Факультет дошкільної і початкової освіти

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/1138775f-1b08-47bf-a499-ce539393afa0

Browse

Search Results

Now showing 1 - 2 of 2
  • Item
    Екологічна освіта та виховання дошкільників як пріоритетний напрям розвитку культури європейського суспільства
    (2023) Карук, І. В.
    Стаття присвячена одній із актуальних проблем сучасної освіти – екологічне виховання дітей дошкільного віку. Саме в цей період закладаються основи екологічної свідомості, екологічної культури, що впливають на поведінку та діяльність людини у природі. Необхідність екологічного виховання зумовлена наявністю світової екологічної кризи, причина якої криється у практичній діяльності людини. Проблема організації навчання дітей дошкільного віку в закладах дошкільної освіти в країнах Європи, спрямована на розвиток вмінь і навичок природоохоронного спрямування. Педагоги ці завдання вирішують в процесі цілеспрямованого розвитку мислення дитини та формування екологічної свідомості в них. Основою екологічної свідомості є розуміння зв’язків і відносин, що існують у природі, і ролі людини в них та вміння розуміти й любити природне довкілля. Стаття порушує питання екологічної освіти та виховання дошкільників як пріоритетного напряму розвитку культури європейського суспільства. На основі вивчення європейського досвіду встановлено, що традиційні форми, методи та прийоми роботи з дітьми під ознайомлення їх з природним довкіллям є малоефективними. Педагогам варто застосовувати активні форми пізнання навколишнього світу. Метою статті є дослідження європейського досвіду щодо формування екологічної культури в дітей та його впровадження в закладах дошкільної освіти України. Також у статті описано проєкт Project: 101085524 – EcoEdEU – ERASMUS-JMO-2022-HEI-TCH-RSCH «Ecological education of preschool and primary school children: a European approach», мета якого опанування студентами теоретико-методичних основи організації процесу екологічного виховання дошкільників та молодших школярів на основі Європейського досвіду. Впровадження європейського досвіду в закладах дошкільної освіти, щодо формування екологічної культури позитивно впливатиме на розвиток дитини як особистості.
  • Thumbnail Image
    Item
    Виховання у дітей почуття власної гідності як проекції морально-гуманістичних цінностей
    (Вінниця, 2018) Голюк, О. А.; Holiuk, O. A.; Гайдукевич, Анна; Haidukevych, A.; Пахальчук, Н. А.; Pakhalchuk, N. A.; Карук, І. В.; Karuk, І. V.; Колеснік, К. А.; Колесник, К. А.; Kolesnik, K. A.
    Значення людської особи є важливим фактором демократичних перетворень у суспільстві. Стаття присвячена питанням виховання самооцінки дітей. Автори підкреслюють важливу роль вчителя в цьому процесі. Модернізація сучасної освіти пропонує нові вимоги до професійної освітньої діяльності. Дослідники розрізняють компоненти поняття «гідність». Теоретичний аналіз проблеми призвів до висновку, що гідність пов'язана з почуттям самооцінки. У статті висвітлено умови ефективного формування самооцінки: формування почуття честі, позитивне ставлення до себе, готовність вчителя до гармонійного розвитку особистості дитини, організація взаємодії педагога з дітьми , створення сприятливих умов для розвитку особистісних здібностей тощо. Автори представляють варіанти вправ у системі гімнастики Ботмера.