодосиенко, Н. Л.; Маринчук, Т. Т.; Todosiyenko, N. L.; Marinchuk, T. T.
    В статті висвітлено актуальні проблеми виховання дітей молодшого шкільного віку, а саме організація вокально-естетичного виховання молодших школярів з використанням музично-ігрової діяльності, дитячого музичного фольклору та співпраця середнього освітнього закладу і батьків в напрямку розвитку творчої особистості дитини. Висвітлено проблеми формування естетичного сприймання молодшого школяра засобами вокального мистецтва, української пісенної творчості та фольклору, пошук нових підходів до навчання і виховання дітей та впровадження їх у освітній процес сучасної школи, використання педагогом співпраці з батьками, а також творчого потенціалу вокального мистецтва, формування у школярів естетичного сприймання дійсності, естетичного ставлення до навколишнього середовища і природи. Для досягнення мети було здійснено підбір комплексу методів дослідження рівня розвитку естетичного сприймання у дітей молодшого шкільного віку, педагогічного потенціалу використання комплексу мистецтв у контексті формування творчої особистості дитини, культури естетичного сприймання дітей, оволодіння цілісною системою знань про мистецтво.
  • Thumbnail Image
    Item
    Методологічні підходи до формування естетичного сприймання у молодших школярів засобами мистецтва
    (Вінниця, 2019) Тодосієнко, Н. Л.; Тодосиенко, Н. Л.; Todosienko, N. L.
    В статті висвітлено актуальні проблеми естетичного виховання особистості молодшого школяра, обгрунтовано методологічні підходи до формування естетичного сприймання у дітей молодшого шкільного віку та впровадження їх у освітній процес сучасної школи, максимальне використання творчого потенціалу учнів. Для досягнення мети було здійснено підбір, розробку й апробацію комплексу методів активізації, дослідження розвитку естетичного сприймання у дітей молодшого шкільного віку, педагогічного потенціалу використання комплексу мистецтв у контексті формування творчої, високодуховної особистості дитини, культури естетичного сприймання молодших школярів та оволодіння цілісною системою знань про мистецтво в позакласних формах виховної роботи.
  • Thumbnail Image
    Item
    Шляхи формування естетичного сприймання молодших школярів засобами українського фольклору
    (Київ-Вінниця: ТОВ фірма «Планер», 2018) Казьмірчук, Н. С.; Мальов, С. В.; Тодосієнко, Н. Л.
    В нашому дослідженні ми висвітлюємо актуальні проблеми естетичного виховання особистості молодшого школяра засобами українського фольклору, пошук нових підходів до навчання і виховання дітей та впровадження їх у освітній процес сучасної школи, використання педагогом творчого потенціалу народного мистецтва, формування у школярів естетичного сприймання дійсності, естетичного ставлення до навколишнього середовища, природи, застосування принципу кореляції різних видів мистецтва. Розвиток естетичних почуттів, смаків, художніх умінь, здібностей в галузі мистецтва - невід’ємна умова навчальних предметів початкової школи.
  • Thumbnail Image
    Item
    Формуванння естетичного сприймання у молодших школярів засобами комплексного використання мистецтва
    (Вінниця, 2016) Тодосієнко, Н. Л.; Тодосиенко, Н. Л.; Todosіyenko, N. L.
    У статті розкривається роль методу малювання музики як засобу формування естетичного сприймання молодших школярів, розвитку у дітей художньо-естетичної ерудиції на основі оволодіння знаннями про основні види та жанри музичного та образотворчого мистецтва; накопичення в учнів художнього досвіду шляхом застосування інших видів мистецтва; набуття елементарних умінь та навичок мистецької діяльності у молодших школярів. Особлива роль в естетичному розвитку належить початковій школі, де закладається фундамент підготовки до життя, забезпечується інтелектуальне, духовне й фізичне становлення особливості. У початковій школі в дітей пробуджується інтерес до мистецтва, відбувається їх залучення до музики та мистецької діяльності. Початкова ланка освіти покликана сформувати в учнів цілісне світосприймання і світовідчуття, забезпечити розвиток естетичних ідеалів і смаків, почуття відповідальності за збереження культурних надбань суспільства. Використання мистецької діяльності у естетичному вихованні молодших школярів набуває інноваційного звучання, стимулює не тільки розвиток пізнавальних, але й креативних здібностей дітей, здатність до творчого самовираження і рефлексії, потреб у художньо-творчій самореалізації і духовному самовдосконаленні. Нагромаджений у процесі активного сприймання художній досвід учнів стає основою розвитку їхнього асоціативно-образного мислення, головним спонуканням їхнього творчого самовираження.